Stojan pod akva.

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

a co ten polystyren pod aqa, aku hrubku tam davate?
...a aka hustota polystyrenu?
(je to ten vonkajsi tvrdeny s akym zatepluju panelaky?, alebo maksie?)

j.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Hodně záleží na tom, jaká "rovina" je pod nádržemi. Čím je dokonalejší, tím méně si můžeme všímat polystyrenu (kvality a tloušťky). Malé nádrže, do 200 litrů váhy, mám na polystyrenu 1 cm tloušťky, nádrže těžší (až do více než 2000 kg) mám na polystyrenu 5 cm tloušťky a to vlastně stojí pouze na železné konstrukci s překlady, obvod které přesně odpovídá vnějšímu obvodu dna akvária. Polystyren je tzv. černě značený, t.j. s největší hustotou. Jednu sestavu (věž) mám na 5-cm silném modrém (podlahovém) polystyrenu. Polystyren není ořezán až ke hraně akvária, aby se náhodou nestalo, že některá boční stěna by "stála ve vzduchu". ˇVím, že takové řešení vzbuzuje obavy a tak to berte pouze jako možnost, kterou jsem použil - v žádném případě nechci, abyste to někdo považoval za mé DOPORUČENÍ nebo "radu".
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Co se týče polystyrenu,dle mého názoru je lepší použít silnější polystyren s měkkčím jádrem.Co bych určitě nepoužil je např. extrudovaný polystyren (možná právě ten podlahový), při váze akvária a jeho rozložení smysl u tvrdého polystyrenu zaniká.Měkkčí polystaren (zateplovscí je ideální) se mnohem snáz přizpůsobí a lépe vyrovná tlaky na spodní část akva.Takže měkkčí ale silnější.Tak to mám já a je to ok :-).
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

JRx napísal:a co ten polystyren pod aqa, aku hrubku tam davate?
...a aka hustota polystyrenu?
(je to ten vonkajsi tvrdeny s akym zatepluju panelaky?, alebo maksie?)

j.
Uz sme to preberali na IRC. Daj si tam karimatku napr. sivej farby. Nebudes musiet riesit kontrastny prechod akva - stojan kadejakymi listami.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

ono to chcem zakryt i tak,
nejako to cierne lepidlo sa mi nepaci ked to vidno....
dajake pasky vodeodolne, alebo nieco by sa tam vazne hodilo, mozna ABS2mm pasku nalepit na akva dookola a na spodok karimatku/polystyren
ked uz vraj lista podlahova co sa pouziva pri parketach nieje vhodna
j.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"