Záhornicke more 100l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Na chytani bordelu je tam ten akvacit. Pak uz je jedno kam ten siporax das. Vsude to bude stejny. K cerpadlu bych asi nedaval bypas ale nejaky maly vlastni cerpadlo. Diru vrtej pod hladinou. Nejlevnejsi je jerryho rada nebo muzes sehnat plastovou pruchodku na drobne potrubi. Pouzivaj se do plastovejch nadrzi a barelu. Ale asi bych to uz neresil. Musim to obcas odsroubovat a pak me to nebavi.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa tomvec »

Jakej máš ten fluidní filtr? Obecně bych se v tak malém akva vybodl na bypassy, na to není místo. Dal bych k fluidnímu filtru nějaké malinké čerpadlo, možná i s nějakým škrtícím ventilem, tam stejně potřebuješ malý průtok.

V návratové komoře vyvrtat otvor pod hladinou, z čerpadla hadička do otvoru a hotovo. Proudové čerpadlo namířit tak, aby se jeho proud srážel s proudem z výtlaku a navzájem se rozbíjely a ne podporovaly, ať nemáš v akva vír jak v mixéru.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa tomvec »

charloschuanche byl rychlejší...
deekey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 02:09
Bydlisko: Městec Králové

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa deekey »

Diky za rady, to je jednoduché řešení, jen by me zajimalo jestli po vypnutí čerpadla nepoteče voda zpátky do filtru? Fluidak je ft-316 má i škrtící ventil takže s bypasem by nemusel být problém. Na výtlak téčko a 20cm hadice. Ale na vrchu toho válce jsou takový packy co tam docela překáží a ani sám válec není kdovíjak velký. Nacpal bych tam si myslím jen ten siporax.
IMG_20190209_143213.jpg
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa tomvec »

Do fluidního válce se nedává siporax, ale média na odstranění dusičnanů nebo fosfátů, nebo třeba uhlí.

Jestli ti po vypnutí čerpadla nateče voda do filtru je přece úplně jedno. Ten bypass udělat můžeš.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa P_P »

Je tu ještě jeden aspekt - hluk. Zatím jsem nenašel malé čerpadlo, které by bylo tiché. Jako hlavní mám DCP 3000, to fakt na 10 cm není slyšet, jinak všechna ostatní ho přeřvou.

Takže bypass a jen jedno čerpadlo má svůj půvab.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa Myšák »

Ahoj, mám Atman 304 a ani v noci, když je všude ticho o něm nevím. Používám ho na honění vody z filtru do aqua, má 800 l/h s regulací, ale dělají i slabší :-)
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
deekey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 02:09
Bydlisko: Městec Králové

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa deekey »

Tak akva je konečně ve výrobě. Nakonec jsem to upravil na ty 3 komory. Po výrobě kartonového modelu jsem viděl ten nesmysl(doporučuju). A taky pozadí bude nakonec černý. Chtěl jsem modrou, už mám i koupenou folii, ale po shlednutí pár nádrží jsem si to rozmyslel.
Myslel jsem si, že slepení nebude problém a zašel ke sklenáři. Ten si moc nevěděl rady a koukal vyjeveně na mé plánky. Podle vyjádření je akva moc specifické :D Poslal jsem tedy poptávku 7 výrobcům, ozvali se tedy 4, ale na ceny jsem zase vyjeveně koukal já. 2400-5000. Vybral jsem samo to nejlevnější, ale čekací doba měsíc. Ach jo.
Alespon si vše důkladně připravím a promyslím. Mám ještě pár otázek. Do posledni komory k čerpadlu teče voda vrchem, mám doplnovat odpar, tedy držet hladinu až k hraně té přepážky, nebo si udělat rysku trochu níž? Nebo je to jedno?
Ještě bych se chtěl zeptat zda je lepší kameny postavit na dno a obsypat pískem, nebo nejdříve písek a kameny až na něj? Podle mě první varianta, půjde odsát, ale na videich co jsem koukal maj všude kameny na písku.
A nakonec, je tu někdo v rozumné dojezdové vzdálenosti kdo by mi pomohl se startem? Tím myslím vodu z výměny, případně něco do začátku, co splachuje při prostřihovaní, ale třeba i radou. Jsem Městec Králové, Poděbrady
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ahoj, tak jak pokračuješ? :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
deekey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 02:09
Bydlisko: Městec Králové

Re: Záhornicke more 100l

Príspevok od používateľa deekey »

No zatím nijak.
Mám akva slepený a komplet všechno nakoupeny, velkou osmózu, zálohovací UPS atd. ale je to všechno teď v krabicích. Přítelkyně zatrhla.
Nejdřív jako že jo, ale když jsem to chystal a zkusmo si skládal kameny už jsem viděl jak začíná soptit. A už to bylo venku. Že až dodelame rekonstrukci baráku. Že by jenom překáželo. Hm. Sice jako děláme stropy, podlahy, příčky, ale měl jsem vybraný místečko, kde by se moc nedělalo. Respektive už to tam bylo dodělaný. No takže tak. Snad už to nebude dlouho trvat. Jen si koupím nové testy a hurá.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"