Moze makky koral sposobit zdravotne problemy???

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Moze makky koral sposobit zdravotne problemy???

Príspevok od používateľa kubko82 »

Zdravím všetkých.Pridam moju skúsenosť z likvidovania palythoa.V stredu som hydroxidom sodnym likvidoval v akváriu palythou na ploche 8x8 cm.To čo sa rozpadavalo som pinzetou vyberal na vystihuje akvária.Asi hodinu po práci sa mne aj žene pustila vodova nádcha ale že potoky.Vecer sme lahli späť a asi o druhej ráno obidvaja sťažené dýchanie zimnica a teplota 38 .Ráno sme každý navštívili lekara s tým že máme dáku virózu.Po užití paralenu sa ťažkosti zmiernili a do 24 hod.sme úplne bez potiazi.Zaujímavé je to že rovnaké príznaky sme mali obaja a aj v rovnakom čase.Teraz neviem či je to náhoda alebo sme sa pripravili tou palythou.Ma niekto podobné skúsenosti?
Reef 500 litrov.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Moze makky koral sposobit zdravotne problemy???

Príspevok od používateľa tomisdn »

Oziveni stareho tematu....
To co popisujes je v literature popsane hned nekolikrat. Ale nahoda to samozrejme mohla byt taky.

Ja mam osobne zda se pomerne toxickou kolonii zoantusu, ted uz pouzivam rukavice, ale jeden z prvnich kontaktu skoncil tezkym otokem cele ruky a krvacejicimi puchyri - po cca 12h. A to jsem je ani nijak nerozmackaval jen presouval kolonii z mista na misto po dobu rekneme 10 s. Samozrejme to muze byt i kombinaci s pro me specifikou alergickou reakci.

Skoda ze zadna laborator nedela analyzy palytoxinu, celkem by me ta hodnota zajimala:-)

Ja mekke ani tvrde koraly podcenovat nehodlam ale hrdinu je plno, delejte si v akvariu co a jak chcete;-)
Prílohy
2_900x1200.jpg
1_1600x1033.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"