Účinost teco tr15

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj rád bych se zeptal někoho kdo používá tento chladič na jeho účinost .Dnes jsem ho poprvé zapojil a za prvé mě překvapil hukot větráčků je to rachot a za druhé měl jsem 25 stupňů tak jsem si říkal že zkusím jak funguje a po hodině a půl neustálého provozu možná i více mi teploměr ukazoval 24.5 což mi přijde slabota . Jak jste na tom vy s jinýma chladičema . Jo zapoměl jsem napsat že akvárium má zhruba 500 litrů plus filtr Děkuji za odpověď Mirek
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, mám starý aqua medik tuším že pro 500 -1500 litrů a jsem na tom podobně u 650 litrové nádrže. Musíš si uvědomit, že to nebude chladit skokově, ale bude ti to dochlazovat na nastavenou teplotu u mě ta hystenze je z 27 na 26 a vypne. Spíš se připrav, že to v místnosti topí a v akvárku chladí..... Naštěstí to je potřeba tak 14 dní v roce. Ventilátor se dá ztišit, ale snížíš si účinnost.
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa items »

Mam teco tr20 pouzival som ho na cca 100l a kym schladilo o jeden stuen trvlalo mu to cca 20-30minut. Do miestnosti to kuri poriadne a hlucnost je tiez vysoka. Teraz riesim novu nadrz ale teco som vivedol na balkon.
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa items »

Treba si tiez uvedomit ze cim je teplejsie v miestnosti kde je teco a zaroven je tam aj akvarium tak poprve nastava prestup tepla ( vzduchu ) nazad do akvaria a po druhe ucinnost teca klesa nakolko cim teplejsi vzduch prechadza cez zraznik tym ma mensiu ucinnost nakolko nastrek chladiva je len pomocou "kapilari" rovnako aj vymennik tepla je len obycajna trubka hoci z titanu ponorena do vody. Nie je to klasicky doskovy alebo trubkovy vymennik tak ze jeho ucinnost je tiez pomerne nizka.
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj já si to představoval že tam nastavím 26 a při 28 se to zapne a hodinu to bude makat a pak bude celý den klid takhle to vypadá že ty dva stupně by to dělalo já nevím 8 hodin . Možná zkusím nechat doplnit chladivo jestli to pomůže. Mirek
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Kacenka »

Ahoj, já mam teco tk 500. Nejdřív jsem to měl na 350l to celkem šlo a teď na 500l a kdybych nastavil 2 stupně tak by to jelo asi bez přestávky. Mám pouze 0.5 stupně rozďíl a už to jde. Taky záleží co tam máš vše za techniku. Nějaké čerpadla jako např. newjet pěkně topí.
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Presne pre tie dovody som do bytu dal namiesto chladica co by mi tam kuril radsej klimu a mam poriesenu teplotu aj v miestnosti aj v akvarku a cenovy rozdiel nie je nejak dramaticky.
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa items »

Ono mozno trocha zavazi aj prietok vody cez chladic. Vyrobca to uvadza.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ja si tiež myslím, že chladič je absolútne kontraproduktívny tým. Vyhrieva teplotu v miestnosti, ktorá po potom ovplyvňuje teplotu akvária, nehovoriac o tom, že si kúriš keď nechceš.
Klíma ti spríjemní aj teplotu pre teba a zamädzí aj prehrievaniu AQ. A ešte aj zníži trochu vlhkosť a poprípade zápach ak treba, keďže väčšina už mám purifikátor.
Ja som tiež už tohto roku nainštaloval jednotku do miestnosti, kde budem mať novú 540l- ovku. :lol:
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
items
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 16 Dec 2013 18:53
Bydlisko: Košice

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa items »

Ja mam tiez klimu v miestnosti ale su ludia ktorim klima vadi. Nehovoriac o tom ze som mal pripad kedy klima vytopila kancelariu koli upchatemu kondenzu a to za jednu noc. Koniec koncom pokial je mozne tak z mojho pohladu je dobre teco vyviest mimo miestnost zahrada balkon a pod len ju zakrytovat aby na nu nepadal dazd alebo voda.
Vondra Miroslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20 Sep 2006 21:44
Bydlisko: Velvary

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Vondra Miroslav »

Ahoj tak mám další zkušenost . Nechal jsem doplnit chladivo a celkově jsem to nechal zkontrolovat . Má tam být 194g 134a chladiva chlaďař z toho odsál 100g a říkal že tam něco malinko vždy zůstane ale v podstatě tam byla zhruba polovina plynu co tam měla být ale nikde to prý to neutíká tak nevím kam se to poděje . Dnes jsem dal o jeden stupeň méně než ukazoval teploměr na tecu a po padesáti minutách se to vyplo tak uvidíme jak to bude makat zatím jsem spokojený . Ještě k té klimě někdy to opravdu nejde manželka odmítá doma klimu že z ní vždy v autě nastydne . Třeba to nakonec dopadne tak že si to budu muset prosadit ale zatím proč to hrotit Mirek
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Účinost teco tr15

Príspevok od používateľa Milly »

Ahojte. Zastavam a obhajujem tie horepopisane nazory ze samotny chladic (pouzivam TECO ) nato aby vychladil urcity objem vody musi teplo z vody odobrat a nasledne odovzdat do vzduchu za pomoci hlucneho ventilatora. Tento ohriaty vzduch opat nasaje okrem ineho aj skimer a ten to teplo opat vracia spat do akvarijnej vody. Vsetko sa to deje s vykonovymi stratami co predstavuje opat dalsie teplo. Ja som v prvy rok pouzivania TK500 mal doslova neznesitelne teplo v miestnosti kde bolo akvarium. Tazko som sa tohto tepla zbavoval po nociach.Druhy rok som zakupil klimatizaciu s vonkajsou a vnutornou jednotkou ta sa da dat do takeho rezimu ze je takmer nepocutelna (14-16dB). Chladic pracuje, alebo takmer nepracuje ako zaloha. Cize to co date za chladic radsej navrhujem priplatit za klimu a mate dvojaky ucinok a uzitok. Co sa tyka penazi za elektriku u mna klima bezi z prebytkov FTV elektrarne cca 9 hod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"