charlies 160l restart

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak po delší době jsem tu s dotazem. Jak podpořit SPS korály v růstu. V druhé nádrži 100l s filtrem v zádech a světlem LED fulspektrem od JRx cca 60W mám parametry vody Ca 420, Mg 1260, KH 7, NO3 0.5-1mg (salifert), PO4 0.03 mg (hanna). Nádrž je slušně zarostlá měkkými: xenie cca 20x30cm, pachyna, sarkáče, lobophytum, sinulárka, rhodactisy a pak několik měsíců pár SPS:
montipora digitata cca 4cm
montipora confusa průměr 4cm
montipora plátová průměr 5cm
stylopora pistilata dvě větve 5cm dlouhé
seriatopora caliendrum a histryx 6-8 cm kolonie
acropora modra asi tenuis 6cm

SPS mi přirůstají docela pomalu, cca 2-4mm za měsíc. To mi příjde málo. Navíc montipora digitata a akropora mají spíš zatažené polypy i když barvu mají pěknou a akropora zespodu obrůstá skelet a lepidlo. Krmím pouze ryby (1/2 kostky artemky, pár granulí). Jinak do aqua leju grotech ABC a amino 0.5ml/den od všeho. Výměna vody 10% týdně.
Jde něják podpořit růst SPS, krmení, kapičky?
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

mě tedka nektere koraly zacaly jeste vic rust co davkuju amino od KZ ...ale nemusi to byt tim !!
jinak krmim reef boosterem+mrazene+suche coral captiv-E
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa vik_33 »

Změnit světlo?
Některým SPS se prostě pod ( některými ) LED nemusí dařit tolik, jako pod T5 nebo HQI ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Dík Viku, tohle jsem zrovna slyšet asi nechtěl :D to světlo stálo docela balík. JRx sestavoval světlo třeba Švicovi a snad i jiným, kterým to roste. Intenzitu klidně můžu zvednout na 110W, jen mi to příjde docela dost na 100l a SPS mám do 20cm pod hladinou. Navíc T5 nemám kam strčit aby to vypadalo - 40cm šířka je málo.
Zatím asi přilepším v krmení, a když to nebude mít efekt bude se hledat dál.
P-D
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 20 Nov 2013 15:27
Bydlisko: Praha

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa P-D »

Ahoj. Mně se ještě osvědčilo odstranění měkkých (nechal jsem jen jeden neon sarko), zvýšení Mg a Ca, kontrola K a jeho doplnění a nízko NO3...
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Máš dost nízke nitraty,podla mna je to nie len svetlom ale znizenou vyzivou. Takze skús začať krmit spska a o 2 mesiace zreferuj.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa triscene »

pripadne da sa ficat aj na low nutrients systeme a Zeofoode :)
len pri flakani a nepravidelnom davkovani to moze urobit paseku a vyhladovat to uplne :)
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

No když už každej den dávkuju vodku, tak zvládnu i to ostatní. Zatím je objednaný zeofood, amino acid KZ a coral vitalizer, doma mám ještě gamma nutra plus kapalný krmivo pro korále, tak budu krmit a uvidíme. Bohužel VOC je až moc dobrej sluha. Jen jsem chtěl trochu omezit péči a zatím si toho kapání spíš přidám. :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak trochu poreferuju jakpak to doma vypadá. SPS po nasazení KZ vitalizeru, aminokyselin a zeofoodu rostou i akropora po cca dvou měsících pozorování má snad vše přírustky tak 0.5cm/měsíc. Jenom dost bledá m. confusa a s.caliendrum nechcou stmavnout, tak snad časem. Do nádrže navíc přicestovaly ještě 2ks akropor i s krabí osádkou, jen místo něčeho normálního dojela Acropora abrotanoides. Byla dost světlá, ze začátku trochu ztmavla a drží si pěknou zelenou a načervenalé špičky, jen zatím roste pouze po podkladu.
Každopádně je to 3 dny co se mi pohádali klauni. Mám ocelarise normálního 6cm a 4cm black. Černej začal prohánět větší samici, druhej den mu to vrátila a chudák se už jen třepal v koutě, tak jsem je musel rozhodit od sebe. Po roce soužití jsem byl docela překvapen.
Fotky se mi snad podaří brzo vložit aspoň z mobilu.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak po delší době něco snad napíši. Fota jsou pořízená před srazem v Brně, tedy nějáký ten měsíc zpět, snad najdu brzo čas a vyfotím, jak se to pohlo. Pro ilustraci to snad stačí. Vrchní mix nadržka snad docela prosperuje. Sps rostou a cucají z vody co se dá. Budu muset asi jít do pořádného ballinga ne to jen sypat do filtru. Daří se tam zatím i lps catalaphylce a akropor už je 5 druhů :D škoda že se toho do aqua už moc nevleze.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Traverza »

Super, se budu muset prijit podivat a udelat nejake misto:) at nemusis trpet do dalsiho srazu. Ceka me 30l nano v praci...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak mám zase s mořem problém, stávkuje mi catalaphyllia, už týden je víceméně zatažená, nebo max tak do půlky objemu, mám ji dva měsíce a celou dobu předtím byla pěkně nafouklá. Co se v nádrži změnilo je růstem sps, vápník a kh lepí dolů ale sypu v podstatě balinga na dorovnání a po cca 4 dnech co byla zatažená jsem se pro jistotu rozhodl vyměnit více vody při údržbě (30%).
parametry vody: Ca 420 (za týden spadne na 370mg, takže doplňuju) Mg 1320Mg, kh 5.2-5.7 (padá skoro o 1° za den, dorovnávám zvednout ). PO 0.00 (Hanna) a NO3 1-2.5mg/l. Měnil jsem fosfátabsorber, ale mám ho tam jen cca 35g na 100l v punčoše ve stejné době jako výměna vody, takže už byla stažená předtím. Krmím jí tak jednou týdně granulema. SPS měkké i zéva rostou a jsou ok.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa kominík »

kh ? nízké
v jakém proudu a světle? hodně krmit,hodnoty blízko nule se jí moc líbit nebudou :wink:

zkus mix mražené + na jemno nasekaná ryba + třeba nějaké suché + amino nechej nějaký čas,zámíchej, vem petku uřež dno přes hrdlo nakrm a petku zajisti a...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

To kh tuším, už se chystám na klasickej baling. Sypání je na prd a zas to nechci skokově moc zvyšovat ať neutrpí ještě něco. Když byla nafouklá granule papala samo, že kreveta nebo kus ryby bude lepší otestuju. Proud má strední. je na písku na druhé straně od čerpadla a za šutrem.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa kominík »

standart 7 - 8 ,vyšší problém není ,nižší ano - dorovnej co nejdřív,nečekej

zkus ji nakrmit ještě dnes ,jestli si vezme a klidně opakuj zítra at zesílí - hodnoty máš nula takže problém v hodnotách nebude
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"