Pramenitá voda

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Pramenitá voda

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravíím všecky ,,,, chtěl bych se zepta na vááš nazor ,,, u nás na chatě v beskydech vyvěra už mnoho let pitna voda a my ju mame zavedenou do chaty jako normalni vodovodni vodu ,,,, :wink: a byt tak i nejaky znalec a říkal že je zdrava ,, lečívá " ,,,, tak mě napadlo zda by nešla použit do aq :?: ale neznáám žadne hodnoty ,,,,,Co myslíte ??? šloby to ??? a kdybych sehnal nejake testy co všecko bych třba měl zjístit ,,,,? dííky za vaše nazory :idea:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

ne :!: a už je to tu někde psané.Leda přez osmozu :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ne - raději ne. Kromě třeba i neměřitelného množství různých prvků (které se Ti časem v AQ nakumulují) může obsahovat i řasy - kterým se třeba ve slané vodě bude dařit mnohem líp :)
RO už se dá pořídit do 3 tis. - tak proč si přidělávat starosti :?:
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

No protože bych nedokazal napojit tu reverzku ,,,,,,(asi :oops: ) to se musi příímo na vodovodní hadici ne ??? takove rozdvojovani atd nevíím jestli je to v mych silach ,,,,, :roll:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Napojit RO dokáže každý - napojuje se totiž prostřednictvím pračkové (nebo záchodové) hadice se šroubením na ventil odpovídajícího průměru. Průměr Vám řekne prodejce. Pokud nemáte ventil na potřebném místě, tak Vám ho připojí průměrně zdatný údržbář - vodák, který Vám také poradí s připojením RO.
Druhý (a důležitejší) problém je tlak vody, kterou přivedete do RO. Obecně platí, že čím větší, tím lepší (myslím, že v normálním vodovodním řadu nebývá až takový, aby poškodil membránu - to by pak nefungovaly ani bezpečnostní ventily bojlerů). Normální je tlak mezi 3 až 6 atmosférami (omlouvám se za neplatnou "jednotku"). Takže pokud berete vodu z nějaké studánky např. domácí vodárnou, je nutné se podívat na pracovní tlak tohoto "dárlingu" - neměl by být menší než 3 atm, jinak to dobře fungovat nebude. Pak by jste si musel někde v okolí bydliště najít zdroj (člověka, firmu), odkud budete vodu potřebné kvality kupovat.
Vodu ze studánek bych se do akvária bál dávat bez velice podrobného rozboru (provádí laboratoře na hygienických ústavech nebo u úpraven vody, někdy i specializované firmy), jejich adresy si opět musíte zjistit v okolí bydliště sám. Tato voda (a jestliže je "léčivá, tak zcela jistě) bude obsahovat (kromě organických látek z lesa) také různé minerálie. Pokud jich tam bude hodně, tak může být problém i s jejím čištěním pomocí RO. Každá membrána má totiž pouze omezenou kapacitu a časem se vždy "nečistotami" ucpe a tím se znehodnotí. Samozřejmě, čím je voda na vstupu "tvrdší", tím dříve k ucpání dojde.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

:) diky za rady ,,,,, RO bych nenapojoval na chate ,, tam tlak neni ,,,, :lol: ,, doma v panelaku ,,,,,To je ten problem že rodiče mi nedovoli mit njakou RO v koupelne nebo WC :wink: ,,,, takže budu muset najit zdroj nekde jinde ,,,, zatim leju destilku , myslite že za nejaky čas se muže projevít nejaky nedostatek diky užívaní te destilky ? :roll: . v okoli nikdo ro vodu neprodava , takže asi zustanu na destilce :shock: , snad je to přece jen lepši ne vodovodni voda :lol:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Součástí nejlevnější RO je i potřebná armatura.
Rozpojíš přívod vody do splachovače, vsadíš tam mezikus s odbočným kohoutem pro vstup do RO a vlastní připojení je hotovo. Odpadní vodu svedeš do splachovače a permeát zachytáváš do vhodné nádoby umístěné nejlépe ve vaně (to kdybys pozapomněl :lol: )
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

BOBR napísal::) diky za rady ,,,,, RO bych nenapojoval na chate ,, tam tlak neni ,,,, :lol: ,, doma v panelaku ,,,,,To je ten problem že rodiče mi nedovoli mit njakou RO v koupelne nebo WC :wink: ,,,, takže budu muset najit zdroj nekde jinde ,,,, zatim leju destilku , myslite že za nejaky čas se muže projevít nejaky nedostatek diky užívaní te destilky ? :roll: . v okoli nikdo ro vodu neprodava , takže asi zustanu na destilce :shock: , snad je to přece jen lepši ne vodovodni voda :lol:

já mám RO taky v paneláku a pohodlně se vejde do stupačky.Vývod s odpadní vodou mám zastrčený do nádoby na splachování WC a druhý jsem vystrčil do koupelny nad vanu.Pokud se stane že zapomenu RO vypnout , tak nevytopím sousedy :wink:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Mám ji nad splachovačem v provedení "na furt", vývody mám vedeny stejně. Pravidelně uklízí manželka, to když si zachytává odpadní vodu na kytky; kdejakou k.avinu totiž koupí, ale investovat do 2 metrů hadičky je někdy problém :roll: . Ale pánové, ta čistota v koupelně ... :lol:
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

ja ju mam v kupelke pod umyvadlom zavesenu pri sifone a tiez pohoda.
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

ja ju mam pod drezom, napajanie zo studenej vody a vyvod do odpadu. Len si musim davat budik aby som to nezabudol vypnut, nakolko uz sa mi raz podarilo vytopit susedov. Zhruba za 4 hodiny mam napustenu 25 L bandasku.
Pokus o REEF ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"