Fatcatova 600vka

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ocelaris prežije všetko, raz mi kľaklo tiež akvárko, ešte aj slimáky podochli a ocelarisy si plávali po akvárku.
Niečo ti tam asi zodvihlo amoniak, alebo si to predávkoval.
Ja by som zapol ozon, alebo UV lampu, aby rýchlejšie oxidovala pribadný amoniak z odumretých organizmov popr. baktéríí. Ak si to aj otrávil prípravkom, tak rozloží aktívnu látku. Uhlie nechaj a o týždeň, alebo keď prídeš, vymeň ešte. 20-30% vody. Taktiež by bolo dobre, aby ti niekto čistil skimmer, nech vyšľaháva všetko von. A výmenu aj absorbér phosphatu, teraz pri odumieracích procesoch ti tam budú vznikať, inak ti môžu nabehnúť riasy. Siniciam sa asi tiež nevyhneš na nejaký čas.
Neboj takéto skúsenosti nás robia silnejšími.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

vymenil som 150l, odstranil a odsal co najviac uhynuteho zivota. odpenovac komplet od toho cerveno hnedeho svinstva co ide z plosteniek.. uhlie som teda nechal, uv bezi.. dakujem za podporu a drzte palce


Sent from my iPad using Tapatalk
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa lucius »

...uhlí si měl dát nové a měnit vodu, pokud ji měníš jak si někde dříve psal 20% za 6-7 týdnů, tak příčina kolapsu je celkem jasná...
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Kvizak »

To me mrzi...:/ Nemas nahodou na vstupu do sumpu aquacit nebo neco jineho, kde se mohli ty mrchy po chcipnuti zachtit a rozlozit? Ja delal 2x v 350ce asi pred rokem, odsal jsem nejdriv vodu co slo, aby utes byl pod vodou, kterou jsem pak vratil po zakroku a vymene dalsi casti vody. Kdyz jsem nadavkoval a vrznul dovnitr zavesny odpenovac aby mi ten bordel nevrznul do sumpu a zapnul proudovky na max aby se ti chciple potvory vyhazely a vsechno v klidu. Sice jsi asi daval vyssi davkovani (pises na 500 litru ale v 600ce budes mit tak max 400l vody), ale ja taky pridaval, takze to asi neni zdroj problemu... drzim palec at se brzo srovna...
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Hlavna nadrz ma objem 650l a sump 180l, ked mam vypnute cerpadla tak hladina je cca 5cm pod okrajom co je cca 590l ale tie kamene tazko odhadnut kolko zaberaju, nemyslim ze to bude predavkovanim toho pripravku.

Na vstupe do sumpu mam ponozku, menim ju za cistu asi kazde 3 dni, po tomto uhyne isla hned prec za cistu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

nic zasadne po vikende bez dozoru sa neudialo, az na to ze skonala aj kreveta (dost ma prekvapilo ze nesla v prvej vlne). Zacala na obratkach naberat hneda riasa. Je jemne zvysene nh4, ale nic kriticke, no3 15-20, po4 0.3, co sa po takom uhyne dalo cakat.

Kupil som dnes novy absorber fosfatov aj nove uhlie - 3 slimakov neh aspon daco obziera tu riasu. Teraz som zahliadol par plosteniek, takze dake este prezili. Teraz otazka ci nespravit tomu este jednu kuru - nez dam novy absorber fosfatov, liecivo mi ostalo a som presvedceny ze ten uhyn sposobilo nedostatok uhlia a obrovske mnozstvo plosteniek. Urcite by som si chcel v buducnosti zaobstarat Pseudocheilinus hexataenia - pisu ze je agresivna, ake mate skusenosti?

Nez ale pridam dalsie ryby treba spravit este par vymen vody a trosku to stabilizovat, co si myslite ako by som mal postupovat?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa kominík »

ploštěnky vypouštějí toxiny - proto uhlí - pokud jich bylo opravdu hodně, tak je jasno - uhlí raději dvakrát tolik a masivní výměna vody .
Aplikaci proti ploštěnkám opakovat na 100 % ,máš to v návodu - osobně bych ji dal dvakrát kvůli cyklu vývoje ploštěnek
Ale pořádná připravenost!!!
Od doby co mám rybu Halichoeres melanurus nemám ploštěnky ,ale až po aplikaci přípravku a o zbytek se postarala ona
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

tak dnes som spravil druhu kuru, mrtve plostenky sa dali ratat na kusy, nie na stovky tak snad bude ok. Vymenil som 150l vody, cerstve uhlie tam je tiez. Melanurusa som objednal, dufam ze potom tato kapitola bude za mnou a mozem rozmyslat znova nad osadkou a koralmi :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa MRysan »

jo melanurus je jistota, měl jsem stejný problém, a bez chemie ho vyřešil, ještě bodianus na červy a něco na sasanky, to by se mohl prodávat jako takovej set :D
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

tento x som to zvladol bez umrtia, dokonca som dal aj vacsiu davku lieciva podla navodu, kedze vela tych mrtvoliek tam nebolo. Neznicilo to ale vsetky plostenky, 3 som nasiel vcera vecer, takze ostava uz len melanurus. Dufam ze ho zozeniem skor nez sa namnozia.

Vacsina makkych koralov to vyzera ze zvladla, tak aspon nieco :) Je to take prazdne, najradsej by som tam nieco uz pridal. Dam este jednu vymenu vody buduci tyzden, dalsich 150l, dam spravit konecne ten ICP test a dufam, ze pomaly uz zacne odznievat hneda riasa.
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

poslal som dnes vzorky vody do marinlabu, som zvedavy na vysldok


Sent from my iPad using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

No prisli vysledky, prekvapila salinita kedze ju meriam refraktometrom a ukazuje mi 1.025, o zvysenom po4 som vedel, menil som absorbent po tej nehode. Pouzival som eco phos fe a tento x som dal phos Al, mozno preto je zvysene. Co poviete na tie vysledky? Co by som mal poriesit?

Obrázok

Obrázok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Podla diskusie tu vyzera ze to zvysene Ba je tiez z ecophos Al :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa bradoo »

Cau. Sice neviem predošlú debatu, ale spomína tam, že 2 týždne pred testom kde mal vysoké bárium použil odporúčaný absorbér na báze GFO ( železitý). Ak ide o triton tak to bude ROWAphos. Ja by som poriešil draslík. Je na hrane- ak ešte trochu klesne, zbadáš to na farbe- najmä červenéj monty. A samozrejme salinitu dvihni - aj množstvo Na tomu naznačuje, že je nízka. Teraz keď to máš rozosraté, tak zvyšuj obzvlášť pomaly. Ak však zvýšiš salinitu na 35, budeš mať aj draslík nad 400, aj bróm,horčík a vápnik v norme. Vynásob objem vody v systéme číslom 4 (35-31) a tolko g soli daj do odparu. Zvyšuj aspoň 2 týždne. Máš dobrý merač na hustotu/salinitu?
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

musim nakalibrovat refraktometer... umreli mi vsetky aj sps takze nic ani nedavkujem, akurat som menil kazdy tyzden vodu, po tej nehode. Kupovali ste niekde kalibracny roztok?


Sent from my iPad using Tapatalk
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"