charlies 160l restart

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa LukasO »

Karle, jestli tam rves jen sodu na kh, tak muze byt v haji i iontova rovnovaha...martin by mohl vypravet...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

no mám i sůl bez soli a dorovnávám i Ca, tak by to mělo být ok, a i proto jsem rádši vyměnil 30% vody, jestli to nebude mít efekt. Jen to musím doladit do balinga s čerpadlem ať je to trochu blbuvzdorný.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

sodu pouzivam asi 2 roky....vodu menim 20 % kazdych 10 dni (rs coral pro), sul bez NACL nepouzivam...a nepozoroval sem nic negativniho,ani u lps,ani u sps (acropory ,seriatopory,montipory,pocillopory,stylophory)
zkus koral premistit nekam jinam - jine svetlo,proudeni atd..

nekdy nektery koral se jen tak zatahuje,nebo dokonce umre,taky se mi to stalo..

ne vzdy musis vsechno prezit v akvarku, kde je MIX koralnatcu...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa andy »

charloschuanche napísal: ... stávkuje mi catalaphyllia, už týden je víceméně zatažená, nebo max tak do půlky objemu, mám ji dva měsíce a celou dobu předtím byla pěkně nafouklá ...
Ja som zaznamenal to samé, sedia aj časy, zrejme tá istá zásielka. Neviem v com bol problem ale takú rychlu smrt som doteraz nezaznamenal u ziadneho sps.lps koralu.
Takze nemusis mat obavu ze to bolo vodou, svetlom prúdenim.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa Drahaas »

Cataphyllia z importu často trpí syndromem ECS.
Něco se o tom píše i tady: http://reefkeeping.com/issues/2008-01/eb/index.php
Jestli je to tvůj případ nevím.
Používateľov profilový obrázok
sohal
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 02 Mar 2009 16:55
Bydlisko: SL

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa sohal »

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa andy »

Asi to bude ono. Preto kúpu catalafylie povazujem za lotériu.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa LukasO »

koupě jakéhokoliv živočicha, ať už ryby nebo korálu je lotérie. I když pominu karanténu, kterou prodejci, importéři atd dělají/nedělají/nedělají dostatečně, i přenos od prodejce je stres a může mít fatální následky (ať už pro samotného živočicha, v horším případě to odnese akva). NAproti tomu jsem v jednom značně zanedbaném akvárku viděl skomírat měkáče, sps ani nemluvím, zato na dně velmi krásně prosperovala catalaphylia a dvě goniopory...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Catala je od Forsta a u něj byla už nějákej pátek transport v bedně do 2.5hodin doma vše ok, tak snad to nebude žádný ECS a dá se dokupy. O víkendu se pokusím udělat foto. A poměřit co se dá. Je to jediný LPS v aqua a tak jsem se na ni těšil. :?
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

No už jsem nedokončil ten incident s catalaphylkou. Testy vody nic úplně špatného nenašly, krom toho nízkého Kh. Už stejně nebylo co řešit. Korál přišel o ústní otvor - zůstala mu ve středu cca 2cm díra obnaženého skeletu. :-( Skelet je stále na obvodu potažen tělem s chapadly, která se na jedné straně občas nalejí ale stejně je asi konec.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak jsem tento rok konečně byl na dovolené. Konkretně Three corners sea beach resort Marsa Alam. Menší hotel s aktivitami pro děti a příjemnou cenou. Klasika all in, jídla dostatek jen masa trochu poskrovnu. Na pití se s dvoudeckama šlověk sice naběhal, ale jinak supr. Hotel disponuje molem a dive centrem. Molo jsem využíval co to šlo, na šnorchl. Dive centrum bohužel ne. Chystal jsem se na Abu Dabbab na želvy, bohužel počasí první půlku pobytu moc nepřálo a větry vanuly. Druhou polovinu bylo moře jako sklo, ale já jsem nakoupil sluneční alergii a bylo to jen slunečník molo slunečník :(. Útes u hotelu je krásně porostlý, neolámaný. Svůj podíl na tom asi má i zákaz krmení ryb, tahání čehokoli z moře a zákaz vstupu do moře přes korál. V příbojové zóně se samo čváchat dá. Pokoukání bylo parádní.
No a proč to sem patří?
Druhý den mi z domova došla SMS zdechla ti hvězdice (Fromia), je vyhozená. Již když jsem odjížděl se mi moc nezdála její aktivita. Říkal jsem si šla hned ven nic se nestane. Další den fotka bílé akropory s otázkou: Tohle není v pořádku? A bylo hotovo. 100l akvárko šlo do.... Díky snaze Martina a mamky nakonec nezdechlo všechno, ale většina SPS to nezvládla. Akvárko našroubovaný nadoraz bohužel nezvládlo drobnej problém, největší chyba byla v nedostatečném odpěňování (tunze 9002). A nebyla upravena dávka VOC při problému.
Odešlo mi 7 druhů akropor, montipory plátové, konfusa i digitáty. Z galaxey zůstaly jen vrcholky polypů. Seriatopory a růžová stypopora cca z 1/2 fuč. Přežila fialová stylopora a pavona. Odešly dokonce i měkké - diskosomy fialové i červené a rhodactisy. Celkem jsem vylámal 0,8Kg skeletů. Nejspíš díky tomu to zabalily i dvě ryby žlutá zebra a centropyge bicolor plus 1ks krevety debeliusky. Zévy jsou přesunuty do druhé nádrže.
Momentálně je akvárko v režimu návratu k normálu. Trocha sinice na pozůstatcích a vláknitá řasa především na skle. Písek a kameny jsou docela čistý. Postupně se i korály dobarvují z hnusné hnědé a regenerují. Asi si tím jednou musí projít každý, ale nepřál bych to nikomu. No konečně snad bude čas pohrát si s technikou a vychytat mouchy.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa triscene »

neviem ci to bude tym, ja som v 112tke fical takisto na 9002 a nemyslim ze mi moc vyplavovalo bordel. externy filter, mastnota na hladine, vymeny v poslednej dobe uz ani moc nie a montipory a zopar acropor sa drzalo.
zeby zo dna na den takto odisli, skor iny vykyv by som tam videl.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Od začátku problému do nápravy to bylo cca 48 hodin. S VOC filtrem v plné 100l nádrži. VOC ti odstraní to co potřebuješ, nic navíc. Když je zvýšená tvorba odpadních látek a nereaguješ na to problém je adekvátní míře zvýšení odpadních látek. 24 hodin trvalo, než měly akropory problém, pak cca 24 hodin, než mohl Martin zasáhnout. Měřil NO3 nad 10mg, mohlo to být klidně 30-40. Ale tipl bych i meziprodukty jako NO2 a NH4 ve velké míře. To nejspíš popravilo ryby. Ono to jde postupně problém - nejnáročnější živočichové - rozpad jejich těl - větší problém .... Prostě smůla. O nádrž bylo postaráno a týdenní servis před odletem jako vždy. Testy 2 dny před odletem PO4 0,0, NO3 do 1,0 mg.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa LukasO »

Podle toho co mi Martin popisoval, když mi volal, to spíš vypadá na otravu něčím z té hvězdice, ale podle reakce korálů, ti jednoduše odešel kamoš kyslík... moc bakteriíí bez odpěňovače je poměrně rychlá smrt. Udusí se bakterie a sviňa dusitan a amoniak přijde mezi nás... a to je potom lavina
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak to je mi líto :-( Zajímalo by mě co se stalo. Jedna mrtvá hvězdice nemůže přece způsobit kolaps systému. Tolik "bordelu" z ní přece nezbude, a že by vypouštěla nějaký toxin, jsem neslyšel. Za jeden den se přece nestačí rozložit, zasvinit vodu tak, aby se namnožilo tak velký množství bakterií, aby se udusili. Ten problém bude asi někde jinde.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"