Rourtnatec

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Rourtnatec

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj,chci se vás zeptat.Kdykoliv koupím rourtnatce,tak ho mám tak měsíc a najedou je pryč.Snažím se přikrmovat cíleně,ale přesto zmizí.Když jsem předělával kameny našel jsem kapitální úlovek již probíraného štětinatého červa.Tak mě zajímá,jestli to právě naní ten důvod zmizení rourtnatce nebo jiný možný dúůvod.Díky Franta
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Pro bloudivce (Eunicea) jsou někteří sedivci (Sebalastardidae a další) náramnou pochoutkou :(
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

rybka napísal:Pro bloudivce (Eunicea) jsou někteří sedivci (Sebalastardidae a další) náramnou pochoutkou :(
¨Taky si myslím,že ty svině ho vždy udělají.Koupím ho ještě jednou a dám ho někam,kde nemám písek,aby ty hovada jej nežraly.Díky rybko
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

To ti nepomoze. Maju to aj v ceskom nazve - bloudivci. Oni aktivne prehladavaju teren, su vybavene niekolkymi zmyslami a zvlast roznymi chemoreceptormi (cuch). Ak mas podozrenie na nejaku nenasytnu nereidku, musi ist najprv von. Taketo drave exemplare sa v nadrziach vyskytuju vacsinou jednotlivo alebo v niekolkych malo exemplaroch a velkostou zvycajne presahuju bezne saprofagne Errantia. Takze najprv vyskusaj nocny lov, pripadne nejaku pascu.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Velmi dobře je likvidují asi všechny druhy slizounů a pyskouni pětiskvrní z Jadranu, mám to odzkoušeno na 4 druzích a na zmíněných pyskounech.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

rybka napísal:Velmi dobře je likvidují asi všechny druhy slizounů a pyskouni pětiskvrní z Jadranu, mám to odzkoušeno na 4 druzích a na zmíněných pyskounech.
Ten slizoun by připadal v úvahu, třeba Salarias fasciatus,je tedy vhodný?........ jinak jsem opravdu při předělávání akvária našel jeden kapitální hnus,ale nic víc.Sem tam odlovím nějakého menšího.Takhl velikého rourtnatce co jsem měl naposled musela sežrat nějaká slídivá godzila :-).Díky za rady.Franta
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Salarias je řasožrout :) ten asi po červech moc nepůjde, tedy alespoň já s ním takovou zkušenost nemám.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Slizouni (např. rody Parablenius nebo Lipophrys) z Jadranu jsou vesměs všežraví, t.j. kromě řas žerou i drobné bezobratlé živočichy - mechovky, červy, mlže, plže, větší druhy (např. Parablenius gattorugine, velký až 30 cm) pak včetně ježovek. "Slizoun" se automaticky nerovná pouze známému Salarius fasciatus, který skutečně dává přednost některým druhům řas.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

O tom to právě je.Co se týče mě,já mám poměrně velký problém s těmito červy, kteří mě stojí úsilí a peníze.Proto bych třeba rád kombinoval tvora (slizouna), který si dá jak červa,tak třeba i tu řasu a umělou potravu jako artemii nevyjímaje.Akoád,že řasu mám velmi málo,spíše vůbec :-).
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Tak si obstarej 1 samce Parablennius pavo a budeš mít klid. Vypadá pěkně, není agresivní a nepoškozuje korály. Ráno a večer proplouvá celou nádrží a kontroluje kdejakou škvíru.
Úžasná je jejich odolnost, postačuje jim i "mořská voda" připravená pouze z kuchyňské soli a jedlé sody, navíc se i lehce množí. Nějaké mladé mám k dispozici :lol: . Dále pak Lipophrys sfings a L. adriaticus dovezené z Jadranu spolu s krevetami Lysmata seticaudata (požírají skelné sasanky), i když chytit je v jejich přirozeném prostředí je dost náročné. A kdo si představí aktivního kuřáka, který šnorchluje ...
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

rybka napísal:Tak si obstarej 1 samce Parablennius pavo a budeš mít klid. Vypadá pěkně, není agresivní a nepoškozuje korály. Ráno a večer proplouvá celou nádrží a kontroluje kdejakou škvíru.
Úžasná je jejich odolnost, postačuje jim i "mořská voda" připravená pouze z kuchyňské soli a jedlé sody, navíc se i lehce množí. Nějaké mladé mám k dispozici :lol: . Dále pak Lipophrys sfings a L. adriaticus dovezené z Jadranu spolu s krevetami Lysmata seticaudata (požírají skelné sasanky), i když chytit je v jejich přirozeném prostředí je dost náročné. A kdo si představí aktivního kuřáka, který šnorchluje ...
Díky za rady,jinak by to asi nebyl problém se pro nějakou lysmatu potopit,ale letos ji asi na Berounce nechytnu :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"