Hydroidy

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jirkak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18 Jan 2012 20:21
Bydlisko: praha

Hydroidy

Príspevok od používateľa jirkak »

Zdravim.
Ještě se tu neprobíraly hydroidy(kromě jednoho odkazu na google).Má někdo s těma potvurkama zkušenosti,jak se toho zbavit?Nechal jsem si zarust celej kámen,ted jsem to mech.odstranil,ale klidně si to roste dál viz.foto. :shock: Prej to požírá kreveta durbanensis,ale s ohledem na to,že muže likvidovat i měkkej korál,se mi ji tam dávat nechce.A rady typu pokapat alkoholem,roztokem na aiptasie,případně vyhodit kámen,se mi taky moc nezamlouvaj.Tak jestli někdo muže k tomu..Díky.
Prílohy
Oranž polipovec
Oranž polipovec
byll
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2006 08:52
Bydlisko: NR

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa byll »

ahoj

ja som si doniesol hydroidy na kameni spolu s caulastreou (viewtopic.php?f=4&t=3411) nieco pred vyse rokom, nastastie som bol na ne upozorneny ako na neziaducich hosti (vik_33 dakujem) tak som ich vytrhal pinzetou, po asi dvoch tyzdnoch som proceduru zopakoval a odvtedy preziva len par kusov a dalej sa nesiria
moja caulastrea je na malom kameni, ktory sa neopiera o ziadne ine, to moze byt dovod preco sa nesiria, ale to je len moj dohad, kazdopadne u mna zostane izolovany aj nadalej
ono to bude asi ako s kazdym problemom, ked sa podchyti v zaciatkoch predide sa katastrofe

peace
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jakmile se tyto hydroidy rozšíří, je to mnohem těžší boj než s aiptasiemi :!: Moc možností jak s nimi bojovat totiž není. Mechanické odstraňování je účinné, ale hodně pracné. Navíc i z menších kousků "vstanou noví bojovníci" a i odtržení, ale proudem odnesení jedinci se sem-tam uchytí a začnou růst na jiném místě v AQ. Další mozností je použití přípravku na aiptasie ( já používám obyčejný louh - psal jsem o tom např. zde ). Použití predátorů je také problematické - já osobně mám zkušenost jen s jedním. V mém AQ tyto hydroidy celkem dobře strouhala diadema setosum. Bohužel byla spousta míst, kde se hydroidům dařilo a kam neměla šanci se dostat a navíc cestou po AQ občas ostrouhala i nějaký ten korál ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Lidi, problém je v tom, že vy jste teď už moc nároční !!! ( :D )
To my v devadesátých letech jsme si vážili každého organismu, který nám v akváriu vyrostl. Doteďka se můžeme uchechtat, když si vzpomeneme na to, jak jsme obdivovali první sasanky majano když se u jednoho kolegy objevili, které jsme si od něj vyprosili a donesli (nadšeni z krásných zelených sasaneček) domů. A doteď se potvor nemůžeme úplně zbavit.
Hydroidi se nám také líbili, naštěstí ale u nikoho z nás se příliš moc nerozmnožili, takže poradit (naštěstí) nedokáži :oops: .
byll
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 31 Mar 2006 08:52
Bydlisko: NR

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa byll »

len pre upresnenie, ja som hydroidy likvidoval tak, ze som kamen na ktorom boli vybral z nadrze a vytrhaval ich v malom objeme vody, ktory potom isiel do kanala, prave kvoli tomu aby som ich vytrhavanim "nepopresadzal"
este som si vsimol, ze skelna sasanka ich velmi ucinne palila
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa radEg »

Chcel by som oživiť túto tému. Mám trošička problémy s hydroidmi.
Vie mi niekto poradiť presný názov tohto plevelu ?
Máte nejaké nové poznatky k ich likvidácií ? Ideálne nejakým živočíchom ?
Začína sa mi to vymykať z kontroly, resp. na niektorých miestach už sami to vymklo ...
Ďakujem za rady
Prílohy
DSC_1168 copy.jpg
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
hajekva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 03 Okt 2012 21:15
Bydlisko: Zlín

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa hajekva »

O víkendu jsem trochu přeskládával útes a našel jsem skrytou malou kolonii hydroidů. Dočetl jsem se, že dobrý je louh,mechanické odstranění..... ale nemá někdo prosím zkušenost s nějakou přirozenou cestou? třeba nějaká kreveta by nepomohla? Díky :-)
hajekva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 03 Okt 2012 21:15
Bydlisko: Zlín

Re: Hydroidy

Príspevok od používateľa hajekva »

Podělím se o zkušenost. Na těch pár polypů, co jsem měl, jsem stříkl ocet ze stříkačky. Po první dávce zbyla půlka, po druhé jeden - ten už taky není.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"