Rozmer akvária

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Rozmer akvária

Príspevok od používateľa laomedon »

Rozhodnúť sa pre ten správny rozmer Vám určí hlavne lokalita pre ktorú ste sa rozhodli pri umiestnení akvária. Ale tú su typy a rady pre ideálny štart.
  • Pravidlo č.1 - minimálne 250 litrov (to znamená napr. 160x40x40cm š/v/h alebo 60x60x60cm a podobne)
  • Pravidlo č.2 - ideálna výška vodného stĺpca je od 40 do 50cm (nie každý má ruku dlhú 1m a nie každý má prostriedky na výkonne HQI osvetlenie potrebné na presvietenie vyššieho stĺpca vody)
  • Pravidlo č.3 - určite použiť krycie lišty na hlavné silikónové spoje akvária a tiež priečne výstuhy v hornej časti tzv (eurobracing) (tieto určite predĺžia životnosť akvária ako aj umožnia použitie menej hrubého skla čo znamená krajšie farby a skreslovanie spôsobené vlastnosťami skla)
  • Pravidlo č.4 - dvojité dno (toto je urči nutnosť, nikdy neviete kedy sa stane malé či veľké nešťastie a tento lacný zlepšovák Vám môže zachrániť celý systém :D )
Konečný rozmer je ale vždy na vás, pri mori ale ptatí čím vačšie tým lepšie (avšak samozrejme aj drahšie :( )
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmer akvária

Príspevok od používateľa laomedon »

VŠETKY VLÁKNA V TEJTO SEKCII SÚ OSTRO MODEROVANÉ.
v prípade vhodného nápadu respektíve úprave súčasného znenia prvého príspevku tento upravíme ku čo najlepšiemu návodu pre všetkých čo chcú s morským akváriom začať. Priestor pre voľnú diskusiu je v ostatných sekciách fóra.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
paterlini1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24 Mar 2011 16:11
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozmer akvária

Príspevok od používateľa paterlini1 »

ad dvojite dno. mas niekde fotky, ktore by mi pomohli pri stavani toho?
sice 250l more nebude, bude len 160 (d 100x v40x s40+ 15cm vstavana filtracka), ale zaujalo ma to.
tibor73
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Dec 2010 09:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozmer akvária

Príspevok od používateľa tibor73 »

Chcel by som vystríhať pred týmto tvarom akvária (diamant, alebo čo to je). Skrátka hore zúžený. Je originálny a možno aj moderný. Videl som aj obdĺžnikový. Problémy sú pri údržbe - malý priestor na manipuláciu zhora, ale najväčší problém je s osvetlením! Skaly si navzájom tienia a prakticky máte možno polovičný priestor na koraly. Vyzerá to ponuro, tmavo a presvetliť to nemáte šancu...
Prílohy
Hore zúžený tvar AQ
Hore zúžený tvar AQ
diamant.png (139.99 KiB) 6943 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"