112l mini reef v pracovně

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa radekb »

Koupit hezky korály je lehký, ale aby se jim dařilo už taková sranda není :D to právě dělám, a nic se neděje
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Chce to trpělivost, něco roste rychle, něčemu se moc nechce, poslední větší várku LPS jsem kupoval v prosinci, např. Blastomussa má od té doby z jednho polypu tak 15 polypů, na druhou stranu Goniastrea sice roste, ale o poznání pomaleji, to samé Platygyra. U některých LPS je to běh na hodně dlouhou trať, většinou trvá alespoň rok, než z malého fragu alespoň něco vyroste. Ale to krmení u většiny LPS opravdu udělá hodně, přes léto nemívám tolik času, trochu to flákám a rozdíl je opravdu znatelný. Někdy může trvat měsíce, než i krmený korál začne mít viditelné přírůstky a pak se najednou rozjede. V prosinci jsem kupoval i Australophyllii wilsoni (1 polyp+jeden opravdu miniaturní), po pár týdnech skoro zešedivěla, až jsem se s ní začínal loučit, ale vytrvale krmím a teď po pár měsících už pěkně roste (původně miniaturní polyp už má tak 1,5cm), ale i tak vím, že je to minimálně na 2-3 roky, než bude k něčemu vypadat. A třeba u Caulastrey vyrostl během roku ze 2 malých polypů květák o pruměru přes 10cm, polypů bude minimálně 40 :) A když tak nad tím přemýšlím, tak mě tyhle první fáze korálů baví možná nejvíc, nechávám si i pro tyto účely toto malé akvárium (mám ho na pracovním stole, takže do něj koukám skoro pořád :)) a odrostlejší kolonie přesouvám do nového většího :)
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa radekb »

Tak uvidíme jak to bude pokračovat u mě, snad se to taky rozjede. Každopádně ať se ti i dál takhle daří
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Včera proběhla radikální přestavba, už to bylo neudržitelné. Na útesu začínal dominovat plevel (Rhodactis a Palythoa), už před pár týdny jsem musel sundat z útesu Montipory a milku, dále jsem chtěl uvolnit trochu místa pro pár Acropor, co mám na poličce (což se moc nepovedlo) a také místo před útesem (což se celkem povedlo). Všechno šlo ven, kameny jsem očistil, jak to jen šlo (skalpel + kartáček na zuby), znovu poskládat útes (udělal jsem ho jinak), nalepit korály, vrátit zpět LPS na dno. Celá akce zabrala 5h (což jsem nečekal), hned po dopuštění vody vylezly hadice a voda šla opět do bíla :) Kupodivu to vypadá, že vše přežilo bez následků, ještě si budu muset pohrát s prostorem před útesem, už jsem neměl včera sílu řešit vzhled, takže jsem LPS jenom naskládal na dno, je to takové hodně syrové (i z důvodu nafragování většiny korálů do 300l). Ale útes se mi líbí, až to všechno doroste, tak by to mohlo být zase docela ok :) Foto udělám, až alespoň porovnám LPS, teď je to hrozný chaos. Je mi trochu líto klaunů, zastavěl jsem jim místo v zadním rohu za útesem, kde se pravidelně vytírali, jenže nedělali nic jiného, takže ani nebylo poznat, že v akváriu jsou, snad si najdou nějaké lepší místo.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Akvárium jede dál v režimu fragovny a výkrmny, dneska jsem byl na větším nákupu LPS a Zoa, teď to jen pár let vykrmovat a připravovat do velkého akvária :)
DSC_9048s.jpg
DSC_9029s.jpg
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa planescape »

Hmm, moc pěkné kousky. Prozradíš, kdes byl? :)
Ty acany a favie, jak vlastně rostou rychle? Zoáče to vím, některé formy jsou horzný plevel, jiné jsou pomalejší. Jinak zoa radši kupuju víc hlav, pro jistotu.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

V Chemnitzu, www.rockcorals.de - mám to asi 140km, ale cesta se vyplatila, ceny na místě jsou ještě nižší, než na tom eshopu :) Co se rychlosti růstu LPS týká, za rok se dá ze 3 polypů Acany vykrmit kolonie o min. 20 polypech, ale to vyžaduje pravidelné krmení, třeba obden, ale klidně i denně. Bez cíleného krmení rostou o poznání pomaleji. Platygyry atd., z malého fragu po roce kolonie cca 7cm v průměru. Poměrně dlouho trvá, než se rozjedou, ale obecně je to tak na 2-3 roky, než z takových fragů něco je. Je pravda, že teď jsem krmil spíše méně a je to znát, když jsem je krmil denně, tak to rostlo úplně jiným tempem. Krmím mraženým - artemie, mysis a na střídačku granule pro LPS od Faunamarin. Zoa - chtěl jsem co nejvíc druhů, když už jsem tam jel, to bych se při více polypech nedoplatil🙂 Ale všechno bylo do 2h v akváriu vytažené, tak snad ok.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Jinak pár těch LPS na fotce jsou od Ždimiho (pruhovaná Acana, Goniopora, Christmas Favia), zbytek je ze dneška :)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Sbírka zoa se pomalu rozrůstá :)
DSC_0746_rs.jpg
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa nanoreef »

Wow, ja ako obrovský fanda zoanthusov len ticho závidím :lol: Krásne krásne
Go forward... advance... That's the key to success.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

:) díky, já jsem doteď zoa spíše ignoroval, ale protože už mám hlavní nádrž plnou, začal jsem sbírat alespoň ty - a začalo mě to bavit se musím přiznat :)
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 112l mini reef v pracovně

Príspevok od používateľa nanoreef »

Ono to človeka chytí časom, hlavne tie farby pod modrým svetlom :lol: Veľa šťastia, nech sa to rozrastá :D
Go forward... advance... That's the key to success.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"