Krakonošovo minimoře

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Asi bych měl dodat i nějakou fotku, ale nějak se mě nechce kolem akva blbnout s foťákem a raději se kochám. Všemu se daří až neuvěřitelně. Před více jak měsícem jsem měřil parametry a měl jsem nějaký nesmyslně vysoký hodnoty Ca a Mg, ale nijak to neřeším, když se všemu daří. Třeba jsem blbě měřil. Taky se objevilo dle očekávání pár kousků bublinkové řasy, které jsem promptně zlikvidoval a je klid. Caulerpa také nikde neukazuje žádné lístečky.

Přemýšlím co nového si pořídit, zvažuji nějakou rybku ke dvěma klaunům a nebo nějakou krevetku nebo poustevníka ... nevím .... Nějaké doporučení? Nebo čeho se určitě vyhnout?
Něčeho se budu muset zbavit, mám tam na dne poházené nějaké kousky montipor a není kam co nového položit a je mě líto je vyhodit.
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Dokáže někdo říci co to je za potvory ty průhledný chapadla? Každé chapadlo je zakončeno bílou tečkou a vypadá to že to má nějaký střed. Není to něco čeho bych se měl zbavit?
IMG_5815.jpg
Bak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03 Jan 2015 13:58

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa Bak »

Corynactis
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Díky za identifikaci. Je to ono....

Poslední voda z RO měla hnusných 14mikroS/cm takže výměna komplet náplní ....
Filtry jsem měnil někdy před 1,5 rokem a membrána fičí už 2,5 roku. Při mé velmi měkké vodě (do 100 mikroS/cm) si to mohu dovolit. Jen mě ale dnes po výměně překvapilo jak rychle se RO vyráběla. Normálně v zimě jsem byl zvyklý že za hodinu nateklo tak kolem 2,5-3L. Teď po výměně za 1h a 15min mě nateklo přes 6L, což je skoro dvojnásobná rychlost. Přemýšlím co jsem udělal špatně při těch výměnách, protože aby se mě to dobře měnilo tak jsem měl vše rozdělané. Ale odpadní vody teklo výrazně více takže to jsem asi neprohodil :-) Membrána byla a je 75GPD, ale je od jiného výrobce podle samolepek na obalu.
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Pořád mě to nedá a vymýšlím nějakou další rybku k těm dvěma klaunům co tam mám. Do tohohle objemu něco vybrat to je peklo .... když jsou dost malý tak už jsou hejnovitý a pak už ten objem není to pravé. O trochu větší už ale jsou zase dost agresivní, takže fat nevím. Koukal jsem na nějaké sapínky: Chrysiptera hemicyanea nebo Chrysiptera rollandi. Zamýšlel jsem se i nad Pictichromis paccagnellae ... ale nevím, nevím ....
Sice bych rád nějakou barevnou rybku, ale podstatné je aby u mě netrpěla kvůli základním vlastnostem např. že je hejnovitá a já pořídím jeden nebo dva kousky apod., ale nějak nejsem schopen najít to pravé. Navíc kolikrát na jednom webu tvrdí že je vhodná a na dalším se dovím že potřebuje větší objem, protože je agresivní a samo že ve větším se to spíše ztratí.
Doporučil by někdo nějakou konkrétní rybku nebo dvě do mého objemu? :-)
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa Jirik »

Sebastapistes cyanostigma
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa Jirik »

Synchiropus stellatus
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa Jirik »

Nebo stonogobiops yasha a pistolová kreveta :D ale tenhle hajzlík bude asi skokan :D Proto jsem si ho nikdy nekoupil :D
JaMalTan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 17 Jan 2018 22:15
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa JaMalTan »

Komorník černoocasý, sapíni, mandarín, bicolor, parmovci...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa švíco »

S bicolorem opatrně... můj 11cm neřád má tolik elánu, že mu je skoro 150 cm krátkých! :!: :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Díky za návrhy, většinu jsem měl prostudovanou a vždycky se mě něco nezdálo. Nakonec zkusím sapínka Chrysiptera hemicyanea a uvidím jak to dopadne ....
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa švíco »

Toho sapínka mám... je to z těch klidnějších, co jsem kdy měl. Bude to i o štěstí na konkrétní kus... umí to bejt potvory :) Hlavně pokud si začne budovat jeskyni pod kamenem v písku, to bude "sněžení" neustále :lol:
Ale je to opravdu nádherná a prostorově nenáročná rybka :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa Spongebob »

Svico: jo, to znam od Fridmanky :roll: celej utes podkopanej..neustale vsude plivala pisek a jeji odlov byl nerealny, nez doslo na vyjmuti vsech kamenu.. uz nikdy vic :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa P_P »

Před restartem akva jsem jej měl také, dost protivná ryba, útočí na nově přidané a jak už tu někdo psal, písek je všude. Po předělávce jsem jej už nedával - i když se mi fakt líbí, nestálo mi to za to.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Tak u mě se nikam podkopávat nebude .... dno mám zatím stále holé.

Původně jsem si myslel že to je hnus bez písku, ale po restartu kvůli caulerpě jsem ho tam už nedal a nevypadá to zle. Na dně jsem měl nalepené ještě slabé plexi a to porůstá vápenatou řasou, přirostlo k tomu už několik korálnatců a binec se snadno odsaje hadičkou při výměně vody.
Když mě na samém začátku někteří radili ať se na písek vykašlu, tak jsem si myslel že to musí bejt hnus, ale jde to.

Uvidím ve středu jestli sapínek bude...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"