Euphylia

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Euphylia

Príspevok od používateľa amsi »

Taky mám menší problém,možná bude větší, euphylii mám od podzimního setkání. Přes den se roztáhne,přes noc zatažená(neměla by lovit?) Přikrmování se mi nedaří,chvíli to podrží,pak pustí. Ať je zapnuté proudění,nebo jsem už zkoušel i vypnout. Nevím jestli ji nedat dál od světla? je pod hladinou. Už jsem ji dal mimo velký proud,to ji asi nesvědčilo. Ale pořád se nenafoukne jak by se mi líbilo. :(
Caulastrea,welsophylia,galaxea,acropora,pocilopora,seriatopora rostou.
máte radu ????
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

je to normalne, men to moje euphilie robia stale ras su pekne ras take ze by som ich najradsej vyhodil :lol:
s tym prikrmovanim ti neviem pomoct ja ich sem tam prikrmim ale aj tak skoro vsetko zozeru ryby :twisted:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Nie som expert na teoriu ale z praktickej skusenosti rod Euphylia prave ked lovi tak sa zmensi alebo zatiahne. Takze podla mojho nazoru nie je co riesit.Opakom su Caulastrey,Symphylie,Welsophylie,Cynariny a pod.
Tie vytiahnu ine polypy a dlhsie ako cez den, a Acropory ktore vytiahnu biele vlakna.Asi skor Lukas bude vediet uviest na spravnu odpoved.p Acroporach a SPS je tu clanok na tuto temu od Lukasa takze to by som uz nerozoberal.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

No jak je vidět,je stále co se učit :oops: .A bude ještě hodně strašně moc dlouho. :)
Díky Peter,to mě fakt nenapadlo,že by se zatáhly,kvůli krmení :shock:
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

mne prave caulastrea vytiahne cca 10-12 cm vlakna rano hned po zasvieteni. Je ich tam asi 10 ks, naopak v noci ich je 10x viac ale su len tak 2-3 cm.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No teoretizovat by sa dalo, ale euphyliu som v zivote nechoval a je tu dost ludi s praktickymi skusenostami. Ak nechce hrusiu potravu, treba skusit iny druh potravy alebo jemnejsie susta. Pripadne aminokyseliny.
Nakoniec, ked je cez den roztiahnuta, nevidim problem. Zbytocne stresovanie prekladanim a zmenou podmienok tiez nemusi pomoct.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

odporucam vyskusat toto

Obrázok

cielene nekrmim ani jeden z koralov, kavova lyzicka tohoto krmiva a vsetko zive je okamzite vylezene vonku a chyta co sa da. Prasok s jemnostou 150-200 microns.

Euphyliu som si domov priniesol s jednou hlavickou pred cca 4 mesiacmi , dnes ich ma 5 + dalsie 2 su na ceste.

pri krmeni tymto odporucam vypnut skimmer aspon na hodinu, asi by ste nestihali vylievat :)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Lukáš napísal:No teoretizovat by sa dalo, ale euphyliu som v zivote nechoval a je tu dost ludi s praktickymi skusenostami. Ak nechce hrusiu potravu, treba skusit iny druh potravy alebo jemnejsie susta. Pripadne aminokyseliny.
Nakoniec, ked je cez den roztiahnuta, nevidim problem. Zbytocne stresovanie prekladanim a zmenou podmienok tiez nemusi pomoct.
Suhlas... mam dva druhy Euphylii obe reaguju zatiahnutim pri Cyklopovi mrazenom, Cyklop eeze taktiez.. na aminokyseliny uz reaguju menej.Mam ich pod hladinou v strednom prudeni , jednu z nich mnozim aj prirastkami ktore rastu po bokoch materskej kolonie alebo ufiknutim jedneho polypu priamo z nej.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Peter napísal:
Lukáš napísal:No teoretizovat by sa dalo, ale euphyliu som v zivote nechoval a je tu dost ludi s praktickymi skusenostami. Ak nechce hrusiu potravu, treba skusit iny druh potravy alebo jemnejsie susta. Pripadne aminokyseliny.
Nakoniec, ked je cez den roztiahnuta, nevidim problem. Zbytocne stresovanie prekladanim a zmenou podmienok tiez nemusi pomoct.
Suhlas... mam dva druhy Euphylii obe reaguju zatiahnutim pri Cyklopovi mrazenom, Cyklop eeze taktiez.. na aminokyseliny uz reaguju menej.Mam ich pod hladinou v strednom prudeni , jednu z nich mnozim aj prirastkami ktore rastu po bokoch materskej kolonie alebo ufiknutim jedneho polypu priamo z nej.
jak rychle ti roste,respektive jak dlouho čekáš než se vytvoří nová korunka schopná samostatného života?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Zhruba 2-3 mesiace, skusil som aj uplne malicke oddelit,ktore vyrastaju uplne na spodku kolonie a pinzetou prilepit na kamen a funguje to.teraz mam asi tak 5 mm skelet s miniaturnym polypom prave v akva .Zije v pohode uz tyzden,ak mi ho jezko neznici ako ten predchadzajuci tak je na svete dalsia. :D
Myslim ze je to E.Cristata
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak to je super.mno já ještě nezjistil ani jeden přírůstek. :cry:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Neboj aj ty sa dockas...
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Peter napísal:
Lukáš napísal:No teoretizovat by sa dalo, ale euphyliu som v zivote nechoval a je tu dost ludi s praktickymi skusenostami. Ak nechce hrusiu potravu, treba skusit iny druh potravy alebo jemnejsie susta. Pripadne aminokyseliny.
Nakoniec, ked je cez den roztiahnuta, nevidim problem. Zbytocne stresovanie prekladanim a zmenou podmienok tiez nemusi pomoct.
Suhlas... mam dva druhy Euphylii obe reaguju zatiahnutim pri Cyklopovi mrazenom, Cyklop eeze taktiez.. na aminokyseliny uz reaguju menej.Mam ich pod hladinou v strednom prudeni , jednu z nich mnozim aj prirastkami ktore rastu po bokoch materskej kolonie alebo ufiknutim jedneho polypu priamo z nej.
tak,tak, mozem potvrdit, jednu z nich uz mam u seba
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

ja moju nekrmim vobec. ma asi 8-9polypov. prirastok 1-10cm/rok najslabsi prirastok mal polyp ktory bol na spodku v tieni. myslel som ze on pridem ale otocil som koral a polyp je ok. tento polyp ma osud ako petov. takze najblizsie pripravim nejaku flasku a pilku :) - potom rano zbadam ze na kameni nie je prilepeny koral ale moj prst.
este jedna ves nove prirastky boli potiahnute -nazvem to "kozou" mala kremovu farbu. teraz sa meni na bielu a zacinna sa zmensovat smerom ku korunke.
znamena to nieco?
500L
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Ondrej Tlach napísal:odporucam vyskusat toto

Obrázok

cielene nekrmim ani jeden z koralov, kavova lyzicka tohoto krmiva a vsetko zive je okamzite vylezene vonku a chyta co sa da. Prasok s jemnostou 150-200 microns.

Euphyliu som si domov priniesol s jednou hlavickou pred cca 4 mesiacmi , dnes ich ma 5 + dalsie 2 su na ceste.

pri krmeni tymto odporucam vypnut skimmer aspon na hodinu, asi by ste nestihali vylievat :)

kde to koupím?
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"