nano akvarium 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Tak som sa konecne odhodlal Vam kamarati akvaristi napisat. Mne sa v morskej akvaristike dari vynikajuco. Ale ozaj iba v dlzke zivota mojho klauna. On si totizto zije v tej malej nadobke neuveritelnych takmer 6rokov. A teraz tak v skratke napisem nieco viac o tomto pribehu. Akvaristike samozrejme sladkovodnej sa venujem asi od mojich 10 rokov, teda uz 34 rokov. Ta sa mi zapacila az tak, ze som svoj konicek povysil na male privyrabanie a vytiahol som z garaze ocinovu feliciu a mojho zigulika priamo na ulicu a garaz prerobil na obchod.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Pokracovanie pribehu. Sladkovodnej akvaristike sa samozrejme vzdat nechcem. Ale to more ma laka. Predsa len je to vyssi level no a uz raz treba aj dospiet. Takze idem vam to objasnit. Rozhodol som sa pred 6rokmi kupit si hotovy set priamo z morskeho centra v Partizanskom, aby som sa zacal ucit co a ako. Toto nano akvarium ma na oboch stranach filtracne komory, ktore su predelene. Su v nich molitany, siporax, exfos, aktivne uhlie a odpenovac od sery no a este aby som nezabudol dve cerpadla, ktore zaroven sluzia ako prudove aj tlacne.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Ked som to kupil bol tam 1 klaun, sasanka, jeden koral makky a jeden tvrdy. Vyzeralo to k svetu. Ked som sa potom doma snazil o to starat, zacalo sa tomu nedarit. Tak som si pomyslel, ze no dobre som sa nechal dobehnut, vysolil 400€. Fakt som nadobudol dojem, ze to bolo tak naaranzovane akurat aby si ho niekto kupil, chvilku sa pokochal. Ale teraz ked tu vidim vase nano akvaria vidim, ze to funguje. Tak chcem tiez take krasne moje nano akvarko mat. Este pred tym ako si zariadim 250litrove.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

IMG_20170222_193318.jpg
Takto to moje nano vyzera. Dufam, ze o par tyzdnov tam budu aj s vasim prispenim aj dake blbuvzdorne makke koraly.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

[attachment=0]IMG_20160201_180051.jpg[/attachment/

snazim sa vam ukazat problem tohto akvarka
Prílohy
IMG_20160201_180051.jpg
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

IMG_20160120_173944.jpg
Do takehoto stavu to dospelo.
bahňák miloš

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa bahňák miloš »

Ako často meníš vodu,dávaš stopové prvky? Ja mám niečo podobné s filtráciou vzadu 3 komôrky nemám odpeňovač vodu mením5-10l týždeňne,ale bez rýb!!! Koraly a Thor amboinensis stačia pre radosť :D
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Ahoj Milos. Aktualny stav je ako je vidiet na 1. foto. Osadka 1klaun, 1sapin, 1krevetka a 1 rak. Odpenovac som uz schoval do jednej komory. Vodu menim kazdych 8-11 dni, cca 12 litrov. Najvacsi problem v tom akvariu bolo, ze som prestam menit uhlie a medium na fosfaty. Teraz to menim 1 x za mesiac. Staci?, ci treba castejsie? Je tam vidiet pokrok, uz sa netvori skoro ziadna hneda riasa, dokonca som pri poslednej vymene vody nemusel cistit sklo a vlaknita zelena riasa tiez spomalila rast. Mojim najvacsim problemom, teda aspon ja si myslim je teplota vody. 27 - 28C. Musim kupit aspon ventilator na chladenie.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Aha Milos je treba pridavat stopove prvky ak menim tak casto a v takom objeme vodu? Ja uz si tiez zacinam mysliet, ze ano. I ked jeden velky odbornik mi hovori, ze nie. A staci mi tych 7 flasiek od sery? Ake davky? Vody je tam 24 litrov. Planujem vsak kupit novy zivy kamen.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Milos ten thor je krasny. Mas foto tvojho akva? Ake koraly nenarocne by si mi odporucil?
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa axelson »

Milos preboha preco mu radis pridavat stopove prvky?ved tam nema ani jeden koral :roll: nema zabehnute akvarium to je jediny problem nic ine...uz x krat tu bolo pisane a stale sa ludia nepoucia a leju zazracne a extra ucinne vodicky.nechapem to.... :roll:
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Ahoj axelson. Myslis, ze na to zabehnutie mi bude stacit kupit jeden krasny zivy kamen a osadit ho nenarocnymi koralmi a potom tam pravidelne liat stopove prvky a bakterie + to co robim aj teraz?
bahňák miloš

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa bahňák miloš »

JA som mu neradil len som dal otázku.Pre začiatok som dal červ. discosomu urobilo to aspoň farbu
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa axelson »

Je tu napisane vela o zabehu ale ok strucne.zivy piesok ziva voda a zive kamene ideal.pridavat max bakterky na zabeh.ziadne stopove prvky.ziadne korale pokial nie je zabehnute akva ani nenarocne tam zatial nedavaj.pride riasa sinica a odijde vsetko samo.ked bude akva ciste pridaj korale.v tvojom objeme ziadne stopove prvky tam nelej vies fungovat zo zaciatku na vymene vody.ak budu vacsie ubytky prvkov potom uvazuj o pridani prvkov.trochu rozmyslaj co tie prvky spotrebuje par nenarocnych koralov?urcite nie.precitaj si vikovo vlakno o zabehu a zaciatkoch vela sa dozvies.ak niecomu nebudes rozumiet spytaj sa.pozor na vlakna kde akvarko je super zabehnute po 2 tyzdnoch je to nezmyslel.tolko na zaciatok.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa axelson »

Este ma napadla jedna vec preco mas teplotu vody 28 c teraz v zime?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"