RedSea Nano MAX na devítce

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

Ahoj všem,

po delší době jsem se teprve dokopal k tomu, založit téma o mém akvárku, takže to vezmu popořadě:

- založeno někdy koncem dubna, přesně už si nepamatuju :-) Použitý živý písek, kameny a 20 l živé vody. Po založení klasika, měsíc žádný život, pak postupný přesun z mého předchozího 30 l nana (nějaká xenie, acropora, seriatopora, nemo a kreveta).

Použitá technika a vybavení:
- světlo AI Prime HD (setové)
- původní odpěňovač vyměněn za Tunze 9001
- doplňovač odparu vyměněn za Wawereef Auto top up
- prodové čerpadlo Hydor Coralia nano (uvažuju nad upgrade za RW-4)
- v síťce v zadní přepážce cca 1l siporax
- použité absorbenty - používal jsem ecophos v punčoše, později vyměněn za AL99 a od té doby se akvárko docela rozhodilo, takže na rady zkušenějších jsem vše vyndal a teď jedu prozatím bez absorbentů

testy k dnešnímu dni:
Po4 - 0
No3 - 0
No2 - 0
Ph - 7,4 a vyšší (musím koupit jiný test, nad tuto hodnotu mi neměří)
Salinita 1,027

Momentální osádka:
2 x Amphiprion ocellaris
1 x Synchiropus splendidus
1 x Pseudochromis paccagnellae
1 x Cryptocentrus cinctus (věčně někde zalezlý)
1 x Stenopus hispidus

Na úklid:
2 x turbo šnek
1 x Archaster typicus

Korály:
- Seriatopora
- Acropora
- euphylie
- rhodactisy
- xenie
- caulastrea
- nějaké zoa


Vše fungovalo skvěle, korálům se dařilo, přirůstaly až do mé blbosti, kterou se teď snažím napravit. Vyměnil jsem ecophos za AL99 (který údajně měl pomoct s řasou) a použil CyanoClean na sinici. Místo toho se do pár dnů voda mléčně zbarvila, všechny korály se zatáhly a acropora začala odumírat. Takže na rasy zkušenějších jsem vše vyndal, voda se během pěti dní vyčistila a teď jedu bez absorbentů. Údajně to bylo způsobeno velkým množstvím absorbentu, kdy jsem rozhodil rovnovánu mezi Po4 a No3, tak uvidíme.

Boj s řasou bude pokračovat, ale až se to opět stabilizuje. Fotky jsou z doby před nehodou, cca dva týdny zpátky...
Celkový pohled, velká xenie už není, vyměněna za euphylii co je na další fotce
Celkový pohled, velká xenie už není, vyměněna za euphylii co je na další fotce
Euphilka
Euphilka
Seriatopora
Seriatopora
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

IMG_20171214_091932.jpg
IMG_20171129_101335.jpg
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

Jeste celkový pohled aktuálního stavu, jen nevím, proc to skrze fotku z telefonu vypadá tak zakalene, nejak to neumím vyfotit..nějaké tipy? :-)
IMG_20180104_101911.jpg
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa PavelKral »

No to je bakterialni zakal ne? Nez se ti to zase ustali. Muzes zkusit vymenit vetsi mnozstvi vody, nebo min krm mrazenym . Taky jsem to kdysi mel v jednom akvariu nez se vse ustalilo.
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

PavelKral napísal: 04 Jan 2018 13:38 No to je bakterialni zakal ne? Nez se ti to zase ustali. Muzes zkusit vymenit vetsi mnozstvi vody, nebo min krm mrazenym . Taky jsem to kdysi mel v jednom akvariu nez se vse ustalilo.
Bakterialni zakal bych pochopil ze začátku, ale v 8 měsíců starém akva? Jinak mraženým krmím fakt minimum, jen co rybky sní během minuty, neliju tam toho moc :-) ale každopádně díky za názor..
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa pajin »

já tam žádnej zákal nevidím :D myslíš to přesvětlené dno? to chce lepší foťák nebo se naučit používat ten současný - zkus zaostřit na dno, respektive na nejvíce osvětlené místo, expozice se upraví podle toho (zase ale může být zbytek fotky hodně tmavý)

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa PavelKral »

Tak pise "Místo toho se do pár dnů voda mléčně zbarvila, všechny korály se zatáhly a acropora začala odumírat." Mlecna voda je zpusobena premnozenim nejake bakterky ne? A muze se to objevit kdykoliv, kdy dojde k poruseni rovnovahy v akvariu, podle me...
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

pajin napísal: 05 Jan 2018 06:57 já tam žádnej zákal nevidím :D myslíš to přesvětlené dno? to chce lepší foťák nebo se naučit používat ten současný - zkus zaostřit na dno, respektive na nejvíce osvětlené místo, expozice se upraví podle toho (zase ale může být zbytek fotky hodně tmavý)

Sent from my Pixel using Tapatalk
Díky! přiznám se, že to je foceno jen mobilem a ještě přes sklo, proto ty fotky vypadaj tak blbe :D
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

PavelKral napísal: 05 Jan 2018 09:58 Tak pise "Místo toho se do pár dnů voda mléčně zbarvila, všechny korály se zatáhly a acropora začala odumírat." Mlecna voda je zpusobena premnozenim nejake bakterky ne? A muze se to objevit kdykoliv, kdy dojde k poruseni rovnovahy v akvariu, podle me...
Jo, to jsem mel na mysli, ten zakal co byl předtím (na fotkách ale není)
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa Dyksn »

Vydyt pises a dotazujes na "zakal" na fotce, pochopeno tak, ze na fotce je a v realu ne. A prosimte, co je to foceno pres sklo? Jako ze stojis na balkone a fotis to pres okno?
At to roste a zije.
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

Dyksn napísal: 05 Jan 2018 12:46 Vydyt pises a dotazujes na "zakal" na fotce, pochopeno tak, ze na fotce je a v realu ne. A prosimte, co je to foceno pres sklo? Jako ze stojis na balkone a fotis to pres okno?
Abych to uvedl na pravou miru, fotka vypada jako zakalena, ale v realu neni, jen se mi to nepodarilo lip vyfotit.

A co se foceni pres sklo tyce, bylo to.mysleno tak ze fotim normalne akvarko. Je tady par lidi co maj vodotesne telefony a foti koraly primo ve vode..
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: RedSea Nano MAX na devítce

Príspevok od používateľa zeldaWR »

V poslední době (cca měsíc, dva) mě docela dost trápí řasa, místo aby ustupovala tak roste čím dál víc. Poradí někdo, co s ní? O víkendu se chystám pro silicarbon, má smysl začít dávkovat i NoPox (co jsem se dočetl tak dost lidem na řasu pomohl) ikdyž mám Po4 a No3 nula?

EDIT: snažím se vložit i obrázek, ale při nahrávání mi to pořád píše, že je ,,neplatný" (formát .jpg a velikost cca 400 kb)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"