Snášenlivost x boj korálů

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa JLC »

Ahoj, mám dotaz, které korály jsou vzájemně nejvíce snášenlivé, které spolu při dotýkání se nejméně bojují? Díky.
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
Lukin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 251
Dátum registrácie: 27 Jún 2010 11:34
Bydlisko: Hodonín

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa Lukin »

Podle mých zkušeností většinou příbuzné druhy, takže třeba vzájemně různé druhy montipor. Hodně druhů měkkých roste vedle sebe spokojeně (xenie, anthelie...)
Gorgonii mám odzkoušenou, když se dotýká jak měkkých tak sps - ne že by z toho byla uplně nadšená ale roste :)

Naopak favia, galaxea, euphilie jsou velice netolerantní. Zkoušel jsem favii a galaxeu těsně vedle sebe - dopadlo to tak, že galaxea sice žila, ale rostla na druhou stranu od favie
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa JLC »

a co discosomy a zonathusy , snesou se mezi sebou nebo i s něčím jiným?
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa maros002 »

Nevím jak zoásky, ale o discosomách se tvrdí, že docela dost svým slizem znečišťují vodu.
Maroš 480 ka
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa charloschuanche »

diskovky zoanty udusí, vesele si po nich lezou a zoanty maj smůlu. stejně tak rhodactis je silnější než zoas.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa LukasO »

rhodactis je mrcha - ten usmaží kde co... mě si takhle hrál s galaxeou a tak si navzájem dělali naschvály až jsem je musel rozsadit.
discosomam se u mě moc nedařilo... mám na ně moc čistou vodu, tak nevím jak by to dopadlo (discoška verzus rhodactis) - ale když se přemnoží rhodactis, tak si prostor udělá :evil:
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa martin01 »

Z toho co pozoruji v akváriu, tak zelená plátová Montipora vyhrává nad červenou, pár mm vybělí a pak už začne přerůstat zelená. U digitaty je to barevně jinak. Tam vyhrává taková modrozelená nad zelenou, bílou a oranžovou, pomaličku postupuje po jejich těle. Acropory u mě vyhrávají nad vším. Nejzákeřnější je u mě Galaxea, ta občas má polypy dlouhé až 15 cm a popálí skoro vše, čeho se dotkne.
reefer_pk
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14 Sep 2007 09:27
Bydlisko: Pezinok, Limbach

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa reefer_pk »

Nezda sa, ale zakerny koral je aj Acanthastrea. Mne uplne spalil Faviu a to bol od nej celkom daleko.
Tu je fotka ako zautocil na Porites, tiez po tom utoku zostalo vybielene...
http://www.reef.sk/download/file.php?id=13286&mode=view
300l
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa kačer »

U mě se celkem v pohodě snášejí měkáče a LPSa. Myslel jsem jak třeba Cataphyllia bude zákeřná a ono ne. Největší "zákeřnáci" jsou u mě:
Cerianthus filiformis, ty v noci když mají 20 cm, tak na co dosahnou to je KO.
Galaxea, jak psal martin, občas vytáhne chapadlo cca 15 cm dlouhý a čeho se dotkne to popálí.
Parazoanthus, mám toho hajzlíka v blízkosti Gorgonie a tam kde se ji dotýká má chudinka jen holé stonky.
a Euphyliia ancora, občas se jí odtrhne kus chapadla a kam to chapadlo dopadne, tam to vybělá. Takhle mi zlikvidovala půlku alveopory a jednu 10 cm montiporu.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Co se týče sps tak m.confusa prohrála s plátovkou i akroporou, Teď se mi prala akropora se seriatoporou hystrix a ta měla taky smůlu a musela ustoupit a akropora X stylopora taky vyhrává akropora - tady je zajímavé, že se praly na kameni a to jsou od sebe ještě cca 1cm vzdálené, zajímalo by mě, jak se vyčuchaly. Další co mě štve je toto- montipora digitata prohrává s xeniema - mrchy se snaží šplhat po všem, chapadla nevadí, stejně tak prohrává s rhodactisem -hajzl uhnul ze stínu od rostoucí plátovky. A taky se sinulárkou a sarkáčem to prohraje. Naštěstí regeneruje rychle a popálení dorostou.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Snášenlivost x boj korálů

Príspevok od používateľa MRysan »

No já vím které ne

dneska jsem odtrhnul Lobophylku od caulastrey - stihla však dost požahat jeden polyp
Hydnopora mi pravidelně pálí tubinarku, to už ani neřešim, prostě poroste jinám
Capnella si zase občas lehne na xenie a dá jim zabrat, ale to taky asi nemá cenu řešit, protože jich mám dost.
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"