tekoucí akvárium PROSÍM POMOC !!

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

tekoucí akvárium PROSÍM POMOC !!

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

byl jsem v chorvatsku kdyz z domu došla nepříjemná zpráva - teče akvárko'!!!!! cca 15 cm od vrchu na pravé straně (spoj na čelním skle) . kamarád dr.Dratek dojel, a dostal dobrý nápad- dřevená deska + kurtny. tak akvárko naštěstí přestalo téct .. Tímto mu moc děkuju za pomoc v mojí nepřítomnosti ...

Už jsem se vrátil, potřebuju radu od někoho zkušeného přes lepení a opravy akvárek ... Co dělat ? Prej je nějaké polymerové lepidlo se kterým to stačí přelepit z venku ? Ještě mě napadlo pořádně spoj očistit od mastnoty,soli atd. sehnat plátek skla a přelepit normálně černým silikonem přes celý spoj,nejde mi o to kupovat nové akvárko,ale rozhození rovnováhy atd.. ... předem moc díky za odpovědi
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: tekoucí akvárium PROSÍM POMOC !!

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

to jsem fakt jediný co bude opravovat tekoucí akva ? :(
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: tekoucí akvárium PROSÍM POMOC !!

Príspevok od používateľa Smityl »

Jako nejlepsi by bylo odriznou cely bok ocistit a znovu nalepit coz je nemozny. Takze bych to videl na pasek skla a lepidlo na akvaria a v tom miste to prelepit problem je ze u tebe je na pytel vypustit i tech 15cm vody protoze tu hystrixu pokud si dobre pamatuu mas az na hladinu :( spis bych zkusil obvolat nekoho kdo lepi akvaria treba existuje nejaky epoxid ale spis bych to vsechno vodel jako provizorni :( vic nedokazu poradit
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: tekoucí akvárium PROSÍM POMOC !!

Príspevok od používateľa Donkezz »

Predosle akvarium som si dal zlepit a ked som ho isiel vyskusat tak zacalo tiec na lavej prednej strane par cm od dna. Som im zavolal nech si to pridu opravit tak len to ocistili a dali dalsiu vrstvu silikonu poriadnu a zatial to drzi do teraz skoro dva roky zatial.

Ale ta dovera asi uz nebude nikdy 100% ked sa taketo nieco stane.

Teraz nove akva som uz nepodcenoval a dal zlepit profikom.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: tekoucí akvárium PROSÍM POMOC !!

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

diky za rady,zkusim teda platek skla+ silikon,tak uvidime
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"