Molly v mori

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Molly v mori

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Mate niekto skusenost z molly v mory? Mna to lakalo tak som to skúsil ale aklimatyzovala sa iba jedna strieborna potreboval som aby tam nieco kadilo :D nove nano akva a klauni nestíhali :D
Prílohy
103287158.jpg
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Molly v mori

Príspevok od používateľa bradoo »

Mal som čierne aj žlté. Aj keď sa doporučuje odkvapkávacia metóda , nedoporučujem ju, mal som pri nej 100% umrtnosť. Daj im čas a aspoň týždeň postupne zvyšuj salinitu a budeš mať naopak 100% úspešnosť. Druhá vec sú koraly a ostatné ryby a prílišný prúd v akva. Stávalo sa že jedinec , týždeň chovaný vo filtry pri plnej salinite, po premiestnení do akva vydržal iba hodku. Hneď zo zvedavosti zobol do koralu, následne došlo k podráždeniu a ešte väčšiemu otieraniu ( samozrejme o koraly) a do hodiny bol KO. Teraz mám prerobené 4 ks čierne v 25l nano a čakám na mladé - potom ich presuniem do reefu. Čo sa týka farby, tak čierna mala väčší rešpekt pred ostatnými, žlté občas preháňali anthiasy. Samozrejme sa tam aj rozmnožovali, ale mladé sú bez šance. (mám viac ako 20 rýb) Čo sa týka úspešnosti, čím prešlachtenejšia, tým menej odolná. Na jednom mojom starom videu je možné vidieť žlté pri kŕmení. Na youtube pod Chaeto reef od SESbradoo.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Molly v mori

Príspevok od používateľa Jirik »

Já měl křížence moly a velifery... Jeden samec totálně vyčistil akva 130l od řas a to takovým způsobem že salarias je proti tomu lemra líná :D Asi po roce jsem ho dal zase do sladkovodního akva a tam žil asi další rok. Lezl mi na nervy protože byl strašně nenažranej a všem všechno sežral :D Zajímavý bylo že byl stříbrnej a časem zčernal.
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Molly v mori

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Ta moly to je parada mal z som plostenky hnede v nano akva vsade na skle na kamenoch na koraloch a tizden po nasadeni moly striebornej hladam plostenky a nemozem najst ani jednu takze super :D
Aklimatizoval som ju voda 50/50 sladka/slana cca 15minut a sup ju tam a vsetko v poriadku a znasa aj prud v pohode takze super rybka :shock:
Mirec 5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 20 Feb 2019 20:30
Bydlisko: Nova dubnica

Re: Molly v mori

Príspevok od používateľa Mirec 5 »

Predam morske molly dobre na riasu jedna strieborna (samcek), cierna velka dospela matka ktora uz mala male ale prezila iba jedna tu darujem, a este jedna cierna mensia asi samicka cca 5-6cm rusim nano nemam cas mam este 250L akva
Prílohy
IMG_20200208_193730.jpg
IMG_20200208_193818.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"