Nanomoře v obýváku 70L -> 200L -> 100L

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Peterpeto
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 15 Nov 2020 23:41
Bydlisko: Trnava

Re: Nanomoře v obýváku 70L -> 200L -> 100L

Príspevok od používateľa Peterpeto »

Jarry napísal: 25 Jan 2024 15:06 Ja myslím, že tyhle odpěňovače se vstupem z hladiny budou fungovat efektivněji v první komoře hned za přepadem (vždy jsem to tak měl), na nějakou houbu bych se vykašlal úplně.
Ja keď som dal odpeňovač BLAU hned do prvej komory za prepad, nejake zvysky potravy a necistot sa mi natiahli az do dalsej komory s MATRIXom. Zanasal sa mi filter, trochu kvoli tomu v prvej komore stupla hladina co tiez rozladilo funkcnost odpenovaca. Realne stabilnu hladinu mam stale v druhej komore! A ked je uzska v strede filtra, moze drziak svetla branit umiestneniu odpenovaca ;)

Ja teraz idem prerabat akvarko. Do prvej komory dam vrstvu vaty, druha komora odpenovac Tunze, tretia Matrix a ine, stvrta ohrievac a vytlacne cerpadlo. Takto bude aj odpenovac vedla drziaka svetla co mi tiez robilo problem. Tolko moja skusenost.
Peterpeto
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 15 Nov 2020 23:41
Bydlisko: Trnava

Re: Nanomoře v obýváku 70L -> 200L -> 100L

Príspevok od používateľa Peterpeto »

shotik napísal: 28 Jan 2024 11:38 Nemate nekdo doporuceni na riditelny vytlak co je fakt ultra tichy ? Mam tam new jet 1200 bez rizeni a stejne nejak vrci. Dcs1200 pry zas piska trochu. Tak nevim
Ja môžem odporučiť výtlačné čerpadlo znacky Sicce. Naozaj tiché, spoľahlivé s malou spotrebou! Ja pouzivam toto
SICCE Čerpadlo Syncra Nano 430 l/h. Samozrejme pre tvoje by bolo slabe. Ja chcem v mojom vacsom pouzit SICCE Syncra Silent 0.5 čerpadlo 700 l/h alebo dokupim este jedno to slabe a keby sa jedno pokazi, druhe to ako tak este potiahne. Jedno mi zalozny zdroj taha 3h pri vypadku ele. co je fajn.

Nedávno som menil prúdové čerpadlo Jebao. To bolo vecer dost pocut ked cyklovalo a liezlo mi to na nervy. Po 1,5r prestalo fungovat. Skúšal som ho nahradiť trvale idúcim NewJet Wave Nano 1100, to hučalo ešte viac tak som ho vrátil. Nakoniec som kúpil za pár eur SICCE Voyager Nano 2000 l/h, vobec ho nepočuť a ľahko sa čistí. Za ozaj dobru cenu mali v H.rnbach skladom. Raz za mesiac ho prejdem zubnou kefkou. Vôbec sa nezanáša rotor ako pri Jebao, ktoré potom postupne strácalo otáčky a znizovalo sa prudenie!

So Sicce aj v noci nevnímam že je niečo pustené. V mojom prípade ale používam menej výkonné verzie. Ale riešim väčšie akvárko podobných rozmerov ako ty, tak nákup výkonnejších budem riešiť tiež od nich. Tiez som skusil viacero znaciek a konecne mam nieco, co ide po tichu a takmer nepotrebuje udrzbu. Teraz som sa akva 3 tyzne ani nechytil, iba krmim, dolievam odpar a uzivam si ho :)
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nanomoře v obýváku 70L -> 200L -> 100L

Príspevok od používateľa shotik »

Nakonec jsem cerpadlu maznul osicku silikonovym olejem od AF a asi se s tim naucim zit. I kdyz na muj vkus to ma dost velky proud i na nejmensi rychlost.

Jinak akva uz osazeno par koraly + klauni. Fungujeme. Parametry v normach. Rasa zatim nic. Pomalu zvysuju intenzitu svetla.
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"