1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Já mám nádrž 150x65x70 podobnou jako máš ty v plánu, akorát o 30 cm nižší. A i tak mám problém se dostat na dno. Naštěstí jsou různé kleště. Ta výška bude celkem dost, přidej tomu půl metra na délku :mrgreen: .
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Zdarte.. :-) dneska sem si v 3Dčku trochu zablbnul .. a dosadil do fotky na místo kde by mělo akva být.
- render, textury, svícení berte z rezervou
- rozměry jsou 1:1 mělo by to takto všechno sedět
- ten radiátor co vidíte za akva, tak je vypnutý
- okno -> světlo přichází z druhé strany takže mi svítí slunce chvíli na současné akva, které vidíte v pravo. Na nové akva (vlevo) svítit nebude vůbec.
- přepad v akva 20x10 s hřebenem. Co jsem se díval na hřebeny tak jsou výškově vč. lišty 62mm. Vzhledem k tomu, že plánuju přepad uprostřed, nejspíše ten hřeben bude muset jít až pod úroveň výstuh (ty jsem odhadl nyní podle svého současného akva). Tzn, vodní hladina by mohla být někde 4cm (vystuhy)+6cm(hřeben) cca 10cm od horniho okraje akvárka? Nemám to raději dát ze středu někam kousek vedle s odsazením abych zvedl hladinu třeba o cca 5cm?

Filtrační akva:
Představa 100x50x50
- 5x přepážky
- Pro odpěňovač a výtlačné čerpadlo budou přepážky širší ca 23cm (je to v pohodě, nebo raději širší?)

Podstavec:
- výška 70cm
- strany budou později zakryté deskama na magnet apod. pro snadnější přístup a údržbu

PS ještě přemýšlím o průtokové UV lampně... ta se předpokládám připojuje za výtlačné čerpadlo že? V současném akva mám jako součást filtru-uzavřeného externího boxu)

Díky za postřehy, připomínky, náměty atd.. :-)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Jarry »

Přepad bych udělal širší, budou tam 3 průchodky a ty je potřeba utáhnout. Hřeben se dá v místě výztuhy snížit (zkrátit zuby). Budu se opakovat, ale nechal bych to na firmě, co bude akvárium lepit, mají zkušenosti, hladina 10cm od kraje je podle mě blbost.
Filtr udělej s co největším půdorysem, 50cm výška si myslím, že je zbytečná - ten odpěňovač tam taky budeš muset nějak dát a být schopen ho vyndat. U toho filtru je potřeba nejdřív si rozmyslet druh filtrace a podle toho navrhovat přepážky, ne naopak. Do 23cm odpěňovač na 1000l s velkou pravděpodobností nedáš apod.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Hladinu mám tak 3cm od kraje do 1 cm od výztuh. jak píše jarry ve filtru nebude místo, nedáš tam odpěňovač, reaktort atd.. Co je fitr 1, 2 a 3. ty přepážky tam jsou k ničemu.... Skladba přepážek (nechal bych si poradit a sestavil je hlavně dle zamýšlené filtrace). V mořské akvaristice se rozhodně nedávají do filtrace molitany vaty a další čoviny ze sladkovodní akvaristiky. Nezapomeň na nádržku pro odpar (ideálně součástí filtru - protáhl bych ho pod celým akvárkem, ten prázdný prostor je na něj jako dělaný). Jen taková rada, nedívej se jak mají sestavenou filtraci v nanech, ale jak to mají lidé u velkých akvárek a zjistíš, že čím méně tím lépe :wink: :wink: . UV dle mě k ničemu, ale když je aspoň nemusí být topení. A nezapomeň, že v létě cca 14 dní v roce je teplo musíš chladit a pokud budeš používat HQI o to více.
matias83
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18 Aug 2017 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa matias83 »

Ahoj,

prepadovy hreben vyberatelny - vyska spolu s listou tych 6cm, ale vyska zubov 2 cm.
Lista sa lepi zozadu prepadu, takze naozaj nepotrebujes mat 6cm.

V prepade si sprav Bean-animal a navratovu trubku ved mimo prepad.

Ohladom filtra, pozri si odpenovace na 1000L a ich prevadzkovu vysku hladiny (ja by som pozeral s prietokom vzduch aspon 2000L/hod) :) ) Zistis ze je to od povedzme 16 - 25cm, takze ak budes mat vyssiu hladinu vo filtry budes musiet podkladat - tak pozor na to, aby ti to potom vyslo.

Ohladom priestoru pod akva, premysli si cim budes doplnat prvky...
- ak balling tak potrebujes miesto kde budu kanistre s prvkami
- ak kalciovy reaktor, tak potrebujes miesto na samotny reaktor a Co2 flasu

idealne si najst velke akva tuto na fore a popr. SS na konkretny dotaz, verim ze clenovia poradia ;)

nech sa dari.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kominík »

přepadové trubky bych nechal sólo (úzká komora),pak jedna komora odpěňovač a zbytek věcí (jedna velká komora s výškou hladiny odpěňovače ) ,
poslední výtlak (jen na čerpadlo). Filtrace co největší - prostě co tam vleze. Výška ideál ,aby to nepřeteklo a manipulace s odpěňovačem a ostatníma kravinkama na čištění :lol:
Samozřejmě myslet na doplňování odparu,jde vymyslet i hadičkou od jinud

Osobně bych asi postavil akva na stojan v dostatečné výšce ,koupil pořádný odpěňovač(nepodceňovat - srdce akva) a podle toho bych se odpíchnul se stavbou filtru :wink:
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Díky všem za postřehy.. dneska sem si byl pro to světlo a rovnou se podíval jak je jedna taková tisícovka udělaná.. musím přestat přemýšlet jako sladkovodní akvarista a více jako mořskej.. je to fakt totálka jinak :-) ale do toho se dostanu.. již po této první návštěvě a vašich komentářích mám hafo nových postřehů a nápadů a vědomostí jak to udělat lépe.. :-) díky díky :-) ozvu se s dalším postupem :-)
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Updatoval sem tedy filtrační akva podle rad a podle toho co sem dneska viděl :-).. Prostě Simply Clever.. Btw kdysi sem měl na akva nalepený proužek SONY Ideas for life :D

To Matias83: Animal-beam, podle toho co sem viděl na obrazcich tak se jedna o otočene vstupní kolena, tak aby byly pod vodou 2 ze 3 (třetí je bezečnostní) tzn. že vlastně budou neustále zavodněné a nebudou hlučné?

Jinak našel sem luxusní typy a popisky té filtrace.. určitě se bude hodit dalším nováčkům.. z toho sem docela fakt pochopil :-)

https://blog.marinedepot.com/education- ... e-advanced

Jinak jak bylo řečeno:
- filtr akva jsem změni v rozměrech na 100x60x40 a upravil komory s tím, že uprostřed je jedna velký na odpěňovač a fluidní filtr
- vedle sem přihodil nádobu (asi akva) na hotovou Osmotickou vodu (ca 40L) s tím že bych tam dal plovákový spínač (do hlavního čistícího akva) a když by hladina spadla pod určitou hranici tak by se přepustilo z této nádrže. Podle mých odparů co mám v akva teď, tak by mohla stačit na cca měsíc (uvidím s těmi HQI)

Co mám ovšem problém, je chlazení. Chladící jednotku nemám kam nacpat :-/ žena mi sice tvrdí že i přes léto máme v obýváku do 22stupňu, ale s těmi výbojkami si nejsem tak jistej :-/

No a teď se spojím s nějakým tím sklářem akvarijním :D abysme to pořešili..
P.S.: jinak se mi dnes líbila strašně věc, že přepadová komůrka byla mimo akvárium, vždy sem se soustředil na to, že je to přímo v akva.. jen sakra já na to nemám místo :-/ akva může být od zadní stěny odsazeno cca 8cm to by se asi nevešlo což?
Prílohy
new_akva.JPG
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

Pod nádrží máš místa víc než dost, jen je třeba si to uspořádat a dobře promyslet, v návaznosti na zvolenou filtraci. Nádržka na odpar se např. dá položit na filtr (akvárium na akvárium) a máš místo na chladící kostku. Nebo při hloubce 50 filtrace máš místo na nádržku vedle celého filtru 100x20 (10)X50. Jen si to dobře promyslet. Pokud jsou kačky na chladící kostku vecpal bych ji tam. Ideální je ale kostku dát někde mimo nádrž nebo mimo místnost v akváriu chladí, ale v místnosti o to více topí. Naštěstí je to jen cca na 14 dní v roce.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

A stěmi trubkami jsi to pochopil dobře, jen s tím že na tu jistící se nedává durso a to aby jsi v případě závady slyšel jak voda teče a věděl, že návratovka je ucpaná.
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Díky Vintr.. a s tím přepadem sem to taky možná vymyslel.. když ho dám dlouhé vystrčené mimo akva a z akva půjdou tři díry před kterýma bude hřeben tak by se to tam taky vešlo.
Prílohy
zadni_strana.JPG
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa babajaga »

Prepad mimo akva je fajn ak je naňho miesto. Nezavadza v akváriu. Ja mam tiež prepad v strede lebo inde som ho nemohol dať. Mam ho síce vacsi aby som sa vedel pohodlne dostať dovnútra. Ten externý prepad keď ma na šírku tých 8cm tak neviem či ti to sklar bude skúšať vŕtať, lebo tipujem že budeš mat trubky 32ky aspoň a na tie sa vŕta diera tuším okolo 55mm, nepamätám sa presne. Neviem či mu to nebude praskať keďže by tam ostalo malo miesta po krajoch už. Spýtaj sa.
Ja preferujem radšej klimatizáciu v miestnosti, lebo hqi budú kúriť a chladič tiež kúri poriadne, budeš mat v obývačke potom 28stupnov aj 😀. Cena chladiča a klímy nie je už veľký rozdiel a klíma ti vychladi aj byt. Samozrejme je to otázka možnosti...
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Sufko »

Prítok do sumpu, by som nedával cez ponožku, ale cez Clariseu.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa tomvec »

K tomu doplňování odparu, počítej s tím, že doplňovat budeš dost, klidně několik litrů za den, závisí to nejen na ploše hladiny v akváriu a filtru, ale i těch HQI, teplotě vody, teplotě a vlhkosti v místnosti, něco ti vytáhne odpěňovač. Snímač výšky hladiny se dává k výtlačnému čerpadlu, tam dochází k rychlé změně hladiny. A RO voda se nepřečerpává najednou, ale po malých dávkách v závislosti na povelu z toho hladinového snímače.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Pokud Ti to pomůže, tak jsem na zhruba stejný objem dával tento přepad :
https://synergyreef.com/product/16-shadow-overflow/
Připočti clo a dph. Taky jsem nechtěl komín v nádrži a díry jsem si vrtal sám podle šablony, kterou k tomu dávají - pohoda. Je to trochu dražší, ale je absolutně bezhlučný při dobrém nastavení.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"