Reef by švíco

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Díky všem za postřehy. Pomčíci už jsou OK, už dýchají normálně a žerou. Tak snad to bude v pořádku. Jediná oběť je tedy zebra. Takové krásné ryby je fakt škoda, ale už to nevrátím. Snad to přírodě nějak vynahradím... Švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Je to tou sinulárkou. Vypouští bordel do vody, buď to vytěsňuje kyslík, nebo ten sliz zalepí žábry rybám. Poprvé když jsem sinulárku řezal (160l, sinulárka 30cm a uřízl jsem půlku) odešla zebra, c. solandri, pár nemateleotris magnifika, a 4 chromisky. Když jsem pak sinulárku řezal, tak vždy okamžitě odsání vody z okolí rány, uhlí, proudové čerpadlo jsem posunul aby přisávalo vzduch a výměna co nejvíce vody (30l). Ryby sice chvíli dýchaly jak o život, ale už nikdy mi nic nezdechlo. Díky bohu. Jo a i při první otravě některé ryby fungovaly relativně normálně, zatímco jiné byly už hore břichem.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj, díky za popis tvé zkušenosti, aspoň se mi potvrdily mé úvahy... škoda, že jsem o tom nevěděl dříve. Z nějakýho důvodu jsem na to prostě nikdy při čtení o reefu nenarazil. Teď už si budu dávat velký pozor! Jak už jsem psal, budíš to výstraha pro ostatní :|
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa bery60 »

Ahoj,
já jsem to se zelenou Protopalythojou přehnal, byla nejen na korálovce na dně, na kamenech, ale místy i na skle. Trhal jsem ji holou rukou a ze skla řezal holítkem. Bál jsem se, ale nebyly potíže, dokud jsem se v tom jednou nepovrtal opravdu hodně a měl jsem přitom ruce čerstvě popíchané od trní(rakytník). To pak pocitově vypadalo jako bodnutí od sršně a hojilo se to včetně mravenčení, zánětu, necitlivosti prstů a nekróz týden. Od té doby jen s rukavicemi. Podotýkám, že nevím, co mě požahalo, mohli to být štětinatí červi a třeba černé trubičkové houby, které mě taky pálily na kůži. Taky se tvrdí, že to není jedovatá palythoa, ale obrněnky, co na nich žijí a ty tam prý nejsou vždy. Akvárko jsem nakonec zrušil a vybagroval do dna a ryby šly ven po kamenech před štěrkem, takže palythoa je v tom nejspíš nevinně. Na rybách a korálech jsem nikdy nepozoroval nic zvláštního. Vše se dělo bez ohledu na to, zda byl nijak nepředimenzovaný odpěňovač dlouhodobě zapojený, či dlouhodobě nikoliv.
Bery
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa venomcz »

Švíco já včera v nádrži řezal sarkáče, lobopython , gorgonii , capnellu , palythoa , zoantus , lámal montiporu a trhal xenii . Nejvíce bordelu šlo z palythoa a lobopythonu. Měl jsem zaplou techniku a hlavně mám odpěňovač na 6ti násobek mého aqua . Nemám uhlí .

Všechmy ryby zatím bez problémů a korály také .
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Díky za postřeh. Jak jsem již psal, zřejmě byla fatální chyba vypnutí filtrace. Taky to bude záležet na shodě různých okolností. Vždycky jsem to v minulosti dělal stejně a nikdy problém nebyl.. až jednou... takže já už jsem poučen :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa bery60 »

Ahojte,
ještě bych se chtěl omluvit za zlehčování tématu o korálech palythoa a to touto formou:
https://reefhub.pl/palitoksyna-mroczna- ... oanthusow/
čálek stojí za přečtení(translate.google). Měli bychom vědět, co si doma hřejeme v nádrži.
Bery
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa pepahr »

Hmm výživný článek :) zrovna jsem chtěl stříhat palytoa a přesouvat z nana do velkého.. asi si to ještě rozmyslím :shock: :oops:
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa tomvec »

Mám pěkný trs Palythoa mutuki, zatím jsem problém neregistroval. Ale nepotěšilo to.
Používateľov profilový obrázok
Tomasm
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 27 Feb 2018 19:24
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Tomasm »

Ahoj

Švíco můžeš prosím napsat aktuální soupis své techniky ? Když se ti povede tak třeba i odkaz kde koupit ? Hledal jsem dle tvého popisu "Eheim 2222+závěsný dennerle skimfilter" ale nic kloudného jsem nevygooglil. Díky moc a všem zdar
Používateľov profilový obrázok
Bozzek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Okt 2016 13:50
Bydlisko: Praha - Chodov

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Bozzek »

eheim 2222 už se nevyrábí

a ten skimmer najdeš v odkazu
https://akvarijni-filtry.heureka.cz/den ... -skimmer/#
"Člověk musí být tak trochu magor, aby se z toho všeho nezbláznil."
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Kluci nevíte o nějakém levném LED světle nad 30l fragovničku pro měkké korály? (popř. neválí se někomu doma?)
Délka max 450-500mm. Dostupné v ČR.
Našel jsem toto:
http://www.akva-tera.cz/32499-led-osvet ... b-05a.html
díky, švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Jajo »

Multichip z ebay.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Švico jestli je to světlo z pásků, tak vych se mu vyhnul. Mám podobné nad sladkou vodou 2ks a po třech letech už každej svítí úplně jinak (na hov..).
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Nakonec jsem doma v šuplíku našel několik CREE 3W čipů, takže si to ubastlím z nich. Asi to bude nejlepší volba... sice jsem na to bastlení poslední dobou línej, ale přemůžu se :mrgreen:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"