Fatcatova 600vka

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

matias83
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18 Aug 2017 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa matias83 »

mam RO 410 od mangaly, takze 5 mikron, uhlie, membrana, DI (0.7L). za tym vsetkym este v 10" obale SiliCarbon co menim kazde 2 tyzdne teraz.
5 mikron, uhlie a DI som menil po cca 6 mesiacoch, ked som nameral na vystupe 6 mS.
PS: mozno stacilo DI, ale to sa uz nedozviem :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa charloschuanche »

RO mám 5 mikron, uhlí, 1 mikron, RO a di mixbed. Pomocné čerpadlo a jedu vše na brněnské vodě cca rok. RO membránu 2 roky. Tds inline metr za RO do 10 za di měnim když stoupne na 5 při dlouhém odběru. Cca taky rok možná trochu míň. Stadard je za ro 3-6 a di 1-3. Při dino v akvárku trochu silicarbonu k phosu a je čisto.
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

mal som premnozene plostenky - chvilku mi trvalo kym som identifikoval co to je a potom nasledovala katastrofa.

rozhodol som sa teda pre salifert flatworm pripravok, odsal som s kamenov a piesku co sa dalo a kam som sa vedel dostat, aplikoval som pripravok, podla navodu a po 15min som zacal vidiet prve mrtve plavat volne po akva. Nechal som posobit dokopy 45min a odsal som zo dna mrtvych kolko sa dalo a doplnil som 50l zamiesanej vody. Kedze po hodine ich tam este celkom bolo tak cez hadicu so silonkou nakonci som odfiltroval kolko sa dalo. Mal som v reaktore tyzden stare uhlie 300g a pridal som este 300g, viac som nemal.

Ked som sa vratil dnes domov z prace bolo po komplet zivote. Vyzera ze prezili len klauni a chromis ak to vobec daju. Pomreli aj slimaky, cyklopy, ... proste katastrofa :(


Sent from my iPad using Tapatalk
matias83
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18 Aug 2017 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa matias83 »

fúha, tak to ma mrzí :( Ja som si nevšimol na tvojom postupe nič zle, som zvedaví čo povedia skúsenejší, že čo mohlo byť zle...

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak to je smutné osobně mám jedno pravidlo a to, že nic na ploštěnky, sinici a nemoci ryb nelít do nádrže. K tomu patří i soda hašené vápno a mnoho dalšího co si již nepamatuji....... Tady zbývá tě jen podpořit, aby jsi u tohoto koníčku vydržel. Tímto si v menším či větším zřejmě každý projde. Můj názor je, že momentálně je třeba zachránit to co zbylo a to pravidelnou výměnou vodu většího rázu 30 - 40% (stejné patametry teplota...). Dívám se na to aby jsi si zachránil ten život v těch kamenech...... atd., aby se to vzkřísilo. Uhlí bych dal taky. No a pak bych čekal jak to bude za nějaký čas vypadat, jestli se tam nezačne dělat sinice atd.... Jinak si myslím (dohad), že problém byl v období kdy jsi to dělal, teplo je potvora a to snižuje i kyslík ve vodě. S kombinací s tím co jsi dal se to mohlo ještě zhoršit. Já osobně jsem z těchto experimentů vyrostl
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

pridal som este uhlie ale ani chromisaci to uz nedali, takze nemovia sa zatial drzia, dnes skusim vymenit nejaku vodu.

Inak mam klimu a teplota vody nesla cez 26, pohybuje sa 25.5-26C.

Zostava uz len restart :/, inak som prekvapeny ake cervy mrtve sa objavuju a vsetko. Tak asi potrva kym sa to zastabilizuje, skusim odstat co najviac tych mrtvoliek ale aj tak uz urcite vyletelo nh3/nh4


Sent from my iPad using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Hlavne vymen polovicu vody
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Neviem ci sa mi podari polovica, zajtra odlietam naobed prec - vratim sa vpondelok, tak skusim kolko sa da do vtedy. Potom budem pokracovat.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Spongebob »

Já to kdysi dělal uplně stejně a na 60L a nebyl vůbec problém..nalil jsem tam toho 2x tolik co uváděl návod a taky jsem to dělal na 2x.
Akorát se mi na těch tvých 600L nezdá ta dávka uhlí co jsi tam měl...teď si nevybavuju jak se to přesně psalo v návodu, ale ja vím že jsem tam měl určitě aspon 200ml a to jsem měl 60L nano.. jestli jsi neměl málo uhlí třeba..
každopádně tě upřímě lituju, krásnou nádrž máš.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Jajo »

Koľko tam tých plošteniek bolo, keď to otrávilo 600l nádrž? Myslím, že problém bol niekde inde.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

podla navodu som mal dat 1,5kg uhlia, dal som ani nie polovicu... “mediciny” som dal na 500l

Jajo bolo ich hodne, tazko sa mi to kvantifikuje, navyse mam tych skal vela takze boli aj schovane kam sa nedalo dostat. Moja chyba ze som to nechal zajst tak daleko. Ak vas napada v com mohol byt este problem rad sa necham poucit.

kaluni sa drzia, kreveta tiez aj krabici. + pred chvilkou sa vynorila valenciennea sexguttata a prezuva piesok, nezmar


Sent from my iPad using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Jajo »

Tak je tam možnosť, že sa extrémne zdvihol amoniak, ako tie ploštenky začali kapať. Ale zabehnuté akva by si malo s tým poradiť samo. Ten icp test si robil? Rodi vodu máš už v poriadku?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
fatcat
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 21 Okt 2010 13:03
Bydlisko: Bratislava

Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa fatcat »

Jj rodi uz by mala byt ok, tds 0. Netestoval som to lebo ked som to nasiel uz boli pokapane ryby,odpenovac besnel to uz zbytocne, amoniak tam bol isto, ked nie z plosteniek tak z toho zvysku co uz zomrelo.. Par malatnych ale zivych ryb (2-3) som prehodil do karanteny co mi bezala, kde nebolo isto nic a pomreli tam do hodiny.

dost zle bolo pozerat nazivo ako umieraju, polovica este zila ked som prisiel. Kurna keby nepridem domov o 11vecer mozno by sa s tym este dalo daco :/

Sent from my iPad using Tapatalk
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Rony »

Ahoj,to je dost smutný příběh,ale myslím,že pokud tam nebylo ploštěnek,že neuvidíš do AQ,tak nejsou podle mého na vině ty malé potvůrky.Osobně mám zkušenost se salifert exit,ale co jsem v AQ zpozoroval několik ploštěnek i 8cm dlouhých,už bych to tam nenalil.osobně si myslím,že to podráždilo,či zabilo i něco jiného,než ty malé potvůrky a pak vznikl problém,ale je to jen můj dohad.
Nicméně přeji ti,at se podaří to zase rozjet:-)
R.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Fatcatova 600vka

Príspevok od používateľa Smityl »

:shock: 8cm dlouhé plostenky ? Co tobylo za druh
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"