Nové akva - Reefer 170

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

A pokud je to tedy strašek, na co se dá chytit? A jakým způsobem, také stačí nakloněná sklenice, nebo se na to musí jinak?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa MRysan »

toho nedáš :D leda vyndat kámen a zabít všechno. Jednoho mám, chtěl jsem mu zalepit všechny díry, ale evidentně je celej kámen propojenej, takže vždycky vykoukne někde jinde. Nástrahu měl přímo u díry, ale nic. Na harpunu je moc rychlej a oči má snad i na prdeli. Přinesl jsem si ho s prvním živákem a od té doby bojujeme, resp. já už nebojuju.
LPS/SOFT 300l
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Bohužel nevím, co tam mám, zatím jsem odlovil 2 kraby, takže snad jen další krab.
Pokud je to však strašek, snad jej v akva uvidím, vždyť akva má jen 60 X 50 cm.
A jak by byl strašek asi velký v akva po 3 měsících? A ještě otázka, strašek také shazuje a ožírá korály?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Josef »

mno jednoduše řečeno , když budeš mít hlad tak vokoušeš i omítku ze zdi a strašek je defakto kreveta
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Jirik »

Já mam v akva tři roky pistolovou krevetu, velikost 3cm, zvuky jak když lámeš plaňku a pouze v noci. Ze šutru nikdy nevyleze, má tam chodby a vidět je akorát, když střílí po poustevníkovi, když jí leze k chodbě. Je to dravec a korály nežere. Máš tam podle mě ještě i jinou havěť. Strašek taky korály nežere, proč by byl jinak tak špičkově vybavenej dravec?
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Takže asi opravdu krab, když to občas korály okusuje. 2 x se chytil, snad tedy dostanu i tohoto.

Ten strašek - prý dokáže rozbít sklo akvária a musí ven - je to fakt pravda?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Jirik »

Straška podle mě nemáš, protože umí plavat, vlez by si do ty tvojí sklenice pro maso a pak by s nim zdrhnul... Já jsem v akva všechno nechal. Krabič zřejmě sežral asteriny, nemam ani jednu, něco sežralo malý šneky, asi skreči (to je ta kreveta) a červy žerou akorát hovínka... A strašek asi umí rozbít sklo, ale to by musel bejt pořádnej macek.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, právě jsem doplňoval nádržku pro odpar a tak uvažuji o výměně vody - jak to vlastně mám počítat?

Měním týdně cca 6 litrů, takže za měsíc 24 litrů z celkového objemu 150 litrů = cca 15%.

Ale zároveň týdně doplním cca 4-5 litrů pro odpar.

Jak je to správně - počítá se do objemu výměny pouze namíchaná slaná voda, nebo i doplňování z odparu?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa mcfisto »

Jen namichana. Odpar je proste odpar.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa mcfisto »

A 15% se ti zda moc nebo malo?
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

tak nějak akorát - akva je 2 měsíce, mám tam trochu hnědou řasu, nebo co to je a po výměně vody se to vždy zhorší. Tak zvažuji, zda společně s odparem neměním moc.

Jinak čtu, že někdo mění 10%, někde jsem viděl snad až 30%, asi má každý jinou zkušenost.

Kolik doporučujete pro tak krátce založené akva měnit?

A prosím, poznáte co je na kamenech a pod korálem )označeno červeně) - je to hnědá řasa, nebo sinice, nebo ???

Dík za odpovědi.
Prílohy
RASA.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa mcfisto »

Pokud to mas 2 mesice, z nejake rasy bych se nestresoval. 15 % se zda ok, ale je to individualni. Vse zalezi na funkci filtrace. Nekomu staci 5%, pro nekoho je 30% malo. Mrkni na vikovy stranky, ma to hezky popsany: vikovo.cz.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa P_P »

Tak jsem zase trochu v šoku. Krab mi začal ožírat jeden korál. Dal jsem ho z kamenů na dno na písek a věřil, že tam bude v bezpečí.

A právě před okamžikem jsem zjistil, že korál tam není. Koukám, nakonec jsem jej našel asi 10 cm od místa, kam jsem jej položil. Byl zapresovaný mezi kameny, jak jej chtěl dostat někam do úkrytu.

Korál je cca 4 cm velký, tedy takovou sílu jsem nečekal. Že něco shodí z kamenů, to beru, sotva tam korály drží na šikminách, ale odtáhnout po písku - to mi nejde moc pobrat.

A pak jsem uviděl kraba - je hodně světlý, má tak cca 1,5 cm. Tak nevím, zda to mohl udělat on, nebo je jich tam ještě více.

Holt to bude asi dlouhý boj a začínám se bát, že budou i ztráty na korálech.

PS: treska tam byla již 3 nebo 4 x a nic se nelapilo. Co dál? To fakt nevím.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Donkezz »

No to mas dost tazke mne sa nechytili kraby do skumaviek sledoval som akva a ked boli na dobrom mieste tak som ich odchytil pinzetou a dva som odchytil v noci kedy vyliezaju a nezlaknu sa lebo nevidia za sklo tiez pinzetou.
Este viem ze je tam jeden ale uz som ho dlho nevidel.
Tak neviem co by som ti poradil.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"