320cm / 1152l v obýváku

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Spongebob napísal: 13 Jan 2022 07:47 to než člověk očima projede, tak to celkem zabere čas :mrgreen: Ta délka je fakt neuvěřitelná.. supr.
Co očima, ale magnetem na sklo :D :D
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Spongebob »

to taky :lol:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Tak to vypadá, že sinice se tentkorát už opravdu loučí, každý den vyklidí kus dna, už je jen na krajích akvária, myslím, že je to otázka pár dní, než bude pryč. Odchod je spojený se skokovým nárůstem NO3 a PO4 (NO3 skočilo během 2 dnů ze stabilních 4 na 8 a PO4 na 0,14)- nejsem si jistý, jestli je to jen tím, že sinice přestává redukovat živiny růstem, nebo jestli mizící sinice za sebou něco nechává (pravděpodobně to bude kombinace obojího, těžko se ta hmota vypaří). Takže jsem konečně mohl pořádně zapojit chaeto, tak snad to půjde dolů. Zrovna přišly výsledky ICP testu, všechno ok, dělal jsem i kontrolní měření (Ca, KH, Mg, PO4 + salinita) stejnýho vzroku doma pro kalibraci a sedí to s minimálními odchylkami. Povedlo se mi sehnat růžovou Heliofungii (na první fotce vpravo dole), jsem zvědav, jestli se udrží. Zítra má dorazit ještě krásná Alveopora a tím zatím končím s nákupy :)
DSC_2418s.jpg
DSC_2331s.jpg
DSC_2310s.jpg
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa VINTR »

Slušný stádečko, ještě nějakýho japonce/leucosternona dej. :mrgreen:
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

VINTR napísal: 18 Jan 2022 14:45 Slušný stádečko, ještě nějakýho japonce/leucosternona dej. :mrgreen:
:D Dlouho, opravdu dlouho jsem jednoho z nich zvažoval, ale řekl jsem si už na začátku, že si to nebudu komplikovat a riskovat a budu se toho držet. Je jich tam 8 + Siganus a Chelmon, záměrně jsem vybíral odolnější a ne tolik agresivní druhy. Moji asi největší oblíbenci jsou Naso a Desjardini a i nad těmi jsem dlouho váhal kvůli velikosti. Teď je v akváriu klid a mír, tak doufám, že to tak i zůstane :)
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa VINTR »

Nebuď měkej.... máš kubík a facku..
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

:) ne, naprosto upřímně - mě se ty "powder" nelíbí natolik, aby mi to stálo za to, jinak by tam určitě nějaký byl. To bych měl jiné favority, co bych tam měl ještě před nimi - např. pro mě jeden z nejhezčích bodloků Acanthurus fowleri, ale je to macek no. Nebo Sohal třeba :)
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa VINTR »

Acanthurus fowleri, je to kapr... Sohal, musel by jsi mu dát tátu co ho bude držet, jinak může být svině.... já tam zřejmě vyzkouším přidat japonece, ale to bude masakr.....Leucosternon jej rometá, dám jej do klece :mrgreen:
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Když je máš rád, není co řešit, třeba si zrovna nějak sednou :) Já kdybych ještě chtěl přidávat větší rybu, tak první ve frontě, daleko přede všemi ostatními, je Xanthichthys auromarginatus - moc nejsou, DeJong je občas má, ale mám tam na nich hlídání už pár měsíců a nic.
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Kvizak »

No kdyz to pohlidas, tak myslim neni problem…:) taky jsem ted pridal leukose a v klidu… “jenom” jsem vyndal na tyden desjardini a glabrescens, pridal leukose a chelmona (byl na pracovnim pobytu) a kdyz se zacali popasovavat s ostatnima tak jsem vratil zlutaka a desjardini a je mir… (tuk tuk na drevo:))…
Ale ostence bych teda do akva nevzal, ikdyz jsou krasny…:)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

:) já bych ani žádnou rybu nedostal z akvárka, ty ostence jsem dlouho studoval a opravdu jen ten druh Xanthichthys auromarginatus by měl být komplet reef safe (menší krevety by teda asi sežral, ale takových ryb tam mám víc), má ho v reefu velká spousta lidí, jen tady není vůbec rozšířený :) Je to asi jediný z ostenců, co se živí primárně zooplanktonem.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Poslední dva přírůstky na dno - Heliofungia a Alveopora, Heliofungia je v místech posledního výskytu sinice a zatím je malá a není moc vybarvená, ale snad z ní něco vyroste :) Alveoporu jsem tam dal před chvilkou :)
DSC_2459s.jpg
DSC_2471s.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Spongebob »

přesně tyhle dva korály jsem vždycky chtěl :) Na Helio jsem si netroufl... na Alveo jendou jo a jak jsem čekal odešla...ikdyž by měla být udržitelnější než Goniopora. Jak je něco lehce náročnější, tak to bohužel už není pro mě :)
tzn voda 100% ok, plus nějaký dokrmování..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Heliofungia asi bude vždycky risk, podobně jako Catalaphyllia, záleží na původu, tak uvidím no - počítám s tím, že může odejít, ale doufám, že se udrží :). Alveopora podle celkem nedávného výzkumu není vůbec příbuzná Gonioporám, ale Acroporám :) Mám jí poprvé, tak uvidím, kamarád má podobnou už docela dlouho a krásně mu roste. Všechny LPS 1-2x týdně krmím, vodu musím držet stabilní kvůli Acroporám, Goniopory mám 2, zelenou něco přes 2 roky, ta už je obrovská, červenou asi rok, ta je o poznání náročnější, ale drží se a pomalu roste. Co mi přijde z LPS, co tam mám, jako nejnáročnější, jsou 2 "ultra" Platygyry. S těmi je to jak na houpačce, půl roku rostou, pak najednou začnou odcházet, pak se dalšího půl roku srovnávají. Mám obě přes rok, byly to teda malinký fragy, mezitím už stihly 2x odcházet a zase se rozjet, jedna teď nevypadá moc dobře, ale šanci jí dávám. Popravdě nevím, co jim vadí, ale už se budu raději držet Favií, ty mi přijdou obecně méně náročné. Ale teď už nechci přidávat nic (no nechávám tam místo se slabým proudem pro Plerogyru, ale to už je opravdu asi poslední z LPS), ještě mám i v 300l nějaké Montipory, co zatím nevím, kam sem dát, ono se to nezdá, ty fragy nejsou na celkové fotce moc vidět, ale útes je prakticky plný - pokud počítám s tím, že všechno nechám růst :)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Spongebob »

jo tak u tebe nemám vůbec obavu :) Budeš to mít brutálně pěkný až to zaroste :)
Ještě že to mám k tobě přes celou republiku jinak bych se ti tam nasomroval s deckama na čumendu :mrgreen:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"