T_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa tomokovi »

Mam zkalibrovane 1m=0.5ml kvuli bactoballance
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

S dávkovacím čerpadlem nemám žádnou zkušenost - pokud to takto jde nastavit, tak asi OK. Také to chci na NP BB - dávka cca 0,5 ml denně.

Řeším místo ve skřínce se sumpem, takže asi jen jednokanálové - zvažoval jsem Grotech, ale teď jsem našel i jiné na fishstreet - ovládané přes wifi apkou na telefonu, docela mne to zaujalo. Lepší by bylo pro rezervu dvoukanálové, ale to jsem tak malé nenašel.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, měl bych dotaz na hodnotu KH.

Vždy jsem měl nižší - cca 6,7 , ale teď po nějaké době bez měření jsem na hodnotě 5,7 - 6,1 V jiném vlákně se řešilo, že starý test ukazuje méně, tak jsem dnes koupil nový - expirace do 2022 - a ukazuje stejné hodnoty.

Korálnatci vizuálně OK, vše krásně roste, ale přece - kde je spodní akceptovatelná hranice?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak nebudu tu spodní hranici raději testovat, zvedl jsem to na 7.0

Provedl jsem asi 5 měření - vždy jak se starým, tak i novým testem. Výsledky ve všech případech stejné, takže nemohu za sebe potvrdit, že starý test ukazuje méně.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

tak dnes se mi ulomila montipora green (viz foto) i s kamenem. Při oddělávání se mi samozřejmě rozlomila na několik kusů, 2 bych rád vyměnil/daroval - co nejdříve, nemám moc místa v akva.
Dal jsem to i do prodejního vlákna.
Prílohy
Montipora.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

tak už má nového majitele
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak před měsícem jsem si dovezl novou rybku Gramma loreto. Tím pádem skoro pořád krmím mraženým. Rybka se má čile k světu, jak dám krmení, vyleze z kamenů a pěkně papá. Ale jinak je bohužel stále zalezlá, nebo jen tak napůl kouká z úkrytu. Jakmile se ale kolem mihne jiná ryba, schová se.

Jaká je vaše zkušenost, je měsíc zatím OK, nebo už by měla plavat volně v akva? Je nějaký fígl, jak ji rozplavat?

A cca 2 - 3 dny postrádám novou menší krevetku, asi to nedala. Dnes jsem přišel z práce a skla dost hnědá, musel jsem je hned vyčistit. Že by to bylo tou krevetkou? Pustil jsem odpěňovač naplno, proudové čerpadlo na hodinku také na plný výkon, jinak nevím, co bych mohl ještě udělat?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Jirik »

Grammy je nejlepší chovat v páru. Ty moje plavou spolu a na všechny otvírají hubu :D Samec je občas v jeskyni zalezlej, tak je to asi přirozený chování. Samice plave pořád po akva a machruje na všechny. Zajímavý je, že žerou jenom mražený a vločky, i když mají velký tlamy nikdy se nedotknou granulí. Dej jí čas a uvidíš. Jestli je malá tak změní pohlaví a bude se chovat jinak. A krevety si nikdy nekupuj malý, já tomu říkám krmení :D Měl jsem dvě malý debilky koupený tady v čechách a hodil jsem je do akva a už jsem je neviděl. Koupil jsem další dvě velký v německu a to jednu za 10€ a mam je x let a když sedim u akva jsou na skle a koukají na mě. Nikdy se neschovávají.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak ta krevetka měla cca 5 cm, takže zas tak malá nebyla, jak to mohlo vyznít z mého popisu.

U té Grammy to slyším prvně, že pár je OK. Většinou všude čtu že od druhu jen jeden kus, že je tam velká rivalita, snad jen klauni se dávají v páru.

Co teď - mohu dokoupit druhý kus a budou spolu vycházet, nebo se musí jako pár dávat zaráz do akva?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Jirik »

Já mam všechny ryby v párech. Akorát čistič vždycky vyskoči i tou nejmenší škvírou. Teď mam ale jednoho novýho, nikdy jsem neměl takhle vzteklýho, asi samec:-) přemejšlim že bych to taky zkusil sehnat mu mámu:-)
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Kacenka »

Z mojí zkušenosti s tímto kaníčkem. Několik měsíců už nevím kolik ale bylo to dlouho se zdržoval pouze ve svém úkrytu a vyjížděl jen při krmení. Snad jsem jí dokonce odsoudil že je k ničemu. Teď hlídá před úkrytem ale jezdí si i po akva. Chce to víc času. Kus od kusu no.
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Již jednou jsem jej měl, ale dával se společně s celou osádkou. Krásně plaval po celém akva.

I tato Gramma se pomalu osměluje, jde stále dál a dál pro jídlo, ale pořád se po měsíci bojí volně plavat. Tak mne zajímalo, zda měsíc je málo, nebo to bude prostě bojácná ryba.

Co si myslíte o tom přidání další, skamarádí se? Zkoušel někdo takhle přidat druhou Grammu?

Když jsem přidal před rokem druhého pomčíka, dopadlo to špatně.

A to je ona:
Prílohy
Gramma_loreto.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak jsem to asi špatně pochopil - bral jsem pár jako 2 rybky. Ale už vím, že to musí být pár typu samička + samec. A protože nevím, co mám doma, přidání další grammy asi nehrozí.

Nicméně další rybu už ani nedám vzhledem k velikosti akva, takže osádka vyřešena.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, rád bych znal váš názor, jakou vybrat sůl: Red Sea Coral Pro nebo Tropic Marin® Syn-Biotic . Máte nějaké zkušenosti, porovnání. Díky.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Jarry »

Asi záleží na tom, jaké hodnoty v akváriu udržuješ. Nedávno jsem přestal používat Red Sea Coral Pro, protože má vysoké KH, držím v akváriu hodnotu kolem 8. Přešel jsem na Tropic Marin Pro-reef, ještě jsem zvažoval Red Sea Salt (modrý kýbl), ale asi tam nebude zásadní rozdíl.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"