osadenstvo

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

osadenstvo

Príspevok od používateľa Franky »

Ake a kolko ryb by ste dali do 330 litroveho akva???Zatial tam je len A. ocellaris a asi 3 Capneli neake huby atd...POradte prosim :lol: .
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

2 bodlokov, este 1 stredne velku rybu, 3-5 malych (vratane toho klauna) a mas viac nez plno
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

neni to veľa???? :shock: .??JA som si myslel ze ked tam dam hepatusa neaku zebrasomu, centropydge tak bude dosť!Po prípade este jedneho mandarina...
Ustiha mi to filtracka, mam sedimentacny filter?? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

a este by som sa chcel spytat ze ci by tam nemohol ist neaky acanthurus??
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

u tých väčších rýb hlavne hrá dĺžka nádrže ďaleko vačšiu rolu ako objem nádrže. Sú to ryby plávajuce neustále vo volnej vode a preto treba aj tak rozmýšlať pri tvare nádrže ako aj pri zariaďovaní akvária. Čiže ak máš tú 330 litrovú nádrž o rozmeroch 200x40x40 tak nejaký menší Acanthurus poprípade Naso do 10cm dĺžky by mohol mať dočasne dosť miesta ak mu neskôr keď narastie zabezpečíš nový vačší domov :wink:

Ale ak máš niečo podobné rozmerom 100x60x60 tak do takej nádrže by som ani malého Acanthura nedával, určite uhynie od stresu.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Takhle jsem o tom nepřemýšlel.Mám akva 90 na 80 na 65 cm,čili zhruba 400 l,udělal jsem ho hodně členité,takže ryby můžou dobře proplouvat různými děrami,vzadu je velká skalní stěna,v popředí jsou dvě samostatné „skály“,kdo se chce schovat,schová se
Viz foto z e strany a z boku
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1236
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1237
Mám následující osazenstvo
2krát Chrysepteru parasemu- kus asi 4 cm
lo vulpinus asi12 cm
Labroides dimidiatus asi 6 cm
Salaris fasciatus asi 10 cm
A chci přidat ještě Zebrasomu flavescens-menší okolo 10 cm
Chtěl jsem ještě Synchiropa splendida,ale po četování a hovorech se zkušenějšími jsem tuto myšlenku opustil,v mém akva by asi časem pošel hlady a ani živá Artemie by tento osud moc neodvrátila.
Pak mám ještě dvě krevetky-Lysmaty amboinensis až se akva zajede a koupím chlazení,tak přidám jednu Fromii a Zévu maximu a to by mělo stačit. A mám u sebe odpozorováno ,že ryby akváriem proplouvají dosti náhodně,mají samozřejmě místa „oblíbenější“,kde se více zdržují,ale nezdá se mi,že by byly nějak zblblé,nebo nespokojené-v rámci možností.Pozoroval jsem akvárium ,asi 150 cm dlouhé a asi 50 cm široké a ryby víceméně pluly jen podél delší stěny,na konci to otočily a zase nazpět a občas nahoru a dolu…. A pak jsem viděl akva dlouhé přes dva metry a široké skoro metr a tam už to bylo zase o něčem jiném ,ale k této velikosti jsem zatím nedorostl.Tak doufám,že se rybám u mě dařit bude :D ,nakonec i vzrůst je limitován do značné míry prostředím,tak myslím,že když jsem koupil menší,tak už tak moc u mě nevyrostou.Nebo se pletu. :?:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

akva má rozmery 120 cm dlžka 60 cm šírka a 45 cm výška.je osvetlené 2 t5 rampamy 2x modrá trubica a 2x biela vo vnútry mám mareu 2400 a aquaclear a za útesom mám atmana 1500l/hodina.akva bolo založené začiatkom decembra je v nom 60 kg mrtvych kamenov a cca 10 kg živých kamenov. Takze do tohto akva teda acanthurus asi nie vsak???? :lol:.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ako som pisal , ja do podobnych nadrzi davam osadku 1x zebrasoma, 1xhepatus, 1x nieco ne (napr centropyge) , a nejaku drobnu haved napr parik klaunov , popr Chrysipteru, nejakeho kardinala alebo decoru... to uz podla vkusu

skratka 3 vacsie ryby a zopar mensich, zo dve krevety , plno koralov, dost svetla , dobry odpenovac a hlavne silne prudenie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Franky napísal:akva má rozmery 120 cm dlžka 60 cm šírka a 45 cm výška.je osvetlené 2 t5 rampamy 2x modrá trubica a 2x biela vo vnútry mám mareu 2400 a aquaclear a za útesom mám atmana 1500l/hodina.akva bolo založené začiatkom decembra je v nom 60 kg mrtvych kamenov a cca 10 kg živých kamenov. Takze do tohto akva teda acanthurus asi nie vsak???? :lol:.
určite nie ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

No dovielkol som 3 Chromisi virdisi jedneho mandarina a nepreslo ani ppar hodin a us sa vysypal!!!! :twisted: .Nie je tu niekto z Nitri a bol by taky dobry ze by mi zapozical uv lampu zatial ich budem krmit censakiovym krmivom .
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"