Jebao DCP 2500

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa fousac »

Pořídil jsem si nové čerpadlo Jebao DCP 2500 do akvária a mám z něj trochu rozporuplné pocity.

Pozitivní - oproti předchozímu Eheimu je neskutečně tiché. Musím mít hlavu strčenou pomalu v sumpu, abych ho slyšel, jenom si tak trochu šumí.

Negativní - přijde mi, že mu neustále kolísá výkon. Nedaří se mi ho vůbec vyladit. Je schopné jet 2 hodiny tak, že mi voda lehce přepadává záložní trubkou do sumpu. A pak najednou klesne výkon, že se přepad vyprázdní a začne přisávat vzduch. A třeba po 5 minutách se zase vrátí do původního stavu.

Když mi to udělalo 3x za noc, tak jsem z toho moc nadšený nebyl.

Máte s touto řadu podobné zkušenosti nebo chvíli počkat, zda si sedne a nebo rovnou začít řešit reklamaci?
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ahoj, promiň že píšu lehce mimo tvůj dotaz... já jen že jsem tohle čerpadlo právě taky chtěl že všichni říkaj jak je tiché.
Koukám teda že je asi fakt extra tiché :( Já vzal po tomto asi druhé nejtižší (Nyos Viper) a jako rozhodne slyšet je..je to sice ok ale hledat uchem v sumpu zvuk by se mi asi líbilo :mrgreen:
Ikdyž zase by mě zajímalo porovnání u mě v sumpu kterej je skoro výškou u hlavy a bez zakrytování... a oproti tomu v sumpu dole ve skříňce...to věřím že neuslyší nikdo nic.
To co ale popisuješ s tím kolísáním by mě naopak asi taky nepotěšilo :oops: Podle mě jedině reklamace ne? Co by to mohlo způsobit jinýho než vadný kontroler nebo čerpadlo.
Asi mi ho nepujčíš na test hlučnosti co? I bych konečně rozsekl to jestli se mi tam vleze a nebo ne :mrgreen: :oops: :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa kany3 »

Čau. Já ho mám od pepina, jako jedno ze dvou výtlačných čerpadel a žádné výkyvy ve výkonu nepozoruji..
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa planescape »

Zkontroloval jsi, jestli máš pořádně konektory zastrčené? Nepíše ti ten ovladač něco ve chvíli toho kolísání? Mi dělala teď DCP5000 - po startu se trochu čerpadlo rozjelo a pak padlo zas na nulu a napsalo nějaký error a takhle furt dokola. Pomohlo vypnout a znova zapnout ze sítě.
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa fousac »

Konektory jsou všechny zastrčené

Teď to vydrželo asi tak 4 hodiny a zase...
Na kontroleru žádné hlášení nebylo, jenom občas došlo ke změně ukazované spotřeby o jeden watt. Což by s tím mohlo souviset a nebo je to jenom chybou v měření/zaokrouhlení.

Jdu ještě kouknout na net, jestli s tím nemá někdo zkušenost.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa VINTR »

V prvé řadě bych nastavil čerpadlo na stejný průtok jako to staré. Po té bych testoval kolísání. Důležité je zjistit co způsobuje kolísání! Já mám DCT 4000 a hladina mi kolísá, ale čerpadlo to nedělá, ale dělají mi to proudová čerpadla při nastavení určitého nahodilého stavu (Nažene vodu do jedné strany pak se vypnou a protiproud to nažene do přepadu .....).
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa fousac »

Proudová čerpadla tam nemám, jde o sladkovodní akvárium.
Babrak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 11 Sep 2019 16:24
Bydlisko: BA

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa Babrak »

Mam to iste cerpadlo a robilo mi presne to iste ... par krat za den mi proste splachlo prepad ;)

Teraz ho mam nastavene na 17-18w a ide vyborne a tichucko.. ale trvalo to chvilku kym sa zabehlo asi mesiac by som povedal. Teraz mi uz ide stabilne .


Sent from my iPhone using Tapatalk
--------------------------------------
240l Freshwater
25l Shrimp tank
150l Mixed Reef
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Jebao DCP 2500

Príspevok od používateľa fousac »

Dík za info, doufám že se časem uklidní a stabilizuje.

A když už bude mít chuť blbnout, tak ne v noci, když spím :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"