Zuberský nano reef

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa venomcz »

A je to v normě nebo je to vysoká hodnota ? Já RO pouštím tak 1x někdy 2x týdně a proplachuji ji tak že nechám odčerpat tak , že nechám přefiltrovat 1l RO vody je to málo nebo to stačí ?
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa Spongebob »

Taky mam 75ku ale i DI filtrem. Na vystupu mam 0. Cetl jsem zde kdysi, ze je relativne ok 0-10. Ale pokud se clovek chce vyvarovat rasam apod. je nejlepsi se drzet u te nuly. Merim take TDS metrem z ciny.
Jinak vodu na odpar delam jednou tydne a membranu oplachuju klasicky pres oplachovej ventil, kterej otevru asi jen na dve minuty a prepnu zpet. Pred pouzitim litr RO vody vylit mi prijde skoda.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Tak zkusím pořídit ten oplachový ventil a nad tím DI asi budu muset pouvažovat no :/ jinak dnes jsem si všiml že na skále pod proudovým čerpadlem mám zelenou dlouhou řasu ( asi vláknitou ) je možné že z hnědé to přešlo bez sinice na zelenou ? Nebo jak přesně poznat sinici ?
A ještě se zeptám co byste doporučili na zelenou řasu pořídit do nana ? Rybu bych asi nechtěl . Žere to nějáká kreveta nebo jiný živočich ?
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa Dyksn »

Poridil bych cas. Nechapu, pise se to tady porad dokola, minimalne dva az tri mesice cekejte, nez vsechno zlo prejde a po mesici kazdej resi, jakou rybu si koupit na rasu? Proste cekej, ted ti mozna trochu zacal fungovat filtr.
At to roste a zije.
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Ok jen jsem to chtěl urychlit . Teď už ty záběhy nejsou tak dlouhé jako kdysi . Teď jsou moderní soli , přípravky , účinná technika a absorbéry.
Proto se ptám . Vím že čas většinu problém vyřeší sám . Taky se snažím do toho nerýpat a nestrkat ruky..
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa axelson »

Poslednu vetu ktoru si napisal si zapamataj je velmi mudra :D :D
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa Traverza »

Chce to cas zazraky se konaji jen u obchodniku ;-). Pomalu uz bys tam mohl dat par sneku na cisteni,tectus nebo neco podobneho. Ryby na rasu do tohoto objemu moc nejsou. Rasa stejne zmizi sama. Osmozu dokompletuj i s DI nekde je to proste nutnost,zalezi co ti posilaji vodarny za vodu u kazdeho to funguje jinak,cil je 0 u vsech.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa venomcz »

Ok mrknu na to . Šneků z kamenů vylezlo cosi no ale co jsou zač nevím . Zkusím pak nahodit fotky . Díky
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa venomcz »

po měsíci přidávám další info a fotky ( které přidám později ) .
Sůl Red Sea Coral Pro

Testy 14.3.2017
Salinita= 1.025
PO4 = 0 (Hanna)
Kh = 8.6
NO3 = více jak 100 :(

Prošel jsem si velkým problémem s NO3 , který vznikl nefungující filtrací a sběrem mastnoty z hlady. Nastalo zarostení akvária zelenou řasou . Po dávkování bakterii a výměny vody jsem hodnotu NO3 nad 100 dostal na 10 a stahuji dále k nule .
Pořídil jsem Wurdermanku , která po dvou dnech zlikvidovala všechny skelné sasanky i větší jak ona sama . Sasanky jsem si přinesl s kameny . Pořídil jsem salariuse který k dnešku zlikvidoval 90% řasy .

Dnes jsou testy stejné akorát NO3 je tedy okolo 10ti.
Pořídil jsem měkké a tvrdé korály a vytouženou quadricolorku . V akváriu je tedy rhodactis,ricordea , xenie , gorgonie, sarcopython , caluastrea , zoanthusy , dva kousky montipory , propalythoa ..
Od všeho malé fragy , ricordey mám dva druhy a větší kusy.

Do akvária přibyli dva klauni , kteří obývají sasanku a ricordeu . Zatím je akvárium stabilizované , ale vzhledem k vývoji ho mám v plánu zrušit a vše přesunout do větší 160l nádrže s pořádným sumpem a odpěňovačem.
Moře mě natolik s manželkou chytlo že chceme jít do většího a toto akvárium nechám do budoucna spíš jako karanténu .


Vím že by šlo mnoho věcí udělat daleko líp , kdyby byly finance. Je to moje první moře a snažím se aby z toho byl úspěch a ne propadák . Snažím se používat kvalitní materiály a pracovat s dobrou technikou .
IMG_255011111.jpg
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Zuberský nano reef

Príspevok od používateľa venomcz »

nádrž zrušena a napuštěna nová 200l - prosím o LOCK
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"