Fialová řasa (nikoliv sinice)...

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Fialová řasa (nikoliv sinice)...

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj všem.mám problém, se kterým bojuji už několik měsíců.Jedná se o řasu.Řasa připomíná "vatu" se světlejší fialovou barvou.Roste v chomáčích.Porůsá kameny a čas od času se odtrhne a přilepí se na korály.Je velmi jemná.Není to sinice.Žádný z bezobratlých a ryb to nežere.Na rady "odborníků" jsem začal přidávat od Knopa FE+Br. Acropory jsou v pořádku a ostatní korály také.Jedinná možnost jak se jich zbavit je mechanicky a to je sakra nepohodlné.Díky za postřehy předem.

PS: omlouvám se jestli jsem tento příspěvek umístil na špatné místo v diskuzi
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa frantisek »

měla by ti pomoct dolabela

tady to řešili
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1289 ... c&start=15
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tak ti drzim palce, s tou riasou bojujem neuspesne uz 2 roky. Zo zaciatku som ju mechanicky cistil co vydrzalo par tyzdnov a zacala vyrastat odznova, po spusteni riasoveho filtra a fosfatoveho reaktora riasa ustupila na zhruba 4 mesiace ale dnes je tu opat, a tiez neviem prist nato co ju zivi, krmim raz tyzdenne, vodu menim kazde 2 tyzdne, napln reaktora kazde 3, vsetky parametre su podla elos testov v norme, testy z labu tiez nic specialne neukazali. Jediny tvor ktory ju u mna zlikvidoval v priebehu 2 dni a noci bol seahare ale ak som ju nechcel vyhladovat musel som ju predat.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Zbavil jsem se ji nekolikamesicnim peclivym mechanickym bojem s kartackem a rukou v akvarku, rasa je krehka a rozpada se, cili ja jsem nasledne pred proudove cerpadlo umistil sitku na vylov ryb do niz se v proudu vody rasa temer 100% za nejakych 5-10 minut vychyta....
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Díky za radu.Asi zkusím toho mořskýho zajíce, taky mě napadla tato možnost.Ještě jsem myslel na hvězdici,ale zase při představě,že to bortí korály.Zase na druhou stranu,dolabella poměrně dost kalí vodu a já teď bojuji s přerybněním.A řasa vesele bují dál a SPS trpí.Při každém trhání řasy ulomím spoustu montipor, což mě krká.
Ale díky za rady, budu bojovat dál :cry:
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: Fialová řasa (nikoliv sinice)...

Príspevok od používateľa JLC »

Ahoj,
ve starsich prispěvcích už zmizela foto řas, tak nevím jestli mám tu stejnou.
Je to moje nějaká vápenatá řasa? A lze se ji zbavit? utlačuje mi LPS.
Díky. H.
Prílohy
IMG_5097.jpg
IMG_5096.jpg
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: Fialová řasa (nikoliv sinice)...

Príspevok od používateľa planescape »

Jedná se se o řasu anglicky "pink cotton candy algae" - řasa cukrová vata. Je to nepříjemná řasa. Nikdo ji moc nežere. Žere ji prý šnek mexické turbo.
Tady o tom psal jjencek: viewtopic.php?f=5&t=10421&p=136189#p136189.

Já jsem ji měl skoro v celém nanu. Ale úspěšně jsem se jí zbavil. Bojoval jsem s ní pomocí kartáčku :) Kde to šlo, tak jsem ji kartáčkem odstranil ze skal. Problém ale byl, že pak drobná vlákna poletovala ve vodním sloupci, a kde se zachytila, tam se znova rozbujela. Pomohl mi vnitřní filtr, který to rychle vyfiltroval. No a dva hodně zařasené šutry, kde jsem se kartáčkem nedostal, šly do sava :)
Zbytky řasy pak vymizely nasazením Turba (ale nevím jestli mexického), fosfátsorbentem a makrořasou.

Ale je to fakt mrcha. Asi čtrnáct dní jsem každý den lítal s kartáčkem a odsával a čistil filtr jak debil a čuměl, kde se zas uchytila. No horor, ale podařilo se :)
Používateľov profilový obrázok
jjencek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 05 Mar 2017 09:24
Bydlisko: Praha

Re: Fialová řasa (nikoliv sinice)...

Príspevok od používateľa jjencek »

Já jsem se této řasy zbavil pomocí Mexického Turbo šneku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"