Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Michal 2604
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Jún 2020 19:43
Bydlisko: Sliepkovce(okr Michalovce)

Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa Michal 2604 »

Ahojte. Prosím o radu s predfiltrom.

Kúpil som nový predfilter Blau filter roll 300. Mám nepravidelný problém s hladinovým spínačom. Keď sa dvihne hladina vody vo filtri, motorček začne navíjať špinavú časť, ale nie vždy sa zastaví. Už x-krát mi previnulo celu čistú rólku na špinavú. Ako keby spínač nezareaguje na pokles hladiny. Ale nedeje sa to vždy. Ja následne odpojím motor a previniem to naspäť, ale to nie je riešenie. Skúsil som ho dvihnúť vyššie a odtokovú flexi hadicu zatočiť, ale bez úspechu. Vyskúšam namiesto flexi hadice nasadiť obyčajnú. Poprípade už som pozeral hladinový spínač s väčším rozsahom. Viete mi nejak poradiť???

Za odpovede ďakujem
Prílohy
3.png
2.jpg
1.jpg
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa VINTR »

Na snímaní hladiny používám optický spínač, doplňuje odpar a co ho mám ani jednou neselhal. Je to mechanický a plovák se rád šprtně a pak je to ve stavu zapnuto.... obecně problém tohoto systému

Něco takového:
https://www.google.cz/search?q=LLE10210 ... 80&bih=891
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa tomvec »

Tak tady ten "plovák" je zjevně součástí toho filtru a jeho náhrada za optický nebude triviální. Je pravda že tyto magnetické snímače s plovákem se při znečištění zasekávají jak v dolní, tak v horní poloze. Je potřeba je pravidelně kontrolovat a čistit.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa VINTR »

Co je jednoduché. Nevím jak to tam je. Ale snímač bude napájen 5_12v a třetí drát je ovládací. Systém blau bude taky mít roto napětí zjistit tyto věci pájka nalepovat a je hotovo.
... Tak tešky to zas nebude....
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa VINTR »

Vopruz bude to čistit. Vidím, že se tam dělá pěna tak to se bude celkem.spinit a jak na to bude reagovat ta sonda co jsem uvedl kdoví...
jkl2n
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 09:43
Bydlisko: Zilina

Re: Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa jkl2n »

Ahoj, mal som ten isty problem. Tiez mam Blau 3000. Problem bude asi v zapojeni tych troch konektorov. Ja som ich nahradil, riadenim cez rele, plavak som nechal ten co tam bol. Ten s tym nic nemal. Skus ten 3-konektor prerobit (podobne zapojenie ma doplnovac odparu, ak mas 12v cerpadlo) , pripadne sa ozvi a dame nieco dokopy. Jaro
Michal 2604
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Jún 2020 19:43
Bydlisko: Sliepkovce(okr Michalovce)

Re: Problém s predfiltrom Blau filter roll 3000

Príspevok od používateľa Michal 2604 »

Ďakujem za rady. Tak nakoniec som to vyriešil úplne obyčajným spôsobom. Na plavák som nasadil plastovú krytku na vyrovnávanie hladiny vody. Na plaváku pre odpar som ju mal, ale tu nie. Tak som to skúsil vymeniť a funguje to. Hladina vody nie je tak nestabilná a predfilter funguje ako má na 100%
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"