vitamin C

Žívé rybky, krevety a iné pre tých čo chovajú tých hladnejších alebo čím kŕmiť dravce. Ak sa bojíte kŕmiť živým krmivom skoro vždy je alternatíva.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Brano
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 07 Dec 2007 22:38
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Brano »

a niektori mozno aj olej :D :D :D ze Roman
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Brano napísal:a niektori mozno aj olej :D :D :D ze Roman
olej je dobry, kto maze ten jede ;)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Vitamin C

Príspevok od používateľa Roman »

Antoš napísal:Přiteli Romane, za moji chybu jsem se OMLUVIL. Nevím. čím sem tě případně další reefaře pobavil. Vždy jsem chtěl být aktivním členem reefu a ne jen konzumentem informací. Jsem začátečník a je to znát. Jinak vše je OK. Pěkný večer, hodně zdraví.
prijma sa , ved o nic nejde

som rad ked sa zapajas do debaty, v podstate mozme abstrahovat od toho ci bola povodna debata o vitamine C alebo o aspirine. Skor som sa uchechtol na predstave, ako moze tabletka s obsahom 60 az 500mg slabej kyseliny zahupat s pH niekolkostolitrovej nadrze. Toto mi prosim vysvetli, na zaklade coho si napisal ten dost ultimativny prispevok.

nemam nic proti tebe, sam pises ze si zaciatocnik, ale rad by som apeloval na vsetkych, ci uz zaciatocnkov alebo pokrocilych...kym si nie ste na 100% isti co tvrdite, napiste to prosim tak, aby to dalsi citatelia tak pochopili.

Ultimativne tvrdit , ze fukanim cigaretoveho dymu do zachodovej vylevky vyrobim zlato sice mozem....ale nazor si o mne ostatni spravia dost rychlo.
tot vsjo
Naposledy upravil/-a Roman v 26 Jan 2009 18:33, upravené celkom 1 krát.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Salicilan sodný + odmaštěné hřebíky v dosahu kořenového balu některých šípatkovců (Echinodorus) díky uvolňování dvojmocného železa podporuje neustálé snahy o tvorbu květenství. To je finta 40 let stará, taky jsem si tak finančně přilepšoval :lol: .
V mořském akva bych to ale raději nezkoušel. Jak píše Roman, lepší je ocet po kapkách do akva a vodku po štamprlích aplikovat vnitřně :lol:
Životnost vitamínu C v alkalickém prostředí mořské vody s obsahem iontů alkalických zemin nezkoumám, z pohledu chemika si o tom myslím své. Na snižování obsahu vápníku a hořčíku by to mohlo být OK, ale tady význam končí. A "studie" okolo přirozeného obsahu tohoto vitamínu v mořské vodě... Pánové zauvažujte, odkud by se tam vzal :roll:
Je to asi jako vodní kámen, taky pěkný prevít. Na křišťálově čistá skla bez řas u Vašich nádrží nestačí kvalitní voda a vše, o čem se tu běžně píše. Potřebujete i nezbytné přípravky z televizních reklam, kterými jste denně masírováni. A takové masážní salóny jsou bohužel i na internetu na webech zabývajících se otázkou, co vše mořský akvarista potřebuje, doplněných nezbytnou cenovkou.
Pro méně chápavé. Přebytek vitamínu C se vylučuje z těla močí. Neplýtvejte proto směrováním tohoto produktu do wecka, ale směrujte toto do vlastního akva. Ušetříte a výsledek bude stejný :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jj este na margo, tie debaty na fore athiel su z polovice 90-tych rokov. (rovnako aj moje experimenty s celaskonom)

vtedy este bolo potapanie nebezpecne, sex bezpecny a americky kapitalizmus nas vzor.

Vyvoj vsak ide dalej, a naozaj nie je nutne znovuobjavovat koleso
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Ondrej Tlach napísal:
Brano napísal:a niektori mozno aj olej :D :D :D ze Roman
olej je dobry, kto maze ten jede ;)
si robte srandu zo starca slabozrakeho !!!
ako vravel Dag Badman vo filme Limonadovy Joe "lihove napoje a karban, posilhavanim do cizich karet pri chatrnem osvetleni prisel jsem o zrak milostslecno..."
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Vitamin C

Príspevok od používateľa BODLOK »

To sem nepatří
Naposledy upravil/-a BODLOK v 12 Dec 2012 22:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Vitamin C

Príspevok od používateľa Roman »

Antoš napísal:Ještě jednou prosím, omluvu jsem napsal i odeslal, ale nareefu se neobjevila.Opakuji-moc se omlouvám, prosím admin.,aby zcela špatný můj příspěvek VYMAZAL abych se nemusel vždy na reefu stydět a abych neklamal reefařskou sešlost. Dík za schovívavost a pochopení.
ved klid , ja som zmazal prave ten popol na hlave :) pochopil som ze chces aby som zmazal ten :lol:

ja si myslim ze ten aspirin tam moze ostat :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Re: Vitamin C

Príspevok od používateľa moře »

Antoš napísal:Ještě jednou prosím, omluvu jsem napsal i odeslal, ale nareefu se neobjevila.Opakuji-moc se omlouvám, prosím admin.,aby zcela špatný můj příspěvek VYMAZAL abych se nemusel vždy na reefu stydět a abych neklamal reefařskou sešlost. Dík za schovívavost a pochopení.
Nepanikař!!!! Víš kolik HOVADIN jsem tu napsal i já. :wink: Nic si z toho nedělej!!! Co bude na smazání, tak Roman smaže, že jo? :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Vitamin C

Príspevok od používateľa BODLOK »

To sem nepatří
Naposledy upravil/-a BODLOK v 12 Dec 2012 22:15, upravené celkom 2 krát.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

I občasné seky vedle zde mají své místo.

1. Nikdo není neomylný.
2. Díky těmto občasným nesmyslům se problematika prodebatuje podrobněji a i srozumitelněji pro všechny.

Takže nikoliv omluva autora, ale poděkování ostatních diskutujících za "téma" je na místě.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Co sa bojis, kukni aku hovadinu som sem dal ja :oops:
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1577
Za tento hit som dostal titul blbec roka, kamo, na mna sa nechytas
:lol: :lol: :lol:
Dano
Používateľov profilový obrázok
Taky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 24 Jan 2009 10:01
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Taky »

Lukáš napísal:Kvalita vacsiny prispevkov na reefcentrale je v poslednom obdobi podla mna o dost slabsia ako tu. Ludia, co vedeli, o com pisu, to tam povacsinou uz vzdali a presli do inych for alebo sa na diskutovanie vykaslali uplne (Calfo, Borneman, Farley, Pro, taliani a dalsi). Ja si tam pozeram uz len obrazky, inak mozno 1x mesacne natrafim na nieco zaujimave. :lol:
Obávám se že tady už to funguje podobně. Bohužel :roll:
Just be patient. The best advice for this hobby.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak napis nieco k veci. :wink:
Ked bude trochu viac casu, premazem tu cast zbytocneho balastu, aj ked je to problematicke. Niektore sucasne blbosti casom mozu nadobudnut historicku hodnotu a z nich vidno aj progres jednotl. clenov fora. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ako a čím kŕmiť ?"