Seriatopora histix

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Anastomozy vetiev mozu byt pri seriatoporach pritomne, aj ked nie vyrazne a mnohopocetne. Viac anastomozuju u S. caliendrum. U S. hystrix skor zriedka (pri urcitych typoch habitusu kolonii).
Na rozlisenie ulomkov S. caliendrum a tenkovetvych foriem P. damicornis vyuzivam znamu metodu PAV (pozrem a vidim). :D Su tam urcite drobne rozdiely, ktore mozno dostat "do oka", aj ked niekedy sa treba pozerat dlhsie. Napr. usporiadanie a tvar polypov ako aj ich "komorok" na vetvach. Ak je moznost vidiet matersku koloniu, nebyva determinacia az taky problem.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Mrkněte do fotogalerie SPS, je tam S. caliedrum (laomedon) i P. damicornis (majo, rybka). Zde stačí KAV.
Do CZ byly S. calliedrum dovezeny až letos v lednu, odchovy z nich ještě nejsou (pokud už je náhodou Pepin nenalámal), jsou nesrovnatelně náročnější. U Petr Smejkala byla jedna na prodej v době setkání. Jen pro zajímavost - cena oplégru v Německu je okolo 70,- euro.

U rodu Pocillopora jsou lůžka jednotlivých polypů k ose větve pod úhlem cca 70° (proto to možné srůstání větví, podobně i u rodu Acropora), u rodu Seriatopora jen pod úhlem cca 40°.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Cinan z nich mava ulomky v obvyklych cenach (20-30 E). Narocnost je podla mojho nazoru porovnatelna so zastupcami seriatopor a pocillopor. Vo velmi hypotrofnych ("cistych") vodach maju tendenciu odumierat na spodnej casti. Krmenie tekutymi a koloidnymi krmivami tomu zabrani. Raste podobne rychlo ako S. hystrix, ale je predsa len trochu citlivejsia na rozne zmeny.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj lidi.POtřebuji pomoct.Mám S.Hystrix a poslední dobou pozoruji na jejích polypech jakési malé oranžovohnědé kuličky,které jak se zdá jdou z polypů.Je to možná 14 dní dozadu,co to pozoruji.Mezitím se mi několikrát stalo,že jsem měl problém s nasávajícím čerpadlem.Tedy v akva bylo opravdu hodně bublinek.Už jste to někdo viděl?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skus to nafotit. Tie gulicky su na polypoch alebo ich koral vylucuje do prostredia? Aka je velkost kolonie? Su tam aj nejake ine zmeny (sfarbenia, nekroza, ...)? Nemas na nej parazity, kraba,..?
Moze sa jednat o tzw. polyp bail-out, kedy sa pod vplyvom stresoveho faktora uvolnuju z kolonie jednotlive polypy. Relativne bezne u pocillopor.
Btw. na reefcentrale ti neporadili?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Lukáš napísal:Skus to nafotit. Tie gulicky su na polypoch alebo ich koral vylucuje do prostredia? Aka je velkost kolonie? Su tam aj nejake ine zmeny (sfarbenia, nekroza, ...)? Nemas na nej parazity, kraba,..?
Moze sa jednat o tzw. polyp bail-out, kedy sa pod vplyvom stresoveho faktora uvolnuju z kolonie jednotlive polypy. Relativne bezne u pocillopor.
Btw. na reefcentrale ti neporadili?
Ahoj Lukáši.No na reefcentralu mi zatím nikdo neporadil.Kolonie,to ani není,je to malý kousek.Teď jsem to prohlížel důkladněji a zjistil jsem,že to je asi nakažený polyp.Dal jsem jí do jiného světla a proudu,tak uvidím.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Chtěl jsem se zeptat zda-li je možná resurekce korálu.Totiž,před nějakým časem jsem psal o tom,jak mi odešla hystrix.Kousek na ní zbylo,myslím polipů.Dnes jsem si všiml,že korál,tam kde byl vybělený je nyní v jakési žlutočervené barvě a na něm vyběhlé polipy.Zdá se mi,jako by využil svojí schránku,kterou před časem ztratil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"