Heniochus acuminatus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Heniochus acuminatus

Príspevok od používateľa shark »

Obrázok

máte někdo zkušenosti s touto rybou?Já si ji pořídil (udajně jednodužší chov než u zanclus cornutus,co se týče stravy)mno a také udajně vhodná i do nádrže reefového typu :roll: mno ale hned druhej den jsem byl nucenej přemístit zelený zoanthusy do odchovny jinak by je snad všechny sežrala :cry: mno a čekám co ji zachutná dál :evil:


tak nevím jestli jsem udělal dobře a volil jinak než jsem puvodně chtěl :?


tady je link na foto i s videozáběry z jednoho shopu :wink:
http://www.reefshop.pl/view_product.php ... HENDC4BK35
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mal som Heniochus diphreutes par mesiacov vo fish only.
Potravu sice prijmal, ale nebol v bohvieakej kondicii a ked do akvarka udrela krupica, padol okamzite behom prveho dna. Okrem zoanthusov mu chutia aj velke sasanky a meduzy (pozorovanie v Cervenom mori), obcas som ho krmil xeniami a aiptasiami, ale nejak moc sa do nich nepustal, skor zo zvedavosti.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno zelený zoanthusy jsem byl nucen přestěhovat a jiných si nevšímá-zatim.Tak uvidim :) Ostatní korálnatce nechává taky na pokoji.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Heniochus acuminatus mám v jednom akváriu (cca 1500 l) vlastně trvale (s přetržkou povodní). Považuji je za nejlepší ryby pro hubení skelných sasanek. Navíc jsou to ryby sebevědomé, nenechají se buzerovat od spolubydlících a bez problémů "zapadnou do kolektivu". V akváriu jsou ale pouze měkké korály (včetbě různých zoanthusů). Mezi tvrdé korály (hlavně LPS) bych je nikdy nedal (ani jsem to nezkoušel). V akváriu je také 5 jedinců Heteractis magnifica (dělí se tam) ve kterých žije pár Amphiprion clarkii a k těmto sasankám se H.acuminatus nesmí přiblížit - klauni si je hlídají a to až tak, že za H.magnifica přežívá několik skelných sasanek, které H.a. nemá šanci sežrat. Takže vlastně ani nevím, jestli H. acuminatus napadá velké sasanky. S chovem H.acuminatus nemám problémy, nikdy nebyli nemocní, žerou všechno (mražené), neperou se. Pouze ze začátku jim některé ryby (ale nevím které) poškodily výběžek hřbetní ploutve, ale ten dobře dorostl.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak mohu slítostí oznámit že se u mne projevila jako pravá klipka a tudíž nevhodná do reefu ale pouze do FO :evil: potom co okousala zoanthusy se vrhla na heteroxenie ,což jsem zprvu uvítal :twisted: mno ale potom ji zachutnaly veškeré LPS co je mám v nádrži což mě dost vytočilo.Zítra je soudný den a ulovím ji za každou cenu.Bohužel pujde tam odkud přišla,nedá se nic dělat.
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

Jaroslav napísal:Heniochus acuminatus mám v jednom akváriu (cca 1500 l) vlastně trvale (s přetržkou povodní). Považuji je za nejlepší ryby pro hubení skelných sasanek. Navíc jsou to ryby sebevědomé, nenechají se buzerovat od spolubydlících a bez problémů "zapadnou do kolektivu". V akváriu jsou ale pouze měkké korály (včetbě různých zoanthusů). Mezi tvrdé korály (hlavně LPS) bych je nikdy nedal (ani jsem to nezkoušel). V akváriu je také 5 jedinců Heteractis magnifica (dělí se tam) ve kterých žije pár Amphiprion clarkii a k těmto sasankám se H.acuminatus nesmí přiblížit - klauni si je hlídají a to až tak, že za H.magnifica přežívá několik skelných sasanek, které H.a. nemá šanci sežrat. Takže vlastně ani nevím, jestli H. acuminatus napadá velké sasanky. S chovem H.acuminatus nemám problémy, nikdy nebyli nemocní, žerou všechno (mražené), neperou se. Pouze ze začátku jim některé ryby (ale nevím které) poškodily výběžek hřbetní ploutve, ale ten dobře dorostl.

Zdravím a rád bych se zeptal na tvoje zkušenosti s H.magnifica. Zajímalo by mne, zda i v akváriu mají tak pěkné červené zbarvení a jestli (když se ti množí) bys nějakou neprodal.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Jednu H.magnifica jsem koupil asi před 5-ti lety od kolegy, u kterého se rozdělila. Nejprve se jí u mne nedařilo a to až tak, že jsem ji odnesl zpátky na "rekonvalescenci". Po povodních jsem byl kolegou vyzván, ať si ji vezmu domů, protože u něj začalo další dělení a měl v akváriu (cca 800 litrů) již 4 sasanky. Doma jsem ji dal do nádrže o objemu cca 1500 litrů a po několika měsících soužití s párem A.clarkii (+ jiné ryby a měkké korály) se rozdělila poprvé. Od té doby se rozdělila celkem 9x. Před dělením sasanka vždy zaleze za útes a je docela ošklivá - až jsem měl někdy strach, že odchází. Samozřejmě nyní se již nedá říct, která z pěti v současnosti u mne žijících sasanek je "ta první". Zpočátku jsem sasanky krmil ančovičkami, ale asi rok je již nekrmím a na jejich stavu to není poznat. Velikost si udržují přibližně stejnou - průměr "klobouku" cca 30-50 cm; délka "ramen" cca 10 - 20 cm (podle stavu nasycenosti - když mají "hlad", tak jsou "ramena" delší; délka nohy, vzhledem, že sedí na základovém kameni, cca 20-30 cm). Noha je zbarvená jemně fialovo-červeně, "klobouk" je zbarvený dohněda a konce ramen opalizují růžově a zeleně (také záleží na osvětlení).
Jak jsem již napsal, v současnosti jich mám 5. Z nich tři jsou již zamluvené a dvě bych si chtěl nechat. Takže na prodej v současné době nemám žádnou. Problém je v tom, že všechny sasanky jsou přisedlé na velkém základovém kameni pravé strany reefu, který bez zbourání "nástavby" nelze vyjmout. Sasanky totiž před jejich prodejem nechci násilně z kamenů "trhat", aby nedošlo k jejich poškození. Nechávám je vždy přelézt na některý menší kámen a pak je i s kamenem přenesu do menšího akvária. Tam si obvykle sasanka přeleze na sklo, ze kterého jí pak lze bezpečně sundat. Jinak s nimi nejsou žádné problémy. Pálí relativně málo (méně než kopřiva), při manipulacích s nimi si horní stranu ruky pomažu jejich slizem z nohy (jemné "poškádlení") a dlaň nepopálily nikdy. Heteractis magnifica u mne nikdy "necestovaly" (na rozdíl od jiných např. Stichodactyla haddoni, která za 24 hodin projela a rozryla celé alvárium o délce 2,5 metru), nedělaly tím žádnou škodu. Pálí (anebo jenom mechanicky dráždí) měkké korály, které se ze strany kontaktu uhýbají nebo neotevírají polypy.
Nevím, co bych více o nich napsal.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

H.magnifica

Príspevok od používateľa Luděk »

Prosím o informaci.Taky mám H.magnif, teprve asi měsíc a půl a je celkem v pohodě,sedí na šutru a necestuje. Chci se ale zeptat,zda je to normální,že :
někdy brzo ráno ale spíše několikrát v průběhu dne vypadá,že se úplně srazí na malou,škaredou placku a po nějaké době se zase nabobtná a je krásná.Tohle probíhá v podstatě každý den,tak nevím chcípne nechcípne??
Snažil jsem se ji krmit,ale vyplivuje tak to nechávám na klaunech. Hodnoty vody snad O.K.-NO3 -0, PO4-0,KH7,Ca 480,Mg 1450. Díky za odpovědi. Má bílou barvu a hnědou nohu,konečky fialové.
BIFIMANN
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04 Apr 2007 07:18
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem ČR

Príspevok od používateľa BIFIMANN »

TO: JAROSLAV
A JAK JE NA TOM TEN TVŮJ ZNÁMÝ, OD KTERÉHO JSI MĚL TU PŮVODNÍ?
NEVÍŠ, JESTLI BY NĚJAKOU NEMĚL?
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

TO BIFIMANN:
Tento týden jsem u něj byl a mám dojem, že má teď jenom jednu sasanku. Dal pryč starý pár Premnas biaculeatus a to asi i s jejich sasankou. Dnes příjde na naši schůzi (spolku přátel mořské akvaristiky) a zeptám se jej.

TO LUDĚK:
Radit na dálku je vždy velice ošemetné. Já jsem měl (a mám) sasanky v akváriu s měkkými korály, kde voda nebyla zcela čistá - měkké korály čistou vodu nemají rádi (čerpají z ní potřebné živiny). Dále je důležité trefit místo s vhodným prouděním a osvětlením. Proudění kolem mých sasanek je dost intenzivní (záleží to ale na velikosti akvária, v mém případě blízko skupiny sasanek jsou 4 čerpadla, suma vodního proudu cca 8.000 litrů/hod). Přitom je potřeba dávat pozor, aby se sasanka nepřipletla do čerpadel, takže tyto musí být opatřeny sacími koši (někdy i nástavci z kostky hrubého bioakvacitu). Někdy je příčinou problémů (zvláště pak u nově dovezených sasanek) i mechanické poškození sasanky, ke kterému došlo při jejím utrhávání z podkladu (v moři), anebo fyziologické poškození (při transportu). Mechanického poškození se vždy obávám (bývá časté a nemusí být viditelné) a proto svým sasankám vždy dávám možnost přelézt před stěhováním na hladký podklad (sklo), odkud je pak možno je "odlepit" šetrněji, než z hrubého podkladu (korálový šutr). I když to nemusí být pravda (a někteří akvaristé to tvrdí), já jsem přesvědčen, že sasanky různých druhů (i "klonů") mezi sebou "bojují", při kontaktu se navzájem pálí a silnější (větší) má snahu slabšího jedince sežrat. Před mnoha lety jsem měl v jednom z vetších akvárií několik druhů sasanek a největší z nich (Stichodactyla) menší sasanky v akváriu doslova "proháněla" a tyto časem zmizely. Viděl jsem videa a fotografie z exportních firem v Indonésii, kde byly nalovené sasanky uskladněné ve velkých nádržích doslova ve vrstvách nad sebou, což se zcela jistě projeví jejich vzájemných poškozováním. Píši to proto, abych ukázal, že čerstvě zakoupené sasanky si mohou přinést okem neviditelná zranění, kterým později podlehnou a nic se s tím nedá dělat.
Ale abych nebyl "pesimista" - v období před dělením se sasanka projevuje stejně - vypouští se a zalézá do úkrytu. Takže, doufejme, je toto případ vaší sasanky a všechno, co jsem napsal předtím, jsou jenom úvahy.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

TO Jaroslav
Děkuji za vysvětlení, když jsem ji kupoval byla přilepená na skle akva teď sedí na šutru.Proudění je nasměrováno takřka na ni(Marea 4400l/h). No uvidíme co bude dál ale že by se u mně zrovna chtěla množit,no nevím ale určitě bych to uvítal. Zdravím všechny.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak už je pryč :twisted: konečně si reef oddychne :D Honil jsem ji po AQ skoro hodinu a pul,měla výdrž.Zato já u toho skoro rodil :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"