lepení

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

PA - polyamid sa dost tazko lepi pretoze je odolny voci niektorym rozpustadlam, su vsak lepidla urcene na PA6,PA66,PA12,PA612 atd.
PA + PVC-U sa podla mna da zlepit len koextrudovanim ale to by som radil uz do technologie zvarania. Koextruzia je ale technologicky velmi narocna , nic pre DIY. Ale z toho nam vychadza ze by bolo mozne ich pevne spojit, pretoze oba materialy su termoplasty dali by sa teoreticky zvarit zrkadlom ale PVC-U a PA6 maju roznu TG-temperatureglass, preto by som si pozrel technicky list vyrobcu materialu a teplotu prisposobil podla teplotnej krivky.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Mám dotaz.
Dá se slepit dohromady plexi s novodurem (alespoň si myslim ze je to novodur - na sobe to ma napsano PP-H)?
Diky za rady!
Kamekh
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15 Feb 2011 21:33
Bydlisko: Hradec Králové

Re: lepení

Príspevok od používateľa Kamekh »

Zdravicko :D
Budu si nechavat lepit akvarium a trosicku vaham mezi cernym a cirym silikonem. Ciry se mi libi vic, ale slysel jsem ze prorusta rasou. Takze mne lehce zneklidnuje myslenka na pevnost spoju a taky aby si ten silikon udrzel cirost a nebyl do roka stejne treba hnede zabarveny. Pokud mate nekdo nejake zkusenosti s cirym silikonem, rad bych slysel vase ohlasy predevsim co se tyce dlohodobejsich vlastnosti cireho silikonu ( aspon vic nez rok ). Predem dekuji.
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: lepení

Príspevok od používateľa maro »

daj čierny a nevymýšľaj. číry prerastá riasou (v dlhodobom časovom horizonte). každopádne je možné že jeho povrch budeš mať zarastený riasou (zelenou, hnedou a inou než vápenatou) a žiletkou ho asi čistiť nebudeš... hm? A okrem toho "číry" silikón nebude nikdy číry ale bude taký do mliečna a to asi veľmi pekne vyzerať nebude... A navyše keď nedáš čierny silikón, tak budeš na kraji mať aj tak čierny pás, pretože budeš vidieť prirodzenú farbu skla z profilu ako budú na seba strany nalepené... Práve čierny ti všetko toto zakryje...
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re:

Príspevok od používateľa shark »

pepe napísal:Mám dotaz.
Dá se slepit dohromady plexi s novodurem (alespoň si myslim ze je to novodur - na sobe to ma napsano PP-H)?
Diky za rady!
pokud má označení PP tak to neslepíš protože jde o polypropylen a ten s PVC a ani s plexi lepit nejde.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: lepení

Príspevok od používateľa shark »

možná zkusit toto
CEYS Lepidlo na obtížné plasty 3g -
Objem: 3g Výrobce: Marca CZ Je určené na lepení polyetylenu, polypropylenu a teflonu. Jedná se o sekundové lepidlo, které si díky imprimaci poradí udajně s obtížně lepitelnými plasty jako - polyetylen, polypropylen, teflon, PVC, metakrylát, polyester, ABS, SAN apod.

osobně tomu ale vubec nevěřím že by to polypropylen pevně slepilo a o teflonu ani nemluvim :roll: .
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: lepení

Príspevok od používateľa Peter »

caute vsetci, popiste mi Vase skusenosti s lepenim trubiek PVC-prepady a atd s lepidlom tangit...ako dlho treba cakat na zaschnutie, kedy sa od lepenia da napustit system.

Vdaka,
Peter
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: lepení

Príspevok od používateľa Dano »

Peter ja som s tym lepil ako tololny amater a islo to dobre, zasicha to okamzite po zasunuti trubky, neda sa s tym uz ani potocit. Na odmastenie som pouzil klasicky pripravok morskych akvaristov, vodku :lol: Lepidla som daval trosku viacej, po zasunuti sa okolo trubky spravil taky limec z lepidla, co je asi dobre :lol: :lol: :lol:
S tym napustanim by asi vedel Roman, ale ten tu bude az zajtra. Ved to preplachni ro vodou a bude to ok, ci?
Dano
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: lepení

Príspevok od používateľa chip »

s lepidlem tangit mam opravdu hodne zkusenosti. Zakladni pravidla ktera je nutno dodrzovat a pak je vse OK jsou:
- pelene povrchy musi byt ciste a nemastne - idealni je ocistit cisticem tangit
- idealni je lepene misto zhrubnout smirkovym papirem - neni nutnosti
- zasadne se lepidlo nanasi na trubku po celem obvodu a to tak, ze nejsilnejsi vrstva je na kraji trubky a stencuje se dal od kraje
- pri lepeni se fitinka nasunuje rovnomerne na trubku, rozhodne nesmi dojit ke krutu!
- pro radne slepeni spoje je treba nechat spoj vytvrdnout aspon 12 hodin, ale plati pravidlo, ze co 1 hodina tvrdnuti, to snese spoj 1 atmosferu ( 1m vodniho sloupce). Rozhodne nesmi dojit v dobe tvrdnuti spoje k mechanickemu namahani - tah, KRUT!
- slepene spoje velmi dobre snaseji tlak vody a tah, ale temer vubec KRUT

osobne jsem tim lepil cele AQ, mam takto slepene i trubky, ktere jsou zatizeny tlakem cca 5 atmosfer ( 5 m vodniho sloupce) a prutokem pres 2000 l/h
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: lepení

Príspevok od používateľa Peter »

Vdaka, za super info.
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: lepení

Príspevok od používateľa radEg »

Ktoré lepidlo Tangit používate na lepenie rúr pre prepad ?
http://www.tangit.sk/lepidla-na-rury/
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: lepení

Príspevok od používateľa chip »

tohle http://www.aquaplastik.cz/shop/index.ph ... T&aktivni=
vetsinou kupuji 0.25 kg baleni
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: lepení

Príspevok od používateľa radEg »

Dík. Otestujem ho.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: lepení

Príspevok od používateľa Donkezz »

Ahojte nechcem zakladat nove vlakno. Mam otazku: chcem zlepit plexisklo a polykarbonat. Cim lepsie mam Tangit lepidlo na pvc-u a cierny silikon na akvaria.
Dakujem

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: lepení

Príspevok od používateľa Donkezz »

Nevie niekto prosim ? chcel by som zlepit valec a rovne plochy na sorbenty mozno peletky potom poreferujem a ukazem fotky a video.

Dakujem
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"