Zooanthus

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Tutanchamon

Zooanthus

Príspevok od používateľa Tutanchamon »

Dobrý den, potřeboval by jsem poradit ohledně Zooanthusu. Vždy po určíté době mně korál dost prořídne, někdy odejde úplně. U ostatních korálů nevidím problém, ale prostě Zooanthusu se v mém akváriu nedaří, což je moc škoda, protože patří mezi moje velice oblíbené. Chci se zeptat úspěšnějších? Nějak cíleně Zooanthus přikrmujete? Tohle nedělám, a napadá mně, že je to možná tím. Pokud ano, jak a čím? Moc děkuji za rady a přeji hezké Vánoce.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa MRysan »

Zoa se nedá moc přikrmovat. Mě mizel vždy když byl na přesvětleném místě, naopak při nedostatku světla se táhnul nahoru.
LPS/SOFT 300l
Tutanchamon

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa Tutanchamon »

Nevím, ale světlem to asu v mém případě nebude, některé mám na světle, některé na míň světelném místě a výsledek je stejný.
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa pepakolin »

Ja na nej fouknu pipetou artemku a vzdycky si neco chyti ,nepozoruju ze by to co chyti pustil , rozbali se az kdyz to sezere a taky od ty doby co to delam se mi rozrusta , do ty doby ani prd asi moc cista voda.Mrkn spis jestli ti to neco nezere


Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk
Tutanchamon

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa Tutanchamon »

Díky pepakolin za radu, přesně na to jsem myslel, něčím přikrmovat. Já to nedělal a možná je to tím, vyzkouším. Děkuji moc za radu.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa Arčí »

Musím se přiklonit k MRysanovi. Také bych typoval světlo a samozřejmě kvalita vody. Já mám příliš silné osvětlení a daří se jim spíše na dně. Ale je to druh od druhu. Cíleně jsem nidky nekrmil a daří se jim. Navíc podlě některých mají zakrnělé trávící ústrojí, takže stravu reflexivně chytnou ale nemají z ní užitek. Jsem někde četl, proto bez záruky. Může a nemusí to být pravda.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa MRysan »

Jenže tazatel je chce krmit :D a potřebuje to potvrdit. Zoanthusů mám docela dost a nikdy jsem neviděl jedinej žrát. Maximálně když na něj něco spadne, tak se zatáhne, ale to není lov, ale obrana.
Kup si nějakou peltátu, ta má taky hodně polypů, dá se dát těsně pod hladinu a můžeš jí krmit pipetou každej den.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
eggap
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 23 Sep 2012 17:56
Bydlisko: Ra

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa eggap »

skus pozriet v noci ci si na nich nepochutnavaju male asterinky hviezdice,ked ich je v akvarku viac tak vedia zdecimovat zoantusi,ja ich cas od casu rucne zbieram a vyhadzujem, nemam krevetu :lol:
Tutanchamon

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa Tutanchamon »

Diky vsem za radu
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa Drahaas »

ultrazoa (ty malé) se nekrmí,kdežto protopalythoa (velké zoa) se dají běžně přikrmovat :wink: Většinou se pro oba druhy používá označení zoanthus :)
vh.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 22 Okt 2014 07:30
Bydlisko: Buštěhrad

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa vh. »

eggap napísal:skus pozriet v noci ci si na nich nepochutnavaju male asterinky hviezdice,ked ich je v akvarku viac tak vedia zdecimovat zoantusi,ja ich cas od casu rucne zbieram a vyhadzujem, nemam krevetu :lol:
Jsou to ty malinké modré hvězdičky? Jakou krevetu na ně koupit?
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Zooanthus

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

Hymenocera elegans/picta - jednu ted prodava vlala ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"