Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa tomvec »

Mám dva, bublinky nepouští ani jeden. Při provozu slyšitelně šumí, při běžném provozu domácnosti se to ztratí v pozadí. Žádný "rachot" to nedělá.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa švíco »

A s molitanem nebo bez něj?
Zkoušel jsem to rozebrat, složit... nepomohlo nic... bublinky z něj lezou pořád.
Kazí mi to dojem křišťálově čisté vody... vypadá to jako drobný bordel a dost mi to začíná vadit.
Když tam narvu molitan, bude o starost víc... ale výrobce asi ví, proč ho tam lze dát... :roll:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

Já s bublinkama problém nepozoruju, odpěňuje pěkně, ale pořád bojuju s rachotem. Ten určitě způsobují bubliny, když ucpu prstem sání vzduchu, tak to okamžitě utichne. Rachotí pořád stejně i po 2 měsících provozu a moc se mi nezdá, že by to bylo normální. Zatím jsem zkoušel laborovat s vedením hadičky uvnitř odpěňovače, ale nemělo to zádný vliv. Zítra ho asi zkusím rozebrat komplet, budu měnit vodu, tak ho pustím rozebraný v kýblu a budu hledat příčinu.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

tomvec napísal: 15 Feb 2019 07:59 Mám dva, bublinky nepouští ani jeden. Při provozu slyšitelně šumí, při běžném provozu domácnosti se to ztratí v pozadí. Žádný "rachot" to nedělá.
Šum pěny občas slyším, to považuju za normální. Ale kromě toho rachotí, je to podobný zvuk, jako když se vaří voda. No musím rozebrat čerpadlo, to je jediné, co jsem ještě rozebrané neměl.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa tomvec »

Bublinky nejdou i bez molitanu. Zkusil bych si pohrát se škrcením přívodu vzduchu. A nastavením výšky odpěňovače. Je tam sice ryska, kde má být hladina, ale je potřeba to doladit.

Vedení hadičky na rachot nemůže mít vliv. Spíš bych se podíval, jestli není něco v čerpadle, nebo jestli je správně usazený ten bazmek s křidélky nad rotorem, do kterého je zasunutá hadička.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa babajaga »

Veru asi mam podobný rachot jak Jarry. Mne bublinky vychádzajú akoby z pod toho toho deklu, ktorý je zároveň aj zberna nádoba. Ten je tam voľne položený len na tele odpenovaca. Mne by sa tam pýtalo nejaké tesnenie alebo čo. Aj to keď za jazdy to človek dá dole aby vylial bordel tak do akva sa vyrojí milión bublín...treba vypnúť a tak...
Pre mna bol Bubble Magus new qq oveľa lepší v tomto. Len tento tunze som volil preto lebo netrčí tak von...
Skúsim ešte aj ja rozobrat to a pokukat. Ale vidím že kus od kusu je to úplne iný prejav.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa tomvec »

Tak zpod sběrné nádoby občas nějaké bublinky lezou, ale stačí nádobkou zahýbat, aby si sedla. Jestliže začali flákat výrobu a mají větší nepřesnosti, tak je to blbý.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa babajaga »

Niekde som čítal tuším aj, že treba ho dať trosku vyššie a bublin by malo byt menej. Aj som to skúsil, zmenšilo sa to trochu ale zase potom hladina v ňom bola nízko a nedokázal dobre odpenovat.
Inak ten priesvitny stupel čo je tak zo spodku na jednej strane k čomu slúži?
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa švíco »

Mně jdou bublinky ze spodní části... výkon u DC není regulován škrcením vzduchu, ale otáčkami čerpadla...
Výška hladiny a výkon čerpadla nemají na pouštění bublinek žádný vliv... :|
Asi fakt co kus, to originál...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa babajaga »

Áno ty keď máš DC tak vieš regulovať aj čerpadlo. Vzduch mam logicky otvorený naplno nech je účinnosť čo najviac. Ale aj keď som s tým špekuloval bolo to to iste...
Ja som ešte dal molitan hneď za hranu kade sa voda prelieva k čerpadlu už, ale tie svine bublinky sú tak jemne že prejdu aj tak cez to :D
Možno ešte nejakú jemnu vatu tam dať...
Teraz mi začalo hučať ešte aj New jet 1200, ktoré ma tak týždeň tak mi to fakt lezie na nervy už, keď sa drbe tak fakt riadne. Niekedy to je lepšie nechať tak a dúfať že si to sadne same...
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

Tak se mi ho povedlo nacpat do první komory :-)
Je to takhle dobře? Hladina je v cca 1/2 žebrování, a na zadní rysce. Vzduch na max.

Co se týká hlučnosti, tak světlo (MARS 165W) nadělá větší rámus...

DSC_0488.JPG
DSC_0487.JPG
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa babajaga »

To ho máš hneď v prepade?
Tak ponor musíš nastaviť tak aby čo najlepšie fungoval a slahal suchu penu
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

jj, v přepadu. Původní myšlenka byla, že by chytal bordel hned na vstupu do filtru a já bych ho pak nemusel tak často čistit :mrgreen:
Tak uvidím přes víkend jak to půjde... Zatím jsem ho musel víc ponořit, aby vůbec něco vyšlehal, protože proud do filtru nedovolil pěně vystoupat až do nádržky... Kdyžtak ho po víkendu vrátím zpátky do druhé komory.
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa tomvec »

Já jsem ho měl taky tak, taky celkem na těsno, fungovalo to dobře.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa babajaga »

Tým by sa celkom mohli eliminovať tie bublinky, mali byt dlhšiu cestu k čerpadlu...
Len keď tam bude tak natesno či nebude brániť vode v prepade...či sa nezníži prietok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"