Nerezový stojan a morská sol.

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zajo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Jan 2017 23:33
Bydlisko: Kosice

Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa zajo »

Zdravim vas,chcel by som poradit kto ma skusenost s nerezovým stojanom pod akvarkom kde bude uložená filtracia a prekryte drevotrieskou.
Poraďte mi niejaku extra povrchovú ochrannú úpravu nerezu a hlavne finančne nenáročnu.za nazor dakujem
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa kubko82 »

Podľa mňa kvalitná napr.potravinarska nerez nepotrebuje ochranu.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa vik_33 »

Když myslíš ...
Tak si to tak udělej ... ale radit druhým bys neměl.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa kubko82 »

Ale veď nerezi je kopa napr.www.fastena.sk
Reef 500 litrov.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa kubko82 »

Reef 500 litrov.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa kubko82 »

Vik 33 myslím si že ukoncues debatu skôr ako zacne.Som strojár skoro 20 rokov.Nieco o oceli viem.Napisal som kvalitnu. Myslím že na uvedenej stránke je to jasne napísané.Dobre veď nemusíme diskutovať na diskusnom fóre.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa vik_33 »

To že není nerez jako nerez, je asi všeobecně známo. Že v mořské vodě zrezne i kdejaká nerezová ocel je známo též. A ne každý má potřebné znalosti z oboru metalurgie a ještě méně takových lidí má možnost vybrat si správný druh nerezové oceli. A když už se to u někoho takhle pěkně sejde, tak určitě ví, že nejde o levné řešení. A to naprosto odporuje požadavku tazatele, který založil toto vlákno - chce finančně nenáročnou povrchovou úpravu nerezu. Z toho usuzuji, že má nějaký nerezový stojan a chce ho natřít, protože vůbec netuší, z jaké nerezové oceli byl vyroben.
Ale třeba se pletu ... a v diskusi nikomu nebráním, pokud jsem se Tě dotknul, tak se omlouvám.
A o "železe" :) taky trochu něco vím, i když z oboru jsem již dávno zběhnul.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa aquain »

Jen ze zkušenosti - termín " potravinářské" antikoro a výrobky z ní, zreznou u mořských akvárií do týdne. Nechali jsme si vyrobit z tohoto materiálu pochozí lávky nad akvária ze žraloky. Za pár týdnů byly rezavý. Stojanů pod akvária jsme instalovali desítky. Ty taky částečně korodují (jako samopal ráže....)Pokud děláme vnitřní rámy pro uchycení skel v betonových nádržích, tak nám je spřátelená zámečnická firma vyrobí z " chemického" antikora. Nejsem znalec v tomto oboru, nevím co to přesně co to znamená, ale kvalita (ale i cena..) jsou od potravinářského antikora na hony vzdálené.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa kubko82 »

Dobre.Mozno som sa zle vyjadril.Mal som napísať kvalitná a nie potravinárska.Beriem späť.Chcel som len povedať že sú aj také ktoré vydržia.Otazna je cena.
Reef 500 litrov.
zeldaWR
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 20 Jan 2017 01:13
Bydlisko: Praha 9

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa zeldaWR »

Oceli nerozumím, ale můj poznatek. Používám nerezovou pinzetu na úpravu akvárka, cca dva roky ve sladkovodním a po rzi ani stopa (stejnou pinzetu mám i v práci, pracuji v kuchyni a úplně v pohodě). Minulý týden jsem se s ní trochu hrabal v mořském akvárku a od té doby začala reznout..takže i za mě, není nerez jako nerez !
zajo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Jan 2017 23:33
Bydlisko: Kosice

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa zajo »

Zdravim Vas,dakujem za reakcie.nerezovy material mam kúpeny ten kvalitatívne najlacnejší označenie presne neviem.bola možnosť ho kupit za dobru cenu tak som do toho šiel,a az potom som si otom nieco precital.Stojan este nieje povareny a tak vaham.
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa Jajo »

Za mňa drevo.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa Bohuš »

A co takhle kousek připravené nerezi uříznout a v nějaké nádobce nechat namočený v mořské vodě...? Jen část nechat ponořenou . Po pár dnech bude vidět jestli koroduje nebo ne... .
zajo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Jan 2017 23:33
Bydlisko: Kosice

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa zajo »

Spravil som aj to.po dvoch dňoch zatial ziadna zmena.Vacsina známych mi radi natrieť to este lodnym lakom.pri starom akvarku mam drevený stojan nieje s tym ziadny problem po dvoch rokoch akurat železné konponenty hrdzaveju.Bol som rozhodnutý spravit si to z dreva ale prisiel kamarat zvarac a ponúkol mi stojan z nerezu ze mi to pozvara zadarmo preto po prepočítaní ma to nevide oveľa drahšie a nemusim pritom stráviť moj cas. Akvarium pojde do priestoru dĺžky 2150mm preto to musi byt aj poriadne pevne,pocitam ze cela zostava bude mat cez 1300kg.urcite nedám surovy nerezový stojan potom co som si o nereze precital.este si dam nacenit komaxid cez znameho.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nerezový stojan a morská sol.

Príspevok od používateľa mcfisto »

Ja mam stojan z jeklu s komaxitovym povrchem. Po 2 letech to vypada celkem ok. Jen bacha na svary - kovar, ktery mi to svarel nesvaril vnitrni spoje. Netusim proc, vsimnul jsem si toho az pozde. Ten komaxit pak neni plne po cele plose, ale jsou tam diry. Pro jistotu jsem to zapatlal silikonem.
Kazdopadne drevo je jistota - pokud bych se mel rozhodovat dnes, pujdu do dreva natreneho lodnim lakem.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"