320cm / 1152l v obýváku

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Vyčištěno, zatím jen tak nahrubo, příště nátěr té zadní stěny...
Nardz.jpg
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa kačer »

Krásnej bazén. ;-)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Udělal jsem si pracovní víkend a dnešní volno a dokončil jsem všechny stavební úpravy. Musel jsem zrenovovat zeď za akváriem, natřel jsem tu zadní stěnu, přelepil trubky z přepadu, vlepil přepážku do filtru, přidělal konzole na světlo atd., bylo toho hrozně moc, stejně jako hodin, co jsem na tím vším strávil. Ale konečně to začíná trochu vypadat, zítra bych chtěl dočistit akvárium i filtr a můžu začít skládat útes.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Pár fotek z budování - ten filtr je jen dočasný 200l, nechtělo se mi řezat vodící lišty z původního sladkovodního filtru, tak jsem je tam nechal, jen jsem vlepil přepážku, jako filtr chci pak využít 300l akvárium, až ho budu rušit. Foto s kameny není hotový útes, to jsem jen vytahal suché kameny z beden, abych viděl, co mám k dispozici (na fotce je 65kg), k nim mám ještě 25kg živáků + chci nechat místo na 30kg živáků z 300l. Teď musím zase trochu zapracovat na filtraci, hlavně na propojení se sudem, kde vyrábím vodu a pomalu bych chtěl začít napouštět - ještě předtím chci teda vymyslet útes i s těmi živáky, nafotit, živáky vrátit do boxu s vodou a vrátit je, až tu bude napuštěno.
1632843048813.jpg
1632843048820.jpg
1632843048795.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Spongebob »

Pěkně to svítí...to bude nářez tahle louže :mrgreen: respect.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa VINTR »

Máš to moc do bíla, Modrá je dobrá...
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Spongebob »

Podle mě modrou nemá puštěnou :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

To vůbec není světlo, co tam bude, to mám jen na konzolích položenej profil s 10ti bílými čipy, svítil jsem tím na kytky v akvaponii :D Na světle teprve začnu dělat, chci to nejdřív napustit, pak bude dost času, první 2-3 týdny svítit nemusím.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Chvilku jsem si hrál s kameny, na chvilku jsem vyndal z vody i živáky, abych měl představu, kolik toho bude, takhle nějak by se mi to docela líbilo. Určitě ještě budou změny, vpravo ještě bude útes z 300l později, s finálním umístěním živáků si budu hrát po napuštění, ale suchý základ už asi nechám, jak je, ono asi nemá smysl vymýšlet nic extra, doufám, že časem nebude útes vidět :) Hlavně se snažím vytvořit co nejvíce úkrytů pro ryby, různých skulin a jeskyní je tam hodně. Mezi čelním sklem a útesem je 15-20cm místa, což by měl být dostatek pro některé LPS, ty větší chci dát do mezer mezi části útesu. Za útesem je také místo, aby tudy mohla proudit voda a také tam budou proudová čerpadla.
SAVE_20210929_200728.jpg
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

Včera jsem suchý základ pro jistotu trochu máznul reefbondem na styčných plochách, přidal jsem písek, dočistil filtr a zacínám vyrábět vodu. Doufám, že vše bude držet a že bude začátkem příštího týdne úspěšně napuštěno, budu moci přidat živáky a tím bude zakončena 1. fáze. Během přípravy vody chci nainstalovat doplňování odparu, kontrolu vlhkosti a teploty (a tím automatické spouštění vzduchotechniky) a pak už se snad budu moci pustit do světla - na to si budu muset vzít alespn 2 dny volno, po večerech bych to pájel měsíc... :)

Stále řeším zakrytí akvária, mám několik variant, každá má něco. Zatím čekám, co udělá odkryté napuštěné akvárium s vlhkostí v domě (skadkovodní bylo zakryté). Když to bude ok, dám síť a bude to - ale tuhle variantu nepokládám za pravděpodobnou. Druhá varianta je síť, přes kterou bych v zimě, kdy není možné neustále větrat, přetáhnul tenký (2mm) plný polykarbonát. Třetí možnost je nechat uříznout krycí skla z optiwhite, nechal bych do nich navrtat pár větších otvorů, které bych zakryl sítí, aby se tam dostal vzduch (a taky bych k nim postavil automatická krmítka). Znám všechny poučky o nevhodnosti krycích skel, o tom, jak to bude hned špinavé, výměna plynů atd., osobne je považuju spíše za jednu z mnoha akvaristických pouček, kterou každý opakuje, ale málokdo vyzkoušel :) Já jsem tedy krycí sklo vyzkoušel na malém akváriu, nic se nešpinilo a nezaznamenal jsem ani jiné dopady. Sice sebere cca 10% intenzity světla, ale ona si něco vezme i ta síť.

Ještě foto s pískem
1633068635994.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Spongebob »

k těm sklům.... já a třeba i Švíco, jedeme na krycí skla roky bez problémů.. když tam dáš ten plast tak se ti to asi zkroutí a bude to hnusný, teda aspoň všechny akvária který jsem viděl zakrytý původně krásně rovným plastem se pak zkroutily.
Na síťku s takhle velkou nádrží budeš mít nejspíš uplně šílenej odpar :)
Možná jak řikáš pár děr ve skle a v nich síťku..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

No plasty asi riskovat nebudu, možná je ještě varianta, že tam teď na zimu dám optiwhite skla (ty by byly i s vrtáním atd. cca za 1500 Kč, což už mě nezabije), v létě je vyměním za síť a pak bude buď klima, která udrží vlhkost ok, nebo to budu střídat - jaro - podzim síť (to můžeme větrat pořád), přes zimu sklo. Ona ta místnost s akváriem má 35m2 + otevřené schodiště do patra, ale pořád to odhaduju na cca 4l vody denně, což je hrozně moc.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa švíco »

Krycí skla fungují naprosto bez problémů... snad jediný nešvar co to má, je občasná krystalizace soli v mezerách mezi skly...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Michal S »

co rekuperace vzduchu

používám roky a je to v pohodě plocha akvária 200x80cm bez zakrytí a filtr je 75x75cm taky nezakryto
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 320cm / 1152l v obýváku

Príspevok od používateľa Jarry »

No já mám dokonce rozvody vzduchotechniky po celém domě, ale za 10 let, co tu jsme, jsem se nedokopal k pořízení větrací jednotky, nějak jsem vždycky potřeboval něco víc, jako třeba akvárka :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"