Chorvátsko - BORAK / Dingač

Všetky informácie o Diving centrách vo svete ale aj doma. Popis konkrétnych lokalít a pod ...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Chorvátsko - BORAK / Dingač

Príspevok od používateľa laomedon »

Centrum prevádzkuje pán hovoriaci plynule slovensky aj keď je Čech a celá jeho rodina hovorí česky. Centrum bolo prvé v ktorom som bol čiže je veľmi ťažko niečo hodnotiť. Môj pocit bol taký že boli dosť lenivý aj napriek tomu že ponor stál 15 EUR a často krát vôbec neboli v centre aj napriek dohodnutému termínu.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hehe a co by si chcel za 15eur ?? ved to je zadara :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ved to hej to je málo v Dubrovníku je aj za 30Eur ale tu snami od nich nikto nemusel ísť pod vodu mali sme vlastných inštruktorov.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Roman aký je priemer za ponor v Egypte? alebo Bali, Jakarta a pod...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Egypt pri potapani z lode (denne vylety, 2 ponory /den) od 20 do 30eur za ponor , tzn 42 do 60eur za den, bez vystroja . zalezi co booknes 1 den alebo hned 5 a viac . anglicke divecentra ti pri platbe kreditkou vopred odpustia egyptsku dan a podobne finty, treba vela browsovat a porovnavat.
ponory z brehu (dahab) sa daju bezne za 20eur

grecko je drahe jaxwina, 1ponor na Kalymnose 40eur , den/2ponory "len" 70euro, vlastna vystroj samozrejme, ale manzelke pozicali chybajuci regulator a BCD zadarmo, aby nie ked som tam nechal take prachy :?

seychely su katastrofa, pod 40euro/ponor ani nedufaj, ponory z gumeneho clna, max milu od hotela

juzna afrika, ta je cena ponoru podla vzdialenosti od plaze, 2mile reef je cca za 15eur ale 9mile reef bol za takmer 25 (ak si dobre pamatam)

cierna hora bola uplne kuzelna, za 15 euro som mal nafukanu flasu, dopravu rybarskou kocabkou az k vraku a osobneho sprievodcu co ma za sebou tisicky ponorov a potapal aj s J.Y.Cousteauom pred 30rokmi

emiraty si uz nepamatam, ale bolo to tam dost lacne, okolo 30USD za komplet vystroj , cln a flasu, ale bolo to davno, dnes neviem

bali je podla mojich informacii celkom lacne , treba pozriet stranku Milana Jeglika , ma tam ceske divecentrum

maledivy su drahe vo vsetkom, aj potapanie je tam drahe , vraj az do 50eur/ponor, asi zalezi od ostrova a hotela

u nas na Gulaske mas 15l nafukanu flasu za 300sk , to je 7,5eur :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Zrovna jsem se vrátil z Řecka a tam jeden ponor stál 30euro jen za půjčení láhve, jinak celou výstroj jsem měl svou. A to ze břehu a maximálně do 15metrů. A když jsem se ho zeptal jestli za takovou cenu tam něco uvidím tak mi řek, že nějaké ryby a mořští koníci tam jsou taky. Naznačil jsem mu, že je zloděj, protože ta cena za tyto služby se mi zdála velice přemrštěná, a šel jsem pryč. :cry:
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

Promiňte zapomněl jsem se přihlásit. :wink:
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Do Chorvátska som chodil od 97-ho až dovtedy kým si nevymysleli, že každý sa musí potápať s inštruktorom. Proste sme si nechali nafúkať fľaše a išli sme sa potápať z brehu, inokedy sme si požičali čln a keď sme chceli ísť na nejakú peknú lokalitu alebo vrak tak sme sa nechali odviesť zo základne. Dnes je situácia nasledovná, každý ponor musíš absolvovať zo základne a do vody by si nemal ísť sám ale s inštruktorom. Individuálne potápanie je možné ale si musíš kúpiť ročnú povolenku v cene okolo 13000.-Sk. Keď k tomu pripočítaš cenu za ponory je to nehorázna cena. A to nehovorím o službách ktoré poskytujú.
Posledné dva roky som bol v Egypte, Hurgade. Bol som na dva týždne aby som si to užil. Každý rok som urobil po 20 ponorov a cenou som sa dostal vždy pod 8000.-SK. V cene za jeden deň potápania je vždy zahrnuté, odvoz a dovoz na hotel 2x plná fľaša, olovo a obed. Výstroj som mal komplet svoj. Neviem aké sú ceny v Hurgade teraz, ale treba sa dohadovať a cena sa dá uhrať. Za cenu 8000.-Sk za 20 ponorov a ten servis aký tam je môžeš v Chorvátsku len snívať.
Ak by predsa chcel niekto ísť potápať do Chorvátska, vrele odporúčam ostrov Pag, Stará Novalja. Zažil som tam najčistejšiu vodu za dobu čo sa potápam.
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Napísať odpoveď

Návrat na "Diving Centrá"