Ake osadenstvo?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Ake osadenstvo?

Príspevok od používateľa Jodi »

Zakladam male 85L more a xel by som poradit od vas mudrejsich ake by sa tam hodilo osadenstvo. Samozrejme ze tam nejdem davat zivocichy tak skoro ale xel by som len tak predbezne vediet s cim mozem ratat a aj si vybrat.
Bude to fish only, niake zive kamene.
Moja predstava je tak 2 ryby niaku krevetu a pustovnika pretoze je to dost male akva (85L nieje nic moc ale na vacsie nemam priestor).
Asi najvhodnejsi pre mna ako zaciatocnika v morskej akvaristike by bol klaun ockaty (Amphiprion ocellaris).
Poradte ake osadenstvo by sa tam mohlo dat.
Svetlo je tam 2x15w, filter vnutorny s bioballs a biomolitanom + odpenovac. Na spodu bude jemna koralova drt a v strede par zivych kamenov.
Dik ;)
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Dvaja "nemovia",rak pustovník, mäkké korále, kreveta na koniec až ked akva bude zabehnuté. Ako filtačné náplne zeolit+koralové čipsy,odpenovač určite. Nezabudni na prepad z hladiny do filtra. Veľa zdaru :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

prepad z hlasiny mam, filtracna napln bude bioballs a biomolitan + odpenovac. to su uz jasne veci ktore mam nakupene. mne sa jedna potom len o to osadenstvo. je mi jasne ze 2ja klauni by tam mohli ist ale xel by som ci by ste mi poradili aj nieco ine miesto tych klaunov.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

Tak asi to ostava na tych klaunoch. Chcel som nieco ine ale nenarazil som na nic take. Mozno este Chrysiptera parasema, to je pekna a mala ryba ale bojim sa ze keby som ich dal 2 tak by bolo to akva az moc prazdne.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

chce to větší AQ :wink: jinak takový malý je super i když tam žádná ryba není.Asi bych volil jen život bez ryb a tím i případně ponížil množství odpadních látek v AQ :wink:
mno a zrovna klauni mi připadají jako mořský prasátka.Sežere to všechno a nikdy nemá dost.Alespoň ti moji se teda sápou po všem co spadne do vody , i když mají břicha na prasknutí :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

To ze tam budes mat klaunov nemusi by t as take zle, daj im tam vhodnu sasanku alebo koraly SARCOPHYTON a ak budes mat stastie tak ich aj rozmnozis samozerjme ak vyberes par....
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Sarcopython spíš ne.Nejdřív sasanku,aby si jí klauni ošéfovali a až potom ten Sarkáč.To už mu dají pokoj.Ale sasanka musí být dostatečně velká a není to úplně nejjednodušší živočich na začátek.Klauni jí ale v akva fatálně nepotřebují.Ale četl jsem,že i v moři je mnohdy sasanka pro klauny nedostatkové zboží a dokonce někteří klauni kteří nemají tento flek dokáží pozastavit svůj růst do té doby,až je někdo jiný sežrán,nebo uhyne a teprve pak,když už bydlí dospějí a mohou se sami množit :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Franky napísal:To ze tam budes mat klaunov nemusi by t as take zle, daj im tam vhodnu sasanku alebo koraly SARCOPHYTON a ak budes mat stastie tak ich aj rozmnozis samozerjme ak vyberes par....
sasanku do 85l rozhodne radsej nie, sarcophytony bude musiet aj tak casom rezat aby nemal jeden koral cez cele akva

a s tym parom klaunov si ma pobavil, stavim sa s tebou o flasku 12r whisky ze nahodne vyberiem 2 mlade klauny zo sto a do roka z nich bude par, neveris ??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Roman napísal:... stavim sa s tebou o flasku 12r whisky ze nahodne vyberiem 2 mlade klauny zo sto a do roka z nich bude par, neveris ??
A uz tu mame aj kuzelnika :lol:
....a aby si potom po mnohych takychto predpovediach nemusel utekat na Prednu Horu alebo u vas v PK! :lol:
Inak paric klaunov by bol dobry biznis, ked tak rozmyslam :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"