Nové akva - Reefer 170

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

mělo by jít o korál Favia
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Nikdo u tohoto korálu netuší ?

Začal jsem méně svítit a začal krmit artémií, chci ještě koupit nějaké doplňkové krmení na barvy, jestli existuje.

Za jak dlouho se to může obecně projevit na stavu korálů - dny, týdny, nebo ještě déle ?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa mcfisto »

Spis dele.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa MRysan »

No, nekupoval jsi náhodou nějaké ultrabarevné? u těch ti půjde časem barva dolů, málo kdo to udrží v původní barvě.
Spěciální krmení na barvu neexistuje, je to prostě krmení. Kup si granulky pro LPS, ty nejjemnější 1mm a tím krm.
LPS/SOFT 300l
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Ano, barva byla super, ale nějak jsem to přesvítil, asi.

Při běžném provozu jsem ten denní rozdíl moc nevnímal, ale když se teď podívám na fotku měsíc zpět tak to jasně vidím. Jde o dva nahoře na útesu, ostatní jsou OK.

Bohužel jsem vše nalepil, takže je nemohu přesunout někam níž, odtrhávat se mi to nechce. Zhruba týden svítím mnohem méně bílou a trochu se to v tomto světle tváří lépe, tak snad se to spraví.

Stále nějak bojuji s tím odpěňovačem. Když zvednu trochu hladinu, začne to jaksi brblat, takže musím mít předěl voda/pěna dost nízko. Už jsem jej vyčistil, kousek podložil, to pomohlo, ale pořád to není ono.

Nemáte někdo nějaký fígl, jak to ztišit?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Tak se mi povedlo vyřešit problém s odpěňovačem.

Trochu jsem studoval zdejší fórum a četl příspěvky k odpěňovačům. Docela mne zaujala možnost vzduchovacím motorkem vhánět do odpěňovače vzduch. Tak jsem do něj zkusil fouknout - a ticho.

Tedy problém je jasný - nestačí se přisávat vzduch. Když fungoval jako nový, proč ne teď. Logicky je někde v cestě vzduchu problém. Sice jsem odpěňovač celý čistil, ale pomohlo to jen částečně.

Vyndal jsem tedy pouze nástavec na čerpadle, kde se přisává vzduch a dal jsem jej do horké vody. Pak jsem zkoušel do něj foukat a zjistil, že vývod vzduchu je úplně jinak, než jsem očekával. A samozřejmě na kraji dírek nepořádek. Tak jsem to trochu vyčistil, v horké vodě nechal pár minut - a odpěňovač běží jak má. Asi ještě zítra zkusím protáhnout u těch dírek cestu až k hadičce, abych dostal i z nich případný šlem a pod.

Tak snad bude pokoj. A ticho.

Každopádně dík za toto fórum, které mne navedlo správným směrem.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

A ještě jeden posun, konečně jsem objednal rybky.

Nakonec bude skladba následující:
2 ks - A.ocellaris (prý bez nich není moře)
1 ks - Ecs.bicolor
1 ks - Chrysiptera hemicyanea
1 ks - Zebrasoma
1 ks - Gramma loreto

Doufám, že těch 6 malých rybek to akva zvládne
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Jediný za co bys mohl dostat nadaný je ta zebrasoma. Osobně jsem za to ji tam dát, bez ní to není teprve moře. Tento bodlok bych řekl jako jeden z mála zvládá v pohodě menší nádrže a je velice odolný, nemoce se mu vyhýbají, nebo se z nich rychle dostane. Má neskutečně nádhernou barvu a ojíždí jako sekačka řasy, sinici né.... Korály nepapá a ryby nenapadá, jen nově vpuštěné než si sednou, vzájemně se napadají!. Mam dva v 300 l a dráždi se. Nauč ho na nory řasu, v Blansku v albertě ji mají za 90 kaček v pytlíku a ten mi vydrží cca přes půl roku. V Bozaku to budou mít taky.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa tomvec »

Jo jo, Zebrasoma je krásná, ale strašná sralena.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

To každej bodlok. Když ji koupí malou a při rozumným krmení moc nevyroste mam dvě cca 3 roky stejně starý a jedna je o cca polovinu menši a neroste. V té nádrži ma předpoklad, že moc neporoste odhadem na do 7 cm, nesmí překrmovat a filtrace musí být taky rozumná, odpěňovač kvalitní atd...., myslím, že při zakládáni nádrže s tím bylo počítáno. Musí vědět nejlépe sám.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Díky za reakce, toho bodloka jsem konzultoval už při nákupu akva - no je to prý na hraně, tak uvidíme.

Ještě k té filtraci - je tam filtrační ponožka, dále mám docela výkonný odpěňovač a v sáčku Chemi pure blue. Zatím nic jiného. Někde ještě mám schovaný Seachem Matrix, ale bylo mi řečeno, že jej dávat nemusím.
Samozřejmě pravidelná výměna vody - dnes 1 x 14 dní, ale klidně to změním na 1 x týdně, podle potřeby.

Měl bych tam ještě něco doplnit?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Každý poradí to na co jede doma. Vše má své pro a proti. Osobně bych něco za odpěňovač přidal..... muže to být od malého DSB (já na něj jedu a nic lepšího jsem neměl) má to ale své nevýhody, strašně dlouhý nájezd a musíš mít zazálohovaný aspoň oběhový čerpadlo (já mam zajištěný 4 hod bez elektriky - vydržím) no a nebo bych dal za odpěňovač aspoň nějakou řasu a svítil jí tam, sem tam protrhal a vyhodil. A v každým případě opatrně krmil. Těžko radit co tam dát. Co ti poradili když ti to instalovali? Předpokládám, že věděli že chceš časem nějakou rybku přidat.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Instalaci, složení kamenů, záběh - vše jsem si dělal sám, pouze osázení korálnatci bylo v rámci jejich dodávky.
Tak nějak se učím za pochodu a hlavně díky ochotě na tomto fóru - jen školné mi občas přijde dost vysoké.

I proto jsem zvolil set Red Sea Reefer - s ohledem na plánovaných pár rybek - ten větší na 170 litrů. V původní nabídce byl BioPelletReactor BPR-80, ale bylo mi řečeno, že není až tak nutný, pár rybek že to zvládne jen s mechanickou filtrací - ponožka a hlavně kvalitním odpěňovačem. K tomu něco do sáčku - teď tam mám ten Chemi poor blue.

Pokud prý to bude nutné, můžu použít nějaké peletky určené také jen do sáčku, že nepotřebují ten reactor. Ale ty tam zatím nemám.

Snad plánovaná osádka nebude moc zátěží pro akvárko, na hraně je asi jen ta Zebrasoma a u Pepina to tak nějak prošlo, že snad malá jo.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Školný platí každý, ja jsem to chtěl jednu dobu zabalit. Seznámil jsem se s kolegem ze Skrchova u Letovic, který poradil a za par kaček jsem překopal filtr na DSB, za par kaček jsem dostal korálnatce z prosperující nádrže. DSB mi najíždělo bych řekl skoro rok, páč od té doby nebyla sinice. Vše bez drahých sorbentů! a komerčních serepetiček! Jak se to zajelo zjistil jsem, že měkké koraly rostou jako plevel, gorgonie, sarkáč a xenie je nejhorší..... Nástup rústu tvrdých, které nahrazuji měké, v podstatě nahradily. Nevěřil bys jake podmínky světla či obsahu prvků jsou schopni přežít při zřejmě kvalitní vodě. O nějaké filtraci bych zapřemýšlel, co kdo používá, pak to dohánět je .......
Používateľov profilový obrázok
calfa
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 20 Okt 2013 01:59
Bydlisko: Skalica

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa calfa »

zrejme kvalitni vode-znamena ze moc nemerias ?a ak ano tak cim ?
Veci by sa mali zjednodusovat, ako sa len da, ale nie viac.A.EINSTEIN
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"