Naše 300 L AQ po půl roce

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Gorgias
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 19:37
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať používateľa:

Naše 300 L AQ po půl roce

Príspevok od používateľa Gorgias »

Zdravím všechny, nově jsem se registroval, tak bych se rád "pochlubil" svým 300 L AQ....foto jsem dal do galerie. Hnedka bych se rád zeptal na radu. Od začátku jsme měli v AQ Heteroxenie a výborně se jim dařilo, poslední 2 měsíce se ale úplně zatáhly a postupně odcházejí. :( . Zkusil jsem teď dát Xenie a ty pumpují a rostou normálně. Nevíte čím by to mohlo být? Přistihnul jsem králíka, že do Heteroxenií kouše, tak nevím, jetstli to není tím? Díky za názory a rady...

Obrázok
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Jo je.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Mas to velmi pekne, paci sa mi aquascaping :-) LEN TAK DALEJ
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

no ak budem robiť druhé aq tak sa budem robiť podobne ako ty.Lebo ja som spravil útes až skoro po hladinu a ako postupne pridávam korále nemám už miesto.Máš to fakt pekné :wink:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

no este som nevidel ze by vulpinusi zralay heteroxenie ale ozne je vsetko...mozes prosim ta dat blizsi popis tvojho nadherneho aq?filtracia,osvetlenie atd. :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Když se podívám na tvé bezsinicové akvárium,které je mimochodem krásné,řekl bych,že heteroxenie ti odcházejí proto,že máš velmi nízký obsah odpadních látek jako NO3, které heteroxenie potřebují.Daří se jim ve "špinavější" vodě.Proto,jak to vypadá,že máš výbornou filtraci,která ti odpadní látky dobře odbourává a proto se daří xeniím a jiným,ale heteroxeniím ne.
Gorgias
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 19:37
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať používateľa:

Naše 300 L AQ po půl roce

Príspevok od používateľa Gorgias »

Tak jsem už některé Heteroxenie vyhodil a dávám na jejich místo Xenie. Je opravdu možné, že je to tou vodou. Králík už do nich nekouše a přesto zůstávají zatažené. .... něco k popisu, se stavbou aqária nám pomáhal pan Vala z Brna. Ve spodní nádrži máme skrápěcí filtr (4 komory nad sebou), odpěňovač, antiphosfiltr, mechanickej filtr, svítíme 4 zářivkami (2 modré, 2 bílé)...toť vše z techniky (prozatím). :D.

Vše celkem funguje, občas přidávám chemii a měníme vodu (30 litrů cca. co 14 dní). Co mi fakt vadí je, že pořád zelená sklo, nevíte někdo co s tím? :( Stěrka je pořád v pohotovosti....
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

moguai napísal:Když se podívám na tvé bezsinicové akvárium,které je mimochodem krásné,řekl bych,že heteroxenie ti odcházejí proto,že máš velmi nízký obsah odpadních látek jako NO3, které heteroxenie potřebují.Daří se jim ve "špinavější" vodě.Proto,jak to vypadá,že máš výbornou filtraci,která ti odpadní látky dobře odbourává a proto se daří xeniím a jiným,ale heteroxeniím ne.
ono je to celé naopak (zkušenost několika desítek chovatelů). heteroxenie jsou dost náročné i na obsah hořčíku ve vodě, což xeniím zase vadí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"