Nano reef by Denni

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa drakken »

Nemyslím si že ten havýš je zrovna vhodný pre nano.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa Drahaas »

Havýšek je skvělej.Jediná nevýhoda je, že časem vyroste..Ale to snad už bude větší akva :-)
A o jeho jedovatosti vím..
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa švíco »

Jenže on ten roztomilý Havýšek vyroste do velikosti krabice od bot a to celkem brzy. Navíc jeho trávení ti udělá z takto malé nádrže brzy žumpu. O ochutnávání korálů ani nemluvě... taky jsem ho chtěl, když jsem ho viděl, ale rozum zvítězil.... :idea:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa drakken »

Presne to som myslel.............. vyrastie rýchlejšie než pre neho tú aspoň 1000 l.nádrž zabezpečíš.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa Drahaas »

Švíco:Já si uvědomuju do jaké velikosti vyroste.Nebylo to tak,že bych přišla do obchodu a řekla si:Jé toho chci,tak mi ho zabalte a já zas jdu..
Zjišťovala jsem si i jak roste a jaký jsou rizika.Mluvila jsem i s člověkem,který je má dlouhodobě ve dvou nádržích a za rok mu vyrostli na 7cm.Ano uvědomuju si,že to může být individuální.Proto je tu možnost ho na čas dát do většího akvárka,kdybych mezitím nestihla udělat svoje velký.Nic méně si myslím,že v této velikosti by ve velké nádrži moc nevydržel.A do velikosti 40cm v akvárku téměř nedorůstá.O tom,že má špatné trávení vím taky.Je to podobné,jako u koníků.Při pravidelné péči o akvárko,by to nemělo být tak hrozný.A korálů si prozatím nevšímá.Pouze občas zobne do hvězdic,nebo rournatců (což mi až tak moc nevadí).
Navíc vždy je tu možnost přemístění,nebo prodat zpět.


Ps:Že sem moc nepišu neznamená,že o moři nic nevím ;)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa švíco »

To pak jo.. vcelku by mě zajímalo, jak se to bude vyvíjet. Tj. jak se bude ten tvoreček v tomto malém objemu chovat a za jak dlouho jej budeš muset nuceně vystěhovat :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa Drahaas »

Tak zatím ho mám krátce,ale i mě to zajíma a určitě sem časem písnu aktualizaci.Stát se může cokoliv a jsem si toho vědoma.A doufám,že nucené stěhování moc brzy nebude,leda do mé větší nádrže.Ale to ukáže až čas.Nekupuju si zvířata,abych je po měsíci měnila za jiné.Přes obtížnost však doufám,že nebude problém havýška mít dlouhodobě a poskytnout mu,co potřebuje.Koupi jsem zvažovala docela dlouho.Tak doufám,že bude vše v pořádku :)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa kominík »

byl jsem u kolegy,který si vzal k sobě perutýna cca 30 cm,hepatuse cca 20 cm a flavescentku 15 cm.borec je měl v 90 litrové nádrži - všechny ryby měli kolem 8 cm když si je bral a podařilo se mu to za rok - nechápal jsem ...
Doufám,že to nebude tvůj případ a zdravý rozum zvítězí :wink:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa shark »

samozřejmě otázkou je jak rychle v nanu poroste...Tento má možnost kam přeplout při rychlém růstu a nemožnosti jej dál v takové nádrži mít.Vše zajištěno.Prozatím mimino kerý plave dost neohrabaně a velikostí v takové nádrži paseku nedělá.:) vypadá spokojeně a pokud přeroste tak se to pořeší jak už bylo uvedeno.Jak rychle se mu v nanu podaří přibírat to jsem taky zvědav.Držím palec aby na to nespěchal :wink:
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa Drahaas »

Kominík:Tak u mě takový postup nehrozí.Ty rybky co popisuješ mám možnost vidět docela často (krom perutýna) a mají docela velký nárok na prostor.U mě v nanu by jim bylo poněkud těsno již v těch 8cm a popravdě je mi takových ryb líto..Já vím..Havýš taky vyroste a nebude to žádnej prcek.Ale teď má 1,5cm,což si myslím,že mu 60l čistýho objemu stačí i vzhledem k jeho "nemotornosti".Kdybych ho teď dala do 500l (kam ho mám možnost kdykoliv přemístit) jak dlouho by tam asi vydržel?Nechci se dohadovat,ale myslím si (klidně mě oprav), že v tuto chvíli má větší šanci u mě,byť s 5-ti malýma rybkama,než ve velkým akvárku s velkýma rybama.Ano vím,že to není ideální rybka do nana.A jednou vyroste.Ale taky doufám,že vyroste a bude se mít čile k světu.
Nekupuju si rybky jen tak.Vždycky si to rozmyslím.A třeba dát do nana hepatuse,co rád plave a má daleko větší nárok na prostor,to bych neudělala.Už jen proto,že by mi ho bylo líto.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa drakken »

Samozrejme ak je možnosť ho okamžite ak to bude treba presunúť do väčšej nádrže tak je všetko v poriadku aspoň na nejakú dobu. Niekedy akvarista bez rozmyslu kúpi čokoľvek čo sa mu zapáči a predaja chtivý obchodník mu nákup s kľudným svedomím odobrí aj keď vie že podmienky u kupujúceho sú absolútne nevyhovujúce (česť všetkým poctivým obchodníkom ) . Toto nie je podľa toho čo píšeš tvoj prípad. Je to skutočne nádherná ryba. Tak veľa zdaru nech sa jej darí .
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Nano reef by Denni

Príspevok od používateľa kominík »

ok ,psal jsem to jako příklad co jsem viděl na vlastní oči.......
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"