Haus der Natur, Salzburg, Rakousko

Tak kto si myslí že 500l je veľká nádrž hneď zmení názor keď uvidí zopár 5-10.000l alebo aj 20.000l nádrž

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Haus der Natur, Salzburg, Rakousko

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Mohu doporučit návštěvu Muzea přírodních věd v Salzburgu (Rakousko), které jsem několikrát navštívil, naposled ale bohužel již před několika lety. Celé přízemí budovy kromě vstupní haly se řvoucím Thyranosaurem zabírají akvária, většina z nich mořská. Zařízení se jmenuje NATURHAUS (nebo HAUS DER NATUR) a nachází se téměř v centru Salzburgu, na nábřeží Dunaje, pod skálou se zámkem. Více podrobností o lokaci naleznete na jejich stránkách http://www.hausdernatur.at/Aquarium.72.0.html?L=1 Navštívil jsem jej také dvakrát s našim (jihočeským) Spolkem přátel mořské akvaristiky a všichni jsme byli unešeni. Oproti většině krásných akvárií, se toto nenachází na pobřeží moře (kde odpadává problém udržení kvalitní vody a tím je podobné naším podmínkám, kde si čistotu prostředí v akváriu musíme náročným způsobem uměle udržovat), ale relativně blízko, ve vnitrozemí. Doufám, že se tam za poslední léta nic zlého nestalo a exposice zůstala stejně krásná. Navíc je velmi zajímavé celé muzeum a dá se tam strávit celý den i s dětmi - část expozic byla interaktivní (což jsem do té doby viděl poprvé).
Napísať odpoveď

Návrat na "Verejné akváriá a MEGA nádrže"