Bily zakal

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

No je to 350 litru vypustil sem 100 l a uz je to lepsi uvidim jesi se to uplne vycisti
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa martin01 »

Uplně vyčištěné to už máš. Čekáním taky nic nezkazíš, jen tam postupně pomřou všechny ty bakterie a bude potřeba je dostat z vody ven. Takhle by jsi je vylil najednou. Hodně zdaru.
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Pepin »

Vyhodit všechno z filtru mimo odpěňovače a filtračního média pokud tam nějaké je hlavně nic nedávkovat a vypnout tak na tři dny světla pokud svítí a pak to bude jako křišťál.
Jo a ten odpěňovač vyčistit každý den,
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Jo diky zkusim to uz se zase bily zakal vratil ja uz fakt nevim co to je vapena stoka a ne akva uz me to fakt sere.odkud se to bere vymenil jsem pulku vody nic jineho nez pisek od rs a kameny real reef tam neni Medium tam mam ty koule od maxspectu 2 micro ponozky a molitan hruby soucast sumpu jeste zkusim ty svetla pak to vypustim a odnesu na pudu
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa tomvec »

Co je to za koule od Maxspectu?
Radek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 06 Júl 2009 08:44
Bydlisko: Měšíce-Praha východ

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Radek »

Já bych to nevzdával, měl jsem stejný problém a myslím, že je to kamením od Real Reef Rock. Mám je též. Čas pomůže.
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa maros002 »

Když budeš měnit vodu, tak se ti to bude kalit pořád. Aspoň moje zkušenost. Musíš prostě vydržet. A nic ne přidávat. Pustit na plno odpěňovač a možná ubrat trochu světla. A hlavně nic nelít. Max bakterie, ale osobně bych dal poloviční množství než se udává na nádrž.
Maroš 480 ka
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Ok zatim moc dik vsem za rady zkusim vydrzet ale 2 mesice se divat na vapenou stoku a nic k lepsimu to musi odradit kazdeho nicmene zkusim vsechny rady moc dik
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa maros002 »

No měl jsem to takhle. Spustil jsem nádrž, všechno živé. Kameny, voda, pisek. Všechno krásně najiždelo. A pak jsem nevydržel a po měsíci jsem tam začal cpát život. Hlavně acropory. Koupil jsem klauny, premnasy, a ti začali hromadit písek, který začal černat. Tak jsem ho odsál. A tím to začalo. Voda se začala pomalu kalit. Tak jsem měnil vodu. Čím více jsem měnil, tím více byla bílá. Pak zhnědla, a nakonec byla zelená že nešlo vidět na 5 cm do akva. Nakonec jsem si už nevěděl rady, tak jsem napsal dotaz a reicho poradil uv lampu. Ale protože už nebyl čas a jsem pořád v práci, tak jsem jel do hornbachu a koupil ji. Ale ne akvarijní, ale bazénovou od marimexu. Nějakých 60w. Namontoval, spustil a čekal. První den jela 24 hodin, a pak další dny zhruba na 3 hodiny. Akva se sice krásně vyčistilo, ale stálo mě to nějakých 15 acropor. Lampu mám i v novém systému, pro jistotu, ale je vypnutá. Prostě jsem to podělal a nevydržel. A to nejsem si myslím žádný začátečník. Mořské Akva provozuju s přestávkami od roku 2001. Takže máš 2 možnosti. Buď čekat, a nebo vypustit a začít z novu. Více ti neporadím. Ať se daří.
Maroš 480 ka
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Krasny pribeh😁😁 zkusim vydrzet mam to bez zivota takze me nic netlaci akorad uz bych tam taky neco rad mel uvidim jak to pujde dal myslim si ze je to jak u nas vypli proud na 24 h ze me tam vsechni bakterie pochcipali ale ted merim hodnoty vse ok nerozumim tomu kdyby tam nebili bakterie tak je aspon amoniak nahore ale nic uvidim jeste pisnu jak vse probiha kdyby mel nekdo ten sami problem at se ma od ceho odrazit
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Jajo »

Prezri si sump. Či tam nemáš sliz z bakterií. Väčšinou vie upchať aj skimmer.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Skimer mam cisti cistil jsem ho akorad me to zacpalo ten biomolitan
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa VINTR »

Dej tam raději živé kameny (né oživlé) a vydrž. Podle toho co jsi psal máš vše mrtvé a něco jsi tam dávkoval? Nevím čemu a komu. Kemiru a uhlí si schovej. Dal bych to tam já vím? po měsíci, až bude líp...možná. Pak bych zapřemýšlel o filtraci tam bych něco dal např. světlo a drátěnku nebo živé kameny s řasou atd.... je více způsobu. Tak jak to je, je to jen stanice na odpěňovač a doplnění odparu s návratovým čerpadlem a hlavní nádrž bude po dlouhé době fungovat jako nitrifikační a denitrifikační část (v podstatě to bude srdce akvária, na kterém to bude stát, kde se budou hovínka měnit na nehovínka :mrgreen: ).
Naposledy upravil/-a VINTR v 11 Feb 2019 21:08, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"