PO4 na 0

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

PO4 na 0

Príspevok od používateľa moguai »

Zdravím vás, tak jsem se opět dostal do bludného kruhu. Najel jsem balinga od RedSea s pravidelnou výměnou vody, vše roste až do 1..2019, jak jinak než na nový rok, jsem zjistil, že montipory zbělaly, pocilopory se totálně zatáhly. Udělal jsem asi 30% výměnu vody hned jak jsem to zjistil. Nicméně, překvapilo mě, že s Hannou jsem naměřil 0 na PO4. Pár dní před tímto kolapsem jsem měnil Al99 tak jako vždy, ale nikdy jsem nespadl na 0. Máte někdo zkušenost s kolapsem způsobeným PO4 na 0?
Radek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 06 Júl 2009 08:44
Bydlisko: Měšíce-Praha východ

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa Radek »

Ahoj,
vysadil bych veškeré dávkování např. NOPOX a nepoužíval P absorbery. Více krmit.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa moguai »

NOPOX už nejedu měsíce, jen na chaeto + odpěňovač. Al99 jsem vysadil, pár dní poté stále 0. Test jsem ověřil na obyčejné vodě, tam mi ukázal 0,05 , tedy měl by fungovat. Mohlo by to být ta příčina? Jinak ostatní na KH 9,3, MG 1400, Ca 460, NO2 a NO3 neměřitelné. Saliniata 35 PPT
Radek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 06 Júl 2009 08:44
Bydlisko: Měšíce-Praha východ

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa Radek »

Taky tak jedu a mám v akvarku 20 ppb ULR Hanna. Ja zrušil i mechanickou předfiltraci, myslím tím "punčochy" :D
Používateľov profilový obrázok
jjencek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 05 Mar 2017 09:24
Bydlisko: Praha

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa jjencek »

Kh je pořád stejné, nebo se změnilo v poslední době?
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa moguai »

KH je stejné. Postupně ho zvyšuji už několik týdnů. Ale opravdu pomalu. Mg jsem dlouho nedávkoval, protože se to pořád pohybuje kolem 1400 a výš. Ca také zvyšuji postupně, teď už jsem nad 450, což musím zase zredukovat. Výměnu vody dělám pravidelně, kolem těch 15%.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa moguai »

Taky jsem si všiml, že gorgonie je právě těch pár dní totálně zatažená. Proto to vztahuju na Al99 výměnu, i když jsem ji dělal už několikrát.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa pajin »

propláchl si to Al99 pořádně před přidáním do akvária? taky by to teoreticky mohla být reakce na zvýšení hodnoty hliníku. kolik si měl fosfát před výměnou? moje akvárium zažilo kolikrát velký skoky ve snížení fosfátu a nikdy jsem negativní reakci nepozoroval, ale možné to je. taky by to mohlo být KH 9, když máš neměřitelné fosfáty a dusičnany - mělo by být cca kolem 8. osobně ale netuším, jestli 9 při neměřitelných odpadních látkách je už moc...
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa bradoo »

Na 0 PO4 reaguje najcitlivejšie zelená digitata, potom zelená plátovka, červená digi. Aspoň u mňa reagovali spočiatku zatiahnutím polypov, potom stratou farby. Seriatopory, pocilopory, boli u mňa pomerne odolné. Acropory len stratili farbu - najmä modrú a zelenú. Mekké napodiv bez problémov, to ale pripisujem tomu, že idem bez odpeňovača - teda si PO4 obstarajú z organického odpadu. Je čas objednať Na2PO4 :mrgreen: Možno by ale stačilo navždy vyhodiť PO4 sorbenty a zo začiatku viac kŕmiť.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa VINTR »

Zlatý Ca reaktor, ten je bez starostí....
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: PO4 na 0

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Po nasazení 500g rowaphosu do fluidního filtru mi fosfáty postupně klesly na 0 a rád bych je zase trochu zvýšil. Jakým způsobem odstavit rowaphos? Pokud zastavím průtok fluidním filtrem, tak určitě zdegraduje/zahnije. Jde nějak propláchnout a uschovat pro další použití?
Díky moc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."