TRITON

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON

Príspevok od používateľa bradoo »

Spotrebu si približne vypočítaš z terajšej dennej dávky NaHCO3 v gramoch, ak používaš baling. - terajšiu dennú dávku NaHCO3 deleno 0,672. Vysledok je v ml. Bradoo
dv.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:17

Re: TRITON

Príspevok od používateľa dv. »

...nevíte co je to za "kytku" (červená) v tomhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=7jf8_hrom9s
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: TRITON

Príspevok od používateľa pajin »

řasa :D vypadá to na nějaký druh rodu Gracilaria. já třeba mám v akváriu Gracilaria curtissae

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: TRITON

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Tak je to jasný, další Balling v hezkejch lahvičkách dražší o tisícikoruny za rozbory vody. Tak že až přijde potřeba, rozjedu zas klasiku. Ale uznávám že to bude pohodlnější.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
dv.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:17

Re: TRITON

Príspevok od používateľa dv. »

...tak testovat si to můžeš dál sám a triton test jednou ročně, což asi není taková fin. pálka... mě by spíše zajímalo, když píšou jak podporují růst řas (pro, ve, refug), jak vypadá hlavní nádrž :)
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj nemusíš si přece ty testy dělat přímo od tritonu ty samé icp testy dělá aquaforest zhruba za polovinu ceny 570 za jeden 800 za dva
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: TRITON

Príspevok od používateľa lucius »

Chtěl jsme se zeptat jaký je rozdíl mezi 3a, 3b lahvi ? dávkují se nakonec 4 nebo 3 "lahvičky" ? :)
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: TRITON

Príspevok od používateľa pajin »

dávkují se všechny 4. případně 3a a 3b se dají smíchat a ušetříš jedno dávkovací čerpadlo

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
jurda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09 Mar 2017 14:41
Bydlisko: Plzeň

Re: TRITON

Príspevok od používateľa jurda »

Tak konečně nový sump hotový. Už jen lepší světlo a dávkovací čerpadlo a je komplet připraveno na triton :-) Klidně uvítám nějaké rady nebo postřehy, co by se dalo udělat lépe.
Prílohy
sump.jpg
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: TRITON

Príspevok od používateľa lucius »

... jaké máte cca. časové intervaly v dávkování jednotlivých lahvi ?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: TRITON

Príspevok od používateľa moguai »

takhle vypadá moje fitlrace --> rozdělená na dvě poloviny. Do první poloviny na začátku vede přepad, jde to krz částí s chaeto a dalšími řasami, pak voda přepadává pro čerpání zpět do akva. Do akva tlačí dvě čerpadla, přičemž jedno posílá vodu do druhé poloviny sumpu, kde to jde přes válec s PO absorbérem a uhlím, poté přes odpěňovač, pak přes asi 10kg siporaxu s nějakejma živákama a zase trochou řasy a poté se tahle voda dostane do prní poloviny sumpu. Tak to běží dokola, tedy vždy nějaká část vody, která jde z akva se cca z 30% několikrát otočí v sumpu --> to číslo je relativní.
Čerpadla jsou mimo vodu, aby zbytečně ji neohřívaly, ale pro jistotu jsou pořád v suché části sumpu v případě nějaké poruchy. Způsob filtrace je postaven na bázi řasy + siporaxu + odpěňovače. Jsem s tím maximálně spokojen. No3 se nedá detekovat a PO4 čas od času potřebuje potlačit výměnou absorbéru. Kdybych tam měl víc řas, asi by to bylo trochu jednodušší.
DSC_0264.JPG
DSC_0263.JPG
DSC_0261.JPG
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Jirik »

Poslední dobou furt poslouchám jakej je ten triton bomba a pohoda a jak to vyjde levně a td. Ale když to tak sleduju, tak je to složitý a drahý jako prase a nikde jsem nenašel nic o tom, jak na tom někdo frčí pár let a jaká je to bomba a pohoda :D Akorát hromada návodů a flaštiček, sůl se všim, sůl bez ničeho a samá teorie. Já jedu pět let ballinga, poslední dobou jsem ho rozšířil o af components strong a jsem schopnej spočítat skoro na korunu přesně kolik mě to ročně stojí. Kompletně i s vodou a testama :D Asi tak jako dva testy vody od tritonu :D Tak že jestli je mi někdo schopnej vysvětlit, jestli existuje něco jednodušího než ráno nalejt do akva sodu a večer chlorid vápenatej, jednou za 14dní změřit kh, ca, mg, popřípadě jednorázově srovnat a vyměnit vodu, tak to bych byl hrozně moc rád, protože mě to fakt zajímá. Ale hlavně už žádnou teorii. Všichni koho tahle převratná metoda zajímá chtějí slyšet příklad z praxe. Např: vodu neměnim, dolejvam akorát odpar, testuju 2x za rok a jednou týdně jedna kapka lithia :D Děkuju
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: TRITON

Príspevok od používateľa shotik »

Vodu nemenim, akorat dolejvam odpar, testuju jak se mi chce protoze hodnoty jsou stabilni. Nejedu to zatim dlouhodobe. Triton test planuji kazdeho ctvrt roku. Jedu other methods bez rasy v sumpu.
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Jirik »

Tak já taky nemám řasu, hodnoty jsou stabilní, co teda bych si měl pořídit, kdybych chtěl přejít na Triton other metodu? Asi to core 7? To jsou ty 4 flašky? A ještě něco k tomu? Vůbec tomu nerozumím :wink: Co mám testovat, jenom kh? Nějaká extra sůl je k tomu třeba?
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: TRITON

Príspevok od používateľa shotik »

Sul klasika. Red sea coral pro používám já.

Ano core 7 other methods 4 flasky. Hlavní je KH kolem 8. Občas změřit i Ca a Mg, pohodlnost je v tom netahani hadic a kanystru s vodou na výměny. Navíc se do akva dávkují i jiné makro prvky což na korálech bývá vidět.

U mě zatím ač jsem spustil před měsícem je projev akvária mnohem lepší než u ballinga s RED Sea. Cenově to vyjde podobně když nepočítam u red sea sul na výměny. Po triton testu pak je náklad na jednotlivé lahvičky s prvkama které je třeba dolít když něco chybí. Nicméně ty lahvičky máš na delší dobu a ne na měsíc .
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."