Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Ano já ten poměr vůbec nepoužívám ke vstahu dusíku a fosforu v nádrži. Beru ho jen pro úvahu co odpěníš s bakteriální buňkou z akvária a co nasypeš ve formě krmení z ryb a jinejch potvor. U jedné se snažím udržovat oboje na co nejnižší úrovni (NO3 cca 1-2mg/l, PO neměřitelné) krmím dost a dávkuji i suplementy a korály jsou ok. U druhé nádrže mi nevadí hodnoty 25mg NO3 a 0,1 PO4 měkké rostou v pohodě. A ryby snesou i horší vodu, jen tam nesmí být NO2 a NH4.
Osobně mi Pepinův phos fungoval vždy v ponožce (než jsem jej zapoměl v nádrži několik měsíců). Mezitím jsem NO3 vesele srazil na 5mg/l a PO skočilo na 0,3. Ryby musím krmit jako prase, tak mi jako schůdná cesta přišlo použití tekutého removeru a pak se vrátit ke klasice.
Jestli máš reaktor, tak to myslím z refugia tolik prostoru neubere. Daň za azooxanty je hold víc práce při úklidu bordelu.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa shotik »

a jaký remover? Já teď dlouhodobě jedu Dispophos a neklesa to moc :)
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa charloschuanche »

klasicky pevnej od pepina (ala kemira) a srážím to teď salifert eliminátorem, ještě jsem po týdnu neměřil, měl jsem dnes ale není čas. Uvidím zítra hanna naměří.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa P_P »

Také jej používám (Dispophos) a funguje mi skvěle. Na 150 l používám tak 1, max 2 ml a PO4 jde hned dolů.
Naposledy upravil/-a P_P v 21 Mar 2018 20:05, upravené celkom 1 krát.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa tomvec »

A do jaké formy, jakou reakcí to sráží?
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa charloschuanche »

P_P a Shotik používáte něco úplně jiného. Předpokládám že se jedna o Dispophos od coral shopu. Tam píšou že je to sloučenina trojmocného železa, která tvoří sraženínu, která se usazuje, a částečně je odstraněna odpěňovačem. Pokud by to napsal i salifert, tak si to nekoupím. Dost lidí tu i jinde psalo, že to aplikují pouze do mechanické filtrace aby tu sraženinu dostali pryč. Co se stane s tou co v akváriu zbude?
Salifert a několik aj stránek tvrdí, že se jedná o polymer, který je schopen fosfor navázat a do 24 hodin se rozpadne vazba. Tzn. co neodpěním to se uvolní pro další procesy poměrně hned. Neznám druh polymeru, ale po nalití do akvária to žádný zákal ani sraženinu neudělá. Odpěňovač mám do tří dnu plný svinstva normálně a tak efekt neposoudím.
Ha tak mi to nedalo a ještě dnes jsem to poměřil. Po týdnu dávkování salifert eliminatoru dle návodu na 100l 5ml děnně při problému jsem z hodnoty PO4 0,28 udělal 0,7. Myslím že tohle byly za poslední půlrok nejlépe investované peníze. Asi bych napsal něco sprostého, tak radši do rána vychladnu.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa P_P »

Ano, vím že je to na jiné bázi, jen jsem psal, že mi funguje hodně dobře. Z 0.5 za dva až tři dny na 0.05. Použil jsem jej pouze pro snížení pár dnů, než jsem dal Ecophos do reaktoru, v punčoše to nebylo nic moc.

Nicméně jsem dostal informaci, že je to velmi bezpečné, vyzkoušené i ve větších objemech používání a to dlouhodobě. Prý krevetky, rybky a samozřejmě korálnatci OK, bez sebemenší známky problému.

Předpokládám, že to co se vysráží se tak nějak postupně při údržbě odsaje, rozhodně se to nemá uvolnit zpět.

Každopádně to ale také nechci používat dlouhodobě nebo preventivně, jak se to doporučuje, takže už jsem koupil reaktor a doufám, že to tím dostanu na požadovanou úroveň - cca 0.05 - 0.1 max.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"