300l v pracovně

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa nanoreef »

:D :lol: Tak to máš ešte celkom fajn... Ja mám tiež Nikon D5100 ale musím zohnať objektív a filter, inak ani z 1000 fotiek nebude nič :lol:
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa planescape »

Jo, fotky se povedly, moc pěkné rybičky.

To FTS celkově taky moc fajn. Jenom mi tam moc neštymují ty LPSa vpředu vpravo seřazené. Ale psal jsi, že je to při rozednívání - tak asi byly už seřazené na ranní rozcvičku :-D
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

planescape napísal: 26 Nov 2020 18:01 Jenom mi tam moc neštymují ty LPSa vpředu vpravo seřazené. Ale psal jsi, že je to při rozednívání - tak asi byly už seřazené na ranní rozcvičku :-D
Je to malý no :) Euphyllie nemám kam jinam dát, aby nedosáhly na Acropory, střed je divočejší, hlavně kvůli té goniopoře, která začala hrozně růst a pálit vše kolem, takže pořád s něčím uhýbám. Ale rozmístění LPS bych ještě chtěl vymyslet nějak líp. A to mám v nanu dalších 11 LPS (acany, favie, platygyry, červenou gonioporu, ještě jednu blastomussu) :roll: To už jsem teda kupoval hodně dopředu do za cca 2 roky chystaného velkého, jsou to malé fragy, ale chtěl bych alespoň některé ještě nacpat sem. Zkouším experimentovat s růstem LPS, udělal jsem placaté kameny a chtěl bych je nechat porůstat, aby rostly rychleji, když pod sebou nemusí stavět kostru - to teď zkouším na třech LPS tady, ve velkém už by to všechno mělo dostatek místa na slušně velké kolonie. Nakonec to dopadne tak, že i z tohodle akvária bude odchovna a příprava korálů do finální nádrže :)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

nanoreef napísal: 26 Nov 2020 17:26 :D :lol: Tak to máš ešte celkom fajn... Ja mám tiež Nikon D5100 ale musím zohnať objektív a filter, inak ani z 1000 fotiek nebude nič :lol:
Já mám setový 18-105 (myslím) a už jsem ho tak rok nenasadil. Používám tenhle https://objektivy.heureka.cz/nikon-35mm-f-1_8g-af-s-dx/ a nechtěl bych jinej. K tomu obyčejný žlutý filtr https://www.foto-eshop.cz/www-foto-esho ... zluty-52mm - jen bacha na průměr, kupoval jsem velký + redukční kroužky, abych to mohl nasadit i na jiné objektivy. Ještě mám objednaný oranžový filtr, žlutý funguje parádně při denním světle, na focení fluorescence bude asi oranžový lepší (zatím to ale nemám vyzkoušené). Ve dne se dá fotit i bez filtru, ale je potřeba upravovat vyvážení bílé a když u ryb fotím sekvence, abych něco chytnul ostře, tak to pak nestíhá ukládat v RAWu atd., takže nasadím filtr a sekám jpg :) No a ještě plánuju makro https://objektivy.heureka.cz/sigma-105m ... cro-nikon/ - mám teď půjčenou od kolegy Sigmu makro, ale delší, 120mm tuším, už je to možná zbytečně dlouhé, ale fotky jsou zase jiný level. To už ale jedině se stativem, dálkovou spouští atd.
Tohle je focené tím makrem, ale moc s tím neumím - už teda chápu trochu co a jak, ale musím si udělat čas a najít správné nastavení, je to boj s časem a hloubkou ostrosti :) Tam teda je ta úspěšnost ostrých fotek snad ještě mnohem menší a to se to nehýbe :)
DSC_8158s.jpg
DSC_8307s.jpg
DSC_8289s.jpg
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa radekb »

Za mě super, tak jak to je 👍 a fotky taky parádní.
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa nanoreef »

Vďaka za rady, tiež si myslím, že tie fotky nemajú chybu tak ako sú :D
Go forward... advance... That's the key to success.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

:) díky kluci, ale člověk nemůže být nikdy spokojený, potom by se přestal posouvat dopředu 8) Akvárium potřebuje ještě tak rok, spíše dva, než bude v podobě, v jaké si ho představuju, samozřejmě pokud mě nepotká žádná havárie, ale tomu se snažím vyvarovat opravdu maximální jednoduchostí celého systému - jednodušší už si to představit nedokážu.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

nanoreef napísal: 27 Nov 2020 10:40 Vďaka za rady, tiež si myslím, že tie fotky nemajú chybu tak ako sú :D
Posledně jsem se s makrem pokoušel vyfotit jednu Acorporu - udělal jsem minimálně 100 fotek té samé, z jednoho místa, ze stativu, různá nastavení a nevylezla z toho ani jedna použitelná fotka :D Ale nějak se mi povedlo analyzovat, kde jsem dělal chyby, tak příště už jí možná vyfotím :)

Celkem by mě zajímalo, jak dělají ty filtrové fotky na eshopech, podle mě jedině s modrým bleskem, protože pod modrým světlem už se to makro moc nechytá, tam jsou časy expozice řádově v sekundách a to je i na stativu a s dálkovou spouští rozmazaný. No ještě budu muset studovat a zkoušet, než to bude opravdu k něřemu vypadat :)
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jajo »

Treba kvalitný filter. Žltý, nie oranžový. Svetlo nastaviť na nejakých 12000kévin a dá sa fotiť aj telefónom.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa nanoreef »

Jarry napísal: 27 Nov 2020 12:17
Celkem by mě zajímalo, jak dělají ty filtrové fotky na eshopech, podle mě jedině s modrým bleskem, protože pod modrým světlem už se to makro moc nechytá, tam jsou časy expozice řádově v sekundách a to je i na stativu a s dálkovou spouští rozmazaný. No ještě budu muset studovat a zkoušet, než to bude opravdu k něřemu vypadat :)
Ja som študoval niečo okolo toho, ako fotia koraly v Tidal Gardens. Okrem toho, že používajú T5 osvetlenie namiesto LED, používajú fotoaparát Canon 5D mk II s objetktívom Canon 100mm Macro... Ale však nech sa páči článok :D
https://www.tidalgardens.com/blog/photography/
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jajo »

Toto je fotené telefónom. Lps pod radion a sps pod t5. Nieje to žiadna veda.

ObrázokObrázokObrázokObrázok


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Jajo napísal: 27 Nov 2020 13:16 Treba kvalitný filter. Žltý, nie oranžový. Svetlo nastaviť na nejakých 12000kévin a dá sa fotiť aj telefónom.
Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Žlutý filtr mám, pod denním svícením funguje parádně, měl jsem na mysli ty jejich filterfoto pod modrou palbou - ono to jde i s tím žlutým, ale není to ono.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

nanoreef napísal: 27 Nov 2020 13:17 Ja som študoval niečo okolo toho, ako fotia koraly v Tidal Gardens. Okrem toho, že používajú T5 osvetlenie namiesto LED, používajú fotoaparát Canon 5D mk II s objetktívom Canon 100mm Macro... Ale však nech sa páči článok :D
https://www.tidalgardens.com/blog/photography/
Určitě mrknu, 100 macro bych chtěl, to co mám půjčené je dokonce 150mm jsem teď koukal, to je hrozně dlouhé na akvárium :)
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jajo »

Tak na to potom už oranžový. Prípadne oba dohromady. Ale to je už neprirodzené.
ObrázokObrázokObrázok


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Jajo napísal: 27 Nov 2020 13:20 Toto je fotené telefónom. Lps pod radion a sps pod t5. Nieje to žiadna veda.
Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Pěkné je to, tyhle reálné barvy se dají fotit, mě šlo hlavně o fluorescenci jen pod modrým světlem, tam si myslím, že by mohl oranžový filtr fungovat trochu lépe, no vyzkouším a uvidím. Je dobrý, že se má člověk pořád čím zabavit :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"